Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hüvelygyulladás fórum

Hüvelygyulladás (beszélgetős fórum)


1 2
42. segítőjótündér (válaszként erre: 34. - Erszebet4)
2023. máj. 16. 16:08
Basszus, nehogy irrigáljatok ecetes vízzel, maró hatású is lehet! Túl savas, a pH skálán 3 körüli, az egészséges hüvely pedig 3,8 és 4,5 pH közötti az értéke! A másik, kimossa a jó és a rossz bacikat és gombákat is. Pedig a jó bacik és gombák védik a hüvelyt a kórokozóktól, ha egyensúlyban vannak. Ha felborul az egyensúly, és túlszaporodik az egyik vagy a másik, akkor van gond. Így jártam, amikor hallgattam az itteni Hoxás féleszű tanácsokra, kipróbáltam az almaecetes irrigálást, és jó kis bakteriális vaginózist kaptam, mert kimosódott minden, és védtelenné vált a hüvelyem. Magán nőgyógyásznál kaptam rá antibiotikumot (aminek a számláját simán kifizettetném azzal, aki ezt tanácsolta), ami sajna erős volt, felborította a hüvelyflórám egyensúlyát, elszaporodott a gomba, így kezdődött elölről a szenvedésem. Csakis tajsavas irrigálást szabad végezni, az ilyeneket pedig felejtsétek el, és ne terjesszétek! Kísérletezés helyett használjatok inkább Betadine hüvelykúpot, utána pedig valamilyen hüvelyflóra visszaállító készítményt. A végleges megoldást még nem találtam meg, és akárhány kókler dokinál jártam, le se tojtak, újra visszatér a panaszom, mindig menzesz előtt egy héttel, úgyhogy hormonális gond lehet. Jó hír, hogy a barátcserjétől legalább a görcseim megszűntek menzeszkor 2-3 hónap szedés után, pedig mindig kellett bevennem fájdalomcsillapítót, és egyre brutálisabb is lett, most nem kellett bevennem, és nem a nőgyógyász ajánlotta, az csak legyint az ilyen panaszokra (csak ne a gyógyszertári Premenst-t, abban alig van hatóanyag, bármelyik biobolti ezerszer jobb). Tovább szedem, minimum 6 hónap szedést javasolnak, remélem a hormonjaim egyensúlyba kerülnek, és remélem segít, mert az ösztrogén dominancia is előidézhet hüvelygombát, a túl sok tesztoszteron pedig összefüggésben van a PCOS-szal, persze ezt se mondják a magukat istennek képzelő dokik. A barátcserje ezeken próbál segíteni. A vacak csodabogyóknak, mint például a Fitotree, ne dőljetek be, semmit se ér, próbáltam!
41. 937a2a883a (válaszként erre: 38. - Tecu21)
2012. febr. 24. 18:37
Szerintem először menjen el ő is orvoshoz,mert ha semmi baja sincs,akkor nem biztos,hogy kap bármilyen kenőcsöt.Igazából a nőgyógyászok is azt szokták ajánlani,hogy amíg nem gyógyulsz meg,addig ne éljetek nemi életet.Mi ezt mindig betartottuk,de így se javultam sose.Szóval csak rajtatok áll,hogy be tartjátok e...
40. Tecu21 (válaszként erre: 39. - A14deb9047)
2012. febr. 24. 13:43
és kb mennyi ideig????
39. a14deb9047 (válaszként erre: 38. - Tecu21)
2012. febr. 24. 13:08
... a távoltartást...
38. Tecu21
2012. febr. 24. 10:29
Most neki állok az itthoni praktikáknak. Szerintetek a parteneremnek,milyen gyógyszert vegyek,vagy kencsöcsöt???
37. indi66 (válaszként erre: 34. - Erszebet4)
2012. febr. 24. 08:34
szia. Tudtad hogy mi okozza a problémádat? A gyulladást valamilyen baktérium vagy ilyesmi?
2012. febr. 23. 20:37
Pedig elég " ősrégi megoldás " az ecet.
35. Tecu21 (válaszként erre: 34. - Erszebet4)
2012. febr. 23. 19:16
ecet??? ezt még sose hallotam!!
2012. febr. 23. 18:29

Sziasztok!!

Én is szenvettem 1éve hasonló tünetekkel,és most gyógyultam ki belőle(méh gyulladás,viszketés).

Csináltam én is minden féle alkalmazásokat...

Segített végre az ecetes irrigálás!!!:))

1lityi vízhez egy evőkanál 10%-os ecet,ezzel irrigáltam.

33. MsFlower (válaszként erre: 32. - Tecu21)
2012. febr. 23. 09:39

Szerintem nem, vagy ha igen, akkor úgy nagyon drága.

Nekem olyan 4-5 évvel ezelőtt volt majdnem 5000 Ft, receptre.

32. Tecu21 (válaszként erre: 30. - Zebracsikó)
2012. febr. 22. 21:54
Vény nélkül nem lehet kapni??
31. Tecu21 (válaszként erre: 29. - MsFlower)
2012. febr. 22. 21:54
Köszi! ha megyek megint megkérdezem!
30. zebracsikó (válaszként erre: 29. - MsFlower)
2012. febr. 22. 21:08

Gynevac a neve, pár hozzászólással ezelőtt írtam


én nagyon ajánlom!

2012. febr. 22. 21:05

Szia!

Régebben én is így voltam, szinte minden hónapban volt gyulladásom :(

Akkor végre az utolsó orvos akit felkerestem vele, felírt egy injekciós kúrát (tejsav baktériumot tartalmazó), sajnos nevére nem emlékszem már, olyan régen volt.

Azóta talán évente 1* fordul elő :)

Próbálj rákérdezni az orvosnál, hogy hallottál ilyenről.

2012. febr. 22. 20:44
És természetesen a fiatalembert is alaposan kivizsgáltatni!
27. a14deb9047 (válaszként erre: 21. - Tecu21)
2012. febr. 22. 20:40
Nincs betét, műszálas fehérnemű, illatosított-fehérített wc-papír, ülőfürdő, stb. Egy nagy fokhagyma kúra sem ártana meg...
2012. febr. 22. 20:36

Intim gél, illatosított betét, törlőkendő, illatos - színes wc papír. Ki a frász tudja mivel kezelik, kamilla illata legyen?

Medve szőlő teát olvastam inni( ilyen panaszokra ) az elpusztítja a bélben azt ami nem oda való.

Ha nem így van, ki lehet javítani annak aki több infóval rendelkezik.

25. 937a2a883a (válaszként erre: 1. - Tecu21)
2012. febr. 22. 20:34

Szia!


Mintha én lennék :(

Én már nem is megyek el orvoshoz,mert sosem használ semmi sem. :(

Nekem kb 4-5 éve van.Folyamatosan ég,sok a folyásom.Van amikor enyhül és átmenetileg jobb,de valamikor meg alig bírom elviselni,annyira fáj.

2012. febr. 22. 20:33

pamutbugyi vasaalva (nem tanga)

illatmentes nem színes wcpapír

cukor elhagyása az étrendből (lehetőleg a tejet is)


és GYNEVAC injekciókúra, legalább 3 doboznyi!

23. indi66 (válaszként erre: 13. - Tecu21)
2012. febr. 22. 20:30
az ég világon mindent megkaptam. És végül lassan lassan kiderítem az okát. eddig candida is jelen volt, egy fél éve kb nincs.
22. Lencsy (válaszként erre: 8. - Tecu21)
2012. febr. 22. 20:29
A folyásodra próbáld meg a hipermangános ülőfürdőt . Ősrégi módszer , de lehet hogy sokszor hatásosabb ,mint a sok gyógyszer ! Égő érzés vizelet után, alhasszúrás, és néha puffadás ..ez lehet egy húgyúti fertőzés tünete is ..lehet nem is nőgyógyászati eredetű ! Vizelet vizsgálatot csináltak már ? Ilyen tünetekkel vittem el a 14 éves lányomat az orvoshoz ..beleérve a folyást is . A doktornő vért és vagy 4 keresztet talált a vizeletében ..további vizsgálat, vizeletleoltás ..majd kiderült, hogy valószínű a suli wc-jén sikerült összeszednie egy "klassz" fertőzést ! Ezt csak azért mesélem el ..mert gyanús nekem, hgy ilyen sokszor voltál már dokinál ..számtalan kúp és gyógyszer ,mégsem javul ..elgondolkodtató ..
21. Tecu21 (válaszként erre: 20. - A14deb9047)
2012. febr. 22. 20:22
tampont nem használok kb3éve! a többin mire gondolsz??? mit változtatni?:)
2012. febr. 22. 20:18
Néhány körülményt sem ártana megváltoztatni: pl. tampon, betét, fehérnemű, fürdés, gyógyszerszedés, wc-papír használata, stb.
19. Tecu21 (válaszként erre: 16. - A14deb9047)
2012. febr. 22. 20:06
Igen..ezt már olvastam én is! Utána kerestem :D
18. Tecu21 (válaszként erre: 15. - Gallipoli1)
2012. febr. 22. 20:05
Őt még nem. . . de gondoltam már én is erre. . . .
17. Tecu21 (válaszként erre: 15. - Gallipoli1)
2012. febr. 22. 20:05
Őt még nem...de gondoltam már én is erre....
2012. febr. 22. 20:03

(Vaginitis)


A hüvelygyulladást - orvosi nevén vaginitist - legtöbbször a hüvelyben elszaporodó mikroorganizmusok okozzák. A fertőzés terjedhet szexuális úton is. A menopauza életkorában lévő hölgyek esetében kifejlődhet ún. atrófiás vaginitis is, melyet nem fertőzések, hanem hormonális változások idéznek elő. A menzesz előtt minden nő hüvelyéből ürül némi váladék, amely kisebb-nagyobb foltot hagy a fehérneműn. A menzesz közti időszakban a hüvelyből észlelt fehérfolyás gyakran nem fertőzéstől ered, hanem okozhatja általános legyengülés, valamilyen szervi betegség, hormonzavar, nemi izgalom, vagy éppen ellenkezőleg, jele lehet a partnertől való idegenkedésnek is. Hüvelybe helyezett fogamzásgátlók elleni allergiás reakció következménye is lehet, de a közösülés is felsértheti a nyálkahártyát, melynek folyás a következménye. A visszatérő hüvelygyulladást kezelni kell, hiszen nagyon kellemetlen tünetekkel jár, és a szexuális életet is megkeserítheti.


Az akut hüvelygyulladás általában felfázás, antibiotikum-szedés, avagy fertőzött fürdővíz, WC használat, de legfőképpen szexuális kontaktus kapcsán alakul ki. A hosszú időn át fennálló, időszakos fellángolásokkal súlyosbított gyulladásoknál a betegség okai a szervezeten belül is keresendők. Ha az immunrendszer és a hüvely helyi védekező mechanizmusai legyengülnek, akkor a hüvelyben jelen lévő baktériumok és/vagy gombák - melyek egészséges nőknél is jelen vannak, de panaszokat nem okoznak - túlszaporodnak, és különféle gyulladásos tüneteket okozhatnak. Mosószer-, kozmetikum- és óvszer-túlérzékenység, vagy cukorbetegség is provokálhat hüvelygyulladást!


A hüvelyben normális körülmények között is élnek baktériumok - Döderlein flóra - melyek kimondottan hasznosak. Legfontosabb "jó" mikroorganizmus a Lactobacillus, a közönséges tejsavbaktérium, amely a joghurtban van a legnagyobb koncentrációban.

15. gallipoli1 (válaszként erre: 1. - Tecu21)
2012. febr. 22. 19:55
Kövezzetek meg, de a párodat vizsgálták már? Nem ő hordoz valamoit?
14. Tecu21 (válaszként erre: 13. - Tecu21)
2012. febr. 22. 19:40
apranaxot is kaptam már!
13. Tecu21 (válaszként erre: 11. - Indi66)
2012. febr. 22. 19:38
Betadine kúpot, fluconer tabbletátt, Klion gyógyszert és kúpot is , volt még egy gyulladás csökkentő de nem jut eszembe a neve..előkeresem mindjárt.. te kaptál valamit???
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook