Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Húsvéti menü - Ki mit tervez? fórum

Húsvéti menü - Ki mit tervez? (beszélgetős fórum)


30. andilaci (válaszként erre: 29. - Jooeva)
2023. ápr. 6. 13:24
👍🏻🙋🏻‍♀️👍🏻🙋🏻‍♀️
29. jooeva
2023. márc. 30. 19:50

[link]


Ez is nagyon mutatós!


azért ajánlom meleg szívvel ezeket, mert én is innen okosodtam.

28. jooeva
2023. márc. 30. 19:48

Ha szép és érthető magyarázatot, videót és technikát kerestek kalácsfonásra, javaslok többet is:

Szabi a pék

[link]

Gábor a házi pék

[link]

Limara péksége

[link]

[link]

27. globus
2023. márc. 30. 18:02

[link]


Ezt ne próbáljátok meg, mert tök mást csinál, mint ami le van írva.

Kátszer csináltam szöveg után: az történik, hogy a bal oldalon hármas fonás készül, a jobb oldali szál meg elmarad. Első képen látszik is, aztán szándékosan kihagyták egy lépés leírását. Ő megcsinálta, csak nem írta le.

26. globus (válaszként erre: 22. - Libikóka)
2023. márc. 30. 17:15
Én bejglit nem tudok, mondjuk pár éve már nem is akarok. Túl drága, hogy sikertelen legyen.
25. globus (válaszként erre: 24. - Mmacus)
2023. márc. 30. 17:13

Nem méregetem, csak állag után. Simán, tepsiben. Fél kg-nál picit több. Ha puhább nyersen, akkor lapul el, szerintem inkább kevesebb élesztő, több kelesztési idő, fél kocka bőven elég.

Négyes fonáson spekulálok, régebben sikerült, most valahogy nem áll össze.

Kenyeret sosem sütök, nem hiszem, hogy a kalács nehezebb lenne.

24. mmacus (válaszként erre: 21. - Globus)
2023. márc. 30. 17:01
Mennyi lisztből csinálod a két rudat? Nem lapul el nagyon? Vagy formában sütöd?
23. mmacus (válaszként erre: 14. - Napsugár8)
2023. márc. 30. 16:59
Majd írd meg, hogy sikerül! Az én gyomrom sem szereti/bírja a füstöltet.
22. libikóka (válaszként erre: 21. - Globus)
2023. márc. 30. 14:49

Nem tudom,,valahogy nem volt az igazi ,,de lehet hogy a boltit szoktuk meg.

Mákos ,diós kalácsot sütök egyébként,,de a sima fonott valahogy nem megy ,,bár most jó sütőm van ebben még nem próbáltam,,az volt az érzésem hogy a sütés nem volt jó,,

21. globus (válaszként erre: 16. - Libikóka)
2023. márc. 30. 14:21

Miért? Mindig friss élesztőt használok, a kenyérsütő géppel kevertetem ki. Csipet cukor, só, 1-2 tojás sárgája, langyos tej. Elvileg vajat kellene bele tenni olvasztva, én zsírral készítem. Arra gondolok, hogy szüleimnél nem volt vaj, valószínűleg zsírt használtak. 1x kelesztem, majd feldarabolom, hármas fonással 2 db rudat készítek. Egyiket mindig frissen megesszük :)

Ilyenkor, vagyis sonkához, vanília, citromhéj, mazsola kimarad.

20. Napsugár8 (válaszként erre: 19. - Bichi)
2023. márc. 30. 13:50
Köszi!
19. Bichi (válaszként erre: 14. - Napsugár8)
2023. márc. 30. 13:47
Ha szeletelni akarod, akkor kötözd, egyébként csak cafatokban lesz a végeredmény :)
2023. márc. 30. 13:34
Töltött káposzta+főtt, füstölt házisonka. Kicsontozom és összetekerem hálóval. Elviekben szeletelhető lesz. Én szoktam kolbászt is főzni, gyermekkoromból hoztam a szokást, nagyon szeretem talán jobban mint a sonkát. Vasárnap tyúkleves velefőtt hússal grízgaluskával.Mostani disznóvágásból sütök oldalast egyben. Sütemén, almás pite/lepény. Keksz torta ez is otthoni hagyományból hozva. Na de friss kerti torma-ez a korona a húsvéton, imádom. Főtt tojás is lesz. Valószínű hagyományosan nagypénteken csinálom, mert itthoni gyermekem jön némi kajáért szombaton.
17. Napsugár8 (válaszként erre: 15. - Globus)
2023. márc. 30. 13:21

Hát abból még bizony nem lesz más étel.

Azért vettem kb. egy hónapja (fekete pénteken!) 2 db-ot, és majd lesz pörkölt, meg egy kis ragu, meg egy kis palócleves... és csodálkozok hogy örökké tele vagyok mosatlannal. :))

16. libikóka (válaszként erre: 9. - Globus)
2023. márc. 30. 13:20

Nagyon ügyes vagy,,én jó kalácsot még nemigen sütöttem.

Holnap megyek a "szomszédba"

isteni kalácsaik vannak.

15. globus (válaszként erre: 11. - Napsugár8)
2023. márc. 30. 13:18
Oké, csak a sonkából asszociáltam füstöltre. Abból meg nem jön ki a többi étel :)
14. Napsugár8 (válaszként erre: 12. - Mmacus)
2023. márc. 30. 13:16

Láttam videot: fűszerezik, göngyölik, kötözik, főzik, hagyják kihűlni.

Én (tervek szerint) megfőzöm, fűszerezem, göngyölöm, (kötözöm vagy nem), és hagyom kihűlni.


A füstölt dolgokat nem szeretem, vendéget nem várok, majd most kiélem kísérletező kedvemet. :))

13. Babi11
2023. márc. 30. 13:14
Húsleves,másnap raguleves, kacsasült,pároltkáposzta,sült krumpli,töltött hús,franciasaláta, rántott hal,hús,rízs,tartár,sütemények
12. mmacus (válaszként erre: 11. - Napsugár8)
2023. márc. 30. 13:09
A nyers csülökből hogy lesz sonka? Akárhogy göngyölöd és főzöd, az csak főtt hús lesz szerintem.
11. Napsugár8 (válaszként erre: 8. - Globus)
2023. márc. 30. 13:07

Nem, nem, kettőt vettem, egyik sem füstölt.

Amit pörköltnek vettem, az csontos, azt vettem kétfelé és az egyik fele körömmel pörköltnek, a másik felét tokánynak és levesnek.


Egy másik csülök szintén nyers, abból már korábban kikaptam a csontot (kellett másra), majd most megfőzöm, fűszerezem, kerekre göngyölöm. (Kötözött sonka???) Remélhetőleg ehető lesz főzés után felgöngyölve, szeletelve kemény tojással. Vagy vastagabb szeletet levágva belőle, és ham&eggs-nek hitelen átsütve.

Ez most részemről egy kísérletezés, hogyan tudom kivitelezni és mi lesz belőle, fogalmam sincs. Persze ez is több lesz, mint ami néhány nap alatt elfogyna, majd a húsosabb része főzés után ennek is visszamegy a fagyóba.

10. cilabogyó (válaszként erre: 9. - Globus)
2023. márc. 30. 13:02
Nálam is a két fonott kalács már a fagyasztóban van, sokkal jobb, hogy nem egyszerre kell mindent csinálni. Holnap délután megtöltöm a káposztát is, azt is különböző adagokban lefagyasztom. Aki kér, annak majd melegítek. gondolkozom mit lehet még előre elkészíteni. Tyúkból lesz leves, meg rántott csirkét gondoltam, valamiért gyerekkoromból az jut eszembe, hogy a fiatal csirkéket kirántották, meg megtöltötték, legalábbis falun.
9. globus (válaszként erre: 6. - Libikóka)
2023. márc. 30. 12:56
Kalácsot megsütöttem szombaton, fagyasztóban várja megadóan sorsát. Pár éve így járok el, teljesen okés, abszolút semmi baja nincs.
8. globus (válaszként erre: 5. - Napsugár8)
2023. márc. 30. 12:54
Hogy érted, a füstöltet kicsontoztad nyersen, vagy nyers? Gondolom, mégse nyers, mert megfőzöd. De akkor hogyan sütöd pörköltnek?
7. bozsu55 (válaszként erre: 3. - Józsibirka)
2023. márc. 30. 11:24
Király!
6. libikóka (válaszként erre: 1. - Loretta16)
2023. márc. 30. 10:35

Nálam a szokásos,,mindeki szereti a sonka- tojás- kalács kombót,,úgyhogy ez a reggeli és a vacsora.

Ebédre húsleves és paprikás csirke, nokedli.

Islert ,sajtosrudat,sacher tortát,sütök.

Meg egy kis tatár.

A péntek, szombat,teljesen átlagos,,és nagyon egyszerű.

5. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Loretta16)
2023. márc. 30. 10:27

Viszonylag sokfélét tervezek:

- van egy csontozott csülök, azt megfőzöm, összetekerem = főtt sonka, vagy egy-egy szeletet sütve, tojással

- másik csülök fele + köröm = pörkölt

Ezekből kb. a fele megy vissza a fagyóba későbbre!

- A fél csülök másik feléből:

-- tokány vadas mártással

-- palóc leves (= zöldbab leves!)

Sütit nem igazán akarok, árt a körméretemnek. :))

2023. márc. 30. 09:49

Sonka, tojás, saláta, kalács, zserbó, bejgli, apró sütik

Újdonságnak sajttekercs


[link]

2023. márc. 30. 09:49

Én szombaton mákostésztát,, délutánn ,,este bedig halászlevet készítek bográcsban,

hétfőn reggel pedig sonkát meg tojást.

2023. márc. 30. 09:34
Amit ilyenkor szokás aszt!
2023. márc. 30. 09:22
Ötleteket szeretnék "lopni", nem szeretnék túl bonyolult menüt. Ki, mit főz-süt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook