Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hozzátáplálás nehézsége nálunk.... fórum

Hozzátáplálás nehézsége nálunk.... (beszélgetős fórum)


1 2 3
32. Darcy73 (válaszként erre: 22. - Zebra25)
2012. aug. 9. 16:15

A lányomnak a Sinlac se ízlett. :(

Mi nem írattuk fel,hanem csak megvettük a patikábna.(3000ft)

Te mivel adtad neki a Sinlacot?Gyümivel vagy natur?

31. hajni107 (válaszként erre: 30. - Bea0124)
2012. aug. 9. 16:11
Igen ez volt az egyik oka ami miatt időbe elszeretném kezdei a dolgot, nehogy úgy járjak hogy majd nem fogad el később mást csak pürét meg tápszert stb. De most mégis kicsit leállok, de újra próbálom nemsokára. Nagyon sírt tényleg nem akarom erőltetni. De nem adom fel :)
2012. aug. 9. 16:02

Szerintem nincs azzal probléma hogy próbálod nála.Sok kisbaba azért sír mert nem megy olyan gyorsan kanállal mint üvegből.

Van anyuka aki próbálgatja van aki nem.Lehet később is így fog reagálni.

Anyum tesójának a gyereke már 2éves és mindent csak pürésítve cumisüvegből eszik meg.Mert másképp kiköpi!

Szerintem ez nagyon gáz!És nem egészséges.

Mindenképp próbáld szerintem napi egyszer próbálni,persze nem kell erőltetni!


Én is korán kezdtem én nem bántam meg!Mindig lesznek akik emiatt megszól.

Mindenki másképp csinálja.Ha úgy érzed jó ez a gyermekednek akkor próbáld.Higgy magadban!Én szerintem egy anyuka tudja,érzi hogy mi jó a babájának!

29. hajni107 (válaszként erre: 28. - Zebra25)
2012. aug. 9. 15:56
Igen örömmel vettem észre hogy nem támadnak hanem inkább segítenek :) Adrienn a kislányom neve.
2012. aug. 9. 15:55

nézz szét itt a hoxán, nagyon sok segítőkész anyuka van.

hogy hívják a kislányodat?

27. hajni107 (válaszként erre: 25. - Zebra25)
2012. aug. 9. 15:47
Hát igen szinte mindent a netről szedek össze sokat olvasok mindenről, tudom itt is vannak hülyeségek, de rengeteg használható dolog is van. Ha már másra nem számíthatok. Sajnos anyukám se tud velem lenni :/. De mindegy más is túl esett ezeken én is túl fogok :)
2012. aug. 9. 15:46

azért majd kérdezz rá

légy határozott

2012. aug. 9. 15:45

sajnálom:(

ez nagy pech

pedig nagyon nagy segítségnek kellene lennie egy védőnőnek és egy gyerekorvosnak

2012. aug. 9. 15:43
Háááát... hogy normálisabb e? Nem akarta felírni tápszert azt mondta szoptassak, így a gyógyszertárba kb 700 ft-tal drágábban vettük meg a tápszert recept nélkül... Aztán már utána hajlandó volt de eleinte nem. Úgyhogy sok jót belőle se nézek ki. Meg vagyunk "áldva"...
2012. aug. 9. 15:42

ha esetleg a kanálhoz szeretnéd szoktatni akkor ez alkalmas rá

de adható cumisüvegből is hígabb formában

2012. aug. 9. 15:41

majd beszéld meg a gyerekorvossal ha Ő egy picit normálisabb gondolkodású

egyébként ez a sinlac nem rossz

lényegében tápszer ez is csak ez tehéntejmentes és nagyon gyomorkímélő, szóval ezzel nem ártasz az tuti

21. hajni107 (válaszként erre: 19. - Zebra25)
2012. aug. 9. 15:34
De aranyos lehetett :D. Majd meglátom iratok e fel olyat, tényleg nem akarok semmit erőltetni neki várok egy kicsit aztán meglátom.
2012. aug. 9. 15:31

addig is ha nagyon szeretnéd a tápszert csökkenteni akkor 4 hós korától kaphatnak a babák rizspépet

sinlac és sinemil a neve

gyerekorvos írhatja fel

Mi is szoktunk enni ilyet pedig mi tejesek vagyunk

a kisfiam nagyon szereti

19. Zebra25 (válaszként erre: 18. - Hajni107)
2012. aug. 9. 15:30

van bizony

tudod mikor kezd el? vagyis mikor a legjobb?

ha már Ő is nyúl a kajáért

Én sokszor ettem úgy, hogy az ölembe volt a fiam és sokszor reszketve tépte a kezemből a kanalat

meg húzta a szájához a poharat

18. hajni107 (válaszként erre: 16. - Zebra25)
2012. aug. 9. 15:26
Igen az utolsó mondatodat már így csinálom kb 3 hónapja... Elegem lett ennél a szopis sztorinál meghallgatom de nem csinálok mindent úgy ahogy ő mondja... Nem erőltetem várok inkább. még bőven van időnk :)
17. Zebra25 (válaszként erre: 15. - Hajni107)
2012. aug. 9. 15:25

gyönyörű

ahelyett, hogy segített volna és elmondta volna, hogy mivel próbálkozz esetleg

16. Zebra25 (válaszként erre: 7. - Hajni107)
2012. aug. 9. 15:24

Ne menj a többi után, a babéd egészsége a legfontosabb. Tudom, hogy jót akarsz és annak ellenére, hogy mindenki óckodik a tápszertől szerintem ez babáknak lett kitalálva és egyenlőre az anyatej után ez a legjobb neki.

Tényleg inkább begatív érzést fog belőle kiváltani ha erőlteted. Pihentesd kicsit. A védőnőnek meg bólogass szépen és csináld úgy ahogy Te szeretnéd.

2012. aug. 9. 15:22
Hát őszintén szólva nem estem eddig hanyatt a védőnőmtől... Leszúrt mikor mondtam hogy ki kell egészítenem a szopit tápszerrel. Nem hitte el hogy nem elég neki a tejem azt mondja olyan nincs. 2 hétig szenvedtünk, mire adtam neki tápszert( sok sok gondolkozás és lelkifurdalás után), a hangját se lehetett hallani szegénynek, aludt mint a bunda azelőtt meg pihenni se tudott az éhségtől. Első gyermekem sok mindennel nem vagyok még tisztába de azért látom a lányomon ha éhes, de ő azt hitte csak lusta vagyok szoptatni vagy nem akarok? nem tudom....
14. cc6a0cd7c8 (válaszként erre: 13. - Hajni107)
2012. aug. 9. 15:18
anyatejközpont?soktejes anyuka ? Azért mondom mindezt mert mivel két tapasztalatom van a tápszeres és anyatejes verzióba mig 4 éves fiam minden nyavalyát elkap ő a tápszeres nehezen eszik,elsőként betegszik addig a szopis 3 éves fiam sokkal szivósabb,sőt zabálósabb(naponta 5-10x hallom anya ennem kell:))Elsőgyerekes anyaként a védőnő szava nekem is szent volt sajna,a másodiknál másik védőnő segítségével annyi tejem volt mint egy holland tehénnek s a szopi is gyönyörüen ment.A mostani védőnőm mondta hogy első fiamnál is az anyatej lehetőségét kellett volna keressem sőt pár hónapos kihagyással is igaz nagy munkával de az anyatej visszahozható lett volna.
13. hajni107 (válaszként erre: 12. - Cc6a0cd7c8)
2012. aug. 9. 15:11
Hát nem tudok ilyen lehetőségről.. A lányom már 2 hetes kora óta tápszeres sajnos :(
2012. aug. 9. 15:07
szia nagyfiam is 2 hósan tápszeres lett,hozzátáplálást csak 5 hósan kezdtem el a kicsi majdnem 10 hónapig szopizott de neki is 5 hósan kezdtem mást adni.Ami hozzátáplálásként mindkettőnek nagyon bejött az a jóéjtpapi hipp termék volt.Szerintem is ráérsz még mást adni.A bosszantó hogy előző védőnőm is amikor a szopis probléma felmerült azonnal tápszert tanácsolt ma ha ujrakezdeném anyatejet keresnék mindenféleképp és nem tápszereztetném.Nincs ilyen lehetőséged hogy anyatejjel etesd a picit még ha nem is a sajátodat?
11. hajni107 (válaszként erre: 9. - Darcy73)
2012. aug. 9. 15:06
nem örülök neki hogy ti is kínlódtok, de megnyugtat hogy más is van így nem csak az én babám. köszi a tippet azt hiszem szünet lesz :)
10. Darcy73 (válaszként erre: 7. - Hajni107)
2012. aug. 9. 15:06
Bizony!Minden baba más!Az első gyermekemnél-lány-nem volt gond,Ő örömmel fogadott mindent és be is falta! :)
2012. aug. 9. 15:04

Az én lányom-3.baba-szopik,de a mensi miatt kevesebb tejcsit pótolni kellenne.Tápokat-mind kipróbáltuk-kiköpi.Így 4 hónap után mi is gyümit próbáltunk.Szinte ugyanúgy reagált mint a Te babád!!!Először tetszett az almalé,de pár nap után már üvölt tőle!Most 2x kapott őszibarackot-csak a levét-nem mondanám hogy rajong érte.

Ma beszéltem védőnőnkkel,Ő is úgy látja,hogy pihentessünk kicsit a gyümi-témát!

Szerintem Te is hagyd,főleg,ha a tápszert elfogadja!Én annak idején a fiammal ugyanígy megkínlódtam...végül a 6.hónap után kezdte enni a kanalas dolgokat.

2012. aug. 9. 15:04

Szerintem is túl korán kezdted.

A lányod még nem érett meg arra, hogy mennyiségeket egyen kanállal, ezt jelzi is a sírással.

Ha már ő is készen áll majd a tápszeren kívül másra, akkor azt is jelezni fogja azzal, hogy már nem csak 1-2 kanállal fogad el pl az almából. De erőltetni nincs értelme. Azzal csak azt éred el, hogy nem fog szeretni enni.

7. hajni107 (válaszként erre: 4. - Zebra25)
2012. aug. 9. 15:01
Hát lehet az lesz nem akarom megutáltatni vele ezt az egészet. Minden baba más, az enyém ilyen.. csak annyian mondják hogy ó már hozzá lehet táplálni szinte mindenki már hozzá eteti a környezetembe és kicsit beparáztam talán hogy nálunk mi a baj. ami másnál természetes az ezek szerint nálunk nem :). nem baj :) köszi a választ!
2012. aug. 9. 15:01

ha nem szeretnéd teljesen abbahagyni a kóstolgatást akkor csináld azt, hogy mindig adsz neki 1-2 kanál levet

de ne adj neki mennyiségeket

5. Zebra25 (válaszként erre: 3. - Hajni107)
2012. aug. 9. 15:00

Nem, nem kellett volna

de nem is értem a védőnőt, hogy miért mond ilyet

még tápszeres babáknál is a 4 hós kort megszokták várni mert nem érett még a gyomra rá

2012. aug. 9. 14:59

szerintem pihentesd a dolgot még 1 hónapot legalább

a kicsi gyomra még korán sem érett ehhez

3. hajni107 (válaszként erre: 2. - Zebra25)
2012. aug. 9. 14:59
Sajnos nagyon keveset tudtam szoptatni... tápszeres baba régóta. Igen ráérek még, de ha a védőnő is azt mondja el lehet kezdeni.. hallgattam rá.. lehet nem kellett volna nem tudom...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook