Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hozzátáplálás elkezdése 3 hónaposan fórum

Hozzátáplálás elkezdése 3 hónaposan (beszélgetős fórum)


1 2
17. v.kler
2013. ápr. 6. 16:51

Sziasztok!


A 2,5 hónapos kort én is korainak tartom, A kisfaimmal 4 hónaposan kezdtük a kóstoltatást, addif scak szopizott, viszont nagyon nehezen volt széklete, a védőnőm szerint a hozzátáplálást ezen segíthet. Valamit javult a helyzet, viszont amind a mai napig(4 éves a kisfiam) szenved a nagy dologgal a wc-n...:-(

A kislányom 6 hónapos koráig kizárólag anyatejet kapott, és nem érzem, hogy emiatt lemaradt volna valamiről.


Az pedig, hogy 3 hetesen céklalét kapjon egy baba? Hááát, nem tudom, nekem ez olyan riasztóan hangzik...:-(

16. 17aadc1082 (válaszként erre: 11. - EsztyMorgan)
2013. ápr. 6. 16:48
én 3 hónapig, és olyan 4 hónap körül kezdtem a hozzátáplálást mind a háromnál.
2013. ápr. 6. 16:48
Nekem a nagy anyatejes volt, 6 hónapos kora után kezdük a gyümölcsökkel, egy éves korára szinte mindent evett. A kicsi koraszülött volt, és sajnos egy hós kora után tápszeres lett. Betöltött négy hónapnál kezdhettük a gyümölcslevekkel, betöltött 5 hónap után jöhettek a zöldségek.
14. 17aadc1082 (válaszként erre: 12. - F8db0709b8)
2013. ápr. 6. 16:47

Mind a három gyerekem tápos volt, nem fújja fel a táp őket.

Viszont láttam anyatejes babát, aki akkora volt, mintha szalonnával etették volna már két hónaposan.

13. kacora
2013. ápr. 6. 16:47
nem szoptatattam, fejtem mert nem küzdött a lányom a tejért. a kóstoltatást azért kezdtem el mert hiába váltogattuk a tápszert hasfájós volt és a kaki is nehezen ment. Természetesen óvatosan csináltam, fokozatosan emeltem az adagját és figyeltem a reakcióit. Dokink szerint nagyon gyorsan hízik a babám és csökkentsem a tápszer mennyiségét, hiába csökkentettem a babám sírt mert éhes volt.
2013. ápr. 6. 16:42

Nekem nem volt tejem,apum felesége védőnő volt,ö is simán megitatta 3 hetesen a lányomat cékla lével...februári születésű a lányom,ahogy jöttek be a gyümölcsök,zöldségek sorban kapta őket....A tápszer eléggé felfújja a babákat,szerintem nem ártasz vele,ha előbb kóstoltatod vele a dolgokat.de óvatosan azért,mégis csak picike még :)

mi fél évesen már főzeléket ettünk,1szer és 1 szer gyümit :) a többi tápszer volt.

11. EsztyMorgan (válaszként erre: 10. - Andi6020)
2013. ápr. 6. 16:41

Mennyi ideig szoptattál?

Én csak 3 hétig... :(((( így a védőnő és a gyerekorvos javaslatára kezdtük el a hozzátáplálást "előbb".

10. andi6020 (válaszként erre: 1. - Kacora)
2013. ápr. 6. 16:39
6 hónapos korig nem adtam semmi gyümölcsöt, zöldséget, pépet.
9. EsztyMorgan (válaszként erre: 5. - 17aadc1082)
2013. ápr. 6. 16:39
Az én lányom 9 hónapos, és már tényleg majdnem ott tartunk, hogy a mi kajánkat eszi - egyelőre még pürésítve, max. kisebb darabkákkal -. De 2,5 hónapos korában eszembe nem jutott, hogy kóstoltassam. 3 hónapos korában igen, de aztán még vártam két hetet kb.
2013. ápr. 6. 16:39
vegyétek ki a szóközt.
2013. ápr. 6. 16:39
6. EsztyMorgan (válaszként erre: 1. - Kacora)
2013. ápr. 6. 16:37
Még annyit fűznék hozzá, hogy én kb 6,5 hós korában jutottam el odáig, hogy kiváltottam két étkezést, és rá egy hónapra már hármat, így ma már csak reggel és este iszunk tápszert.
2013. ápr. 6. 16:37
Én aztán nem vagyok az az anyuka, aki könyv szerint etetett, az én gyerekeim még kolbászt, szalonnát is ettek 1 évesen, meg tejet ittak, de azért két és fél hónaposan hozzátáplálni még olyan szinten felesleges, hogy na. .. mondjuk nem az én dolgom, csak nem annyira értem, hogy minek így sietni?
4. EsztyMorgan (válaszként erre: 2. - 17aadc1082)
2013. ápr. 6. 16:36

Hát ja...én se értem.

2,5 hónaposan már kóstoltatni????

3. EsztyMorgan (válaszként erre: 1. - Kacora)
2013. ápr. 6. 16:36

2,5 hónaposan???? már leveket?? Szerintem felelőtlen döntés volt, de ez az én véleményem.

Én 3,5 hónaposan kezdtem el csak a levek kóstoltatását. Ezt kb egy hétig és utána kezdtem répapürével.. ma meg már mindent megeszünk jóformán, 9 hónaposak vagyunk.

2013. ápr. 6. 16:35
hova rohansz???
2013. ápr. 6. 16:34

Volt más is aki négy hónapos kor előtt kezdte a hozzátáplálást? Mikor és miért? Én így csinálom:

Tápszeres lett a babám két hónaposan. Ezután két és fél hónaposan kóstoltattam vele leveket: alma, őszibarack, répa. Bejött neki, nem volt semmi baja tőlük. Majd jöttek az ezekből készült pürék délelőtti órákban kb 30g-40g-50g. Most 3 és fél hónapos és ott tartunk hogy délelőtt 90g-100g gyümipüré, délután 100-110g HA-s tejpép gyümivel. Reggel, délben, este, éjszaka kap tápszert.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook