Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hozzátáplálás - 6 hónapos anyatejes kisfiamat miből ittassam? fórum

Hozzátáplálás - 6 hónapos anyatejes kisfiamat miből ittassam? (tudásbázis kérdés)


12. 4561 (válaszként erre: 1. - Jana27)
2012. ápr. 3. 23:02

Nem lesz cumizavaros, az én kisfiam, amikor 6 hósan elkezdtük hozzátáplálni cumisüvegeztünk, de nagyon nehezen, bár lehet nem volt szomjas, hiszen még nagyon sokat szopizott akkor....

Most 16 hónapos és még mindig szopizunk, most már szoktatom át a szelepes csőrösre, 4 napja nincs cumisüvegünk.....


De ha elfogadja akkor próbálj csőrös poharat adni, ne cumisüveget....

2012. ápr. 3. 21:19
Az én kisfiam 10 hónapos lesz, még szopizik, étkezések előtt is, után is, és csak nagyon ritkán kér plusz folyadékot, nekem néha úgy tűnik, hogy csak a kíváncsiság hajtja. Pohárból próbálom(a régi hagyományos kávésból),de néha több megy mellé, mint a szájába. Így is van elég pisis pelenkája, és még sem kell cumisüveget használnom
10. homern
2012. ápr. 3. 17:02
mi 5 hónaposan kezdtük el használni a mam hold me bottle-t.puha gumicsőre van,csepegésmentes(egy darabig,de sajnos ez mindegyikre igaz) és nagyon könnyen megtanul belőle inni a pici.jó átmenetnek is a kemény,műanyag szívókás itatókhoz.
9. egypt (válaszként erre: 6. - Jana27)
2012. ápr. 3. 17:01

Én úgy emlékszem, nekünk DM-es volt (de kaptunk a védőnőtől Aventet később, ami ugyanilyen), szerintem az a jó, ha kemény a csőre és nem szilikonos, mert a puhát rágják és folyik a nyakukba. Két fokozatban állítható, van egy gyorsabb és egy lassabb. Az elején nem tudott inni vele a lányom, ezért egyszer kivettem a szelepet, és anélkül adtam oda, akkor rájött, hogy szívni kell, és utána már ment szeleppel is. Később kivettem a szelepet belőle, és csak simán használtuk.

Ha már itt tartotok, az Euro Family-ben kapható néha 290 Ft-ért kétfüles műanyag pohárka levehető tetővel, ez az elején jó tetővel, később anélkül.

8. egypt (válaszként erre: 7. - Skóciababy)
2012. ápr. 3. 16:56
Az a baj, hogy az elején nagyon keveset tudnak csak inni pohárból, én is azért kezdtem el használni a csőrös poharat is, abból többet isznak.
2012. ápr. 3. 16:50

Sima hagyományos kis kávéspohár. Ha van otthon még belőle, az tökéletes. Kórházban is az használják.

De egyébként bármilyen kispohár jó.

Én annyira a csőröset még nem javasolnám. Majd később. De ha rákap a pohárra, akkor az tökéletes később is.:-)

2012. ápr. 3. 16:41
Köszönöm a válaszokat! És melyik márkát tudnátok ajánlani az itatópohárból?
2012. ápr. 3. 16:16
6 hónaposan egyébként nem lesz már cumizavaros, nekem azt mondták, csak az első 2 hónapban kerüljem. De a lányom nem is tudott cumisüvegből inni, úgyhogy nem is nagyon próbálkoztam vele.
2012. ápr. 3. 16:15
Egyébként bőven elég pár korty plusz folyadék, főleg ha csak egy étkezést váltasz még ki. A pürék is folyadéknak számítanak, nekünk a kórházban egy az egyben annak vették ezeket is.
2012. ápr. 3. 16:14
Mi tanulópoharaztunk, és nem lett cumizavaros :)
2012. ápr. 3. 16:13
Én itatós poharat használtam, olyat, aminek kemény csőre van. de pohárból is itattam mindig, kis kávéscsészéből.
2012. ápr. 3. 16:12

Sziasztok! Mint ahogy a címben is írtam, most 6 hónapos a kisfiam és idáig csak szopizott. Viszont most pár hete elkezdtem vele kóstoltatni a gyümölcsöket és zöldségeket. Az a kérdés merült fel bennem, hogy miből itassam, amikor már megeszik egy egész adag pürét. Cumisüvegből nem szeretném, mert félek, hogy cumizavaros lesz és szeretném még sokáig szoptatni :)

Pohárból nemigazán fogadja el, a kanalazás meg enyhén szólva sem szapora mutatvány. Idáig szoptatás után adtam neki a püréket, de ha már ki szeretnék váltani egy étkezést, akkor már innia is kell.

Ti hogy csináltátok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook