Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hoxa akác köz fórum

Hoxa akác köz (beszélgetős fórum)


1023. Guruljka
2019. aug. 14. 19:00

Ma csak úgy gondolomra felmentem a fogorvoshoz, és fogadott. Két alsó fogam várt még kihúzásra, és mivel egymáshoz közel voltak, egyszerre húzta ki őket.

Egy harmadikat ki akart még venni, de rábeszéltem, hogy az hadd maradjon. Úgyhogy ezzel véget ért a húzás. a jövő héten hívhatom a fogtechnikust időpontért.

De míg a folyosón zsibbadtam, régi újságokat olvasgattam, és találtam egy olyan hírt, ami megnevettetett.

Azt írja az úúújsááág... hogy Berlinben hasznosították a régi telefonfülkéket.

2 Euro bedobására a fülkében a kívánt sláger szólal meg, a fülkében diszkóhoz hasonló füst- és fényeffektusok játszódnak le ez alatt. Ezt egyszerre 3 személy élvezheti, kívülről nem lehet belátni.

Nem bírtam ki nevetés nélkül, három őrült szorong egy füstös, zenélő fülkében, és ezért még fizetnek is!

Itthon rákerestem:

[link]


2:50-től látható a belső felvétel.

1022. Guruljka (válaszként erre: 1021. - Arany52)
2019. aug. 14. 12:07

:D Aranyos vagy!

Pasiból van, nem szeret ernyőt hordani.

A baseball-sapka viszont házon kívül állandóan rajta van, és most a hűvös idő miatt vitt vékony, kapucnis dzsekit is. Egy jó szakadó eső ellen azért ez kevés lenne.

1021. arany52
2019. aug. 14. 11:58

Szerbusztok!

Esik nálunk is , és sokat hűlt a levegő. A lakás még meleg, de szellőztetek. Ez már emberibb idő.

Guruljka, örülök, hogy fiad nem ázik el.

1020. Napsugár8 (válaszként erre: 1019. - Guruljka)
2019. aug. 14. 11:12
Annyiból jó, hogy ma már itt sincs akkora forróság, felhős az ég, de eső csak annyi, ami éppen a járdákat meglocsolta ott, ahol nem védi a fák lombja.
1019. Guruljka
2019. aug. 14. 10:52

Szeret bennünket a Jóisten, mire elindult a fiam ügyintézni a városba, szinte teljesen elállt az eső - pedig egész éjjel esett.

Remélem, hamar végez a kötelező körökkel, és jut egy kis idő arra, hogy a kedvenc kis étkezőjében beebédeljen munka előtt.


Remélem, mindenkinél hasonlóan jól indult a nap!

2019. aug. 14. 06:50
Szervusztok! Olyan jó vissza olvasni titeket. Ahogy javult a hőmérséklet, csak-csak feléledt a kis falunk is.
1017. Guruljka
2019. aug. 14. 00:04

Szervusztok!

Elért bennünket is valami zivatar, de inkább csak eső formájában.

A fiam éppen nem ázott meg! Ahogy a buszról a faluban leszállt, előtte-utána hevesen zuhogott az eső, de míg neki haza kellett gyalogolnia, addig csak csepergett!

Nagy mosollyal az arcán lépett be az ajtón: szeret engem az én falum!- mondta.

Az utóbbi évek legpocsékabb krumplifőzelékével vártam szegényt, mert elsóztam, és mire sikerült ehetővé tenni, már nem hasonlított gusztusos vacsorára.

Azért nagy részét megettük, de repetát egyikünk nem kívánt.

Most már megyünk is aludni, mert időre kell kelni az elintézendők miatt. Jó éjszakát kívánok!

1016. Guruljka (válaszként erre: 1011. - Fokhagyma)
2019. aug. 13. 20:41

Talán ma hamarabb elalszunk, nincs az a bődült meleg.

Ledőltem... csörgött a telefon, régi kedves ismerős hívott.

Most meg egy online előadást hallgatok, de most már mindegy - itt nyúúúúlok ültömben.

1015. 9cf0877606 (válaszként erre: 1014. - Fokhagyma)
2019. aug. 13. 20:01

Szervusz, Fokhagyma!


Á, nem, a rejtett kincsimet máshol tartom. :-)

1014. fokhagyma (válaszként erre: 1002. - 9cf0877606)
2019. aug. 13. 19:55
Valami rejtett kincs nem volt a ládádban? A meszeléssel ráérsz, még soká lesz tél. Lehet, hogy még jön újra a meleg.
1013. fokhagyma (válaszként erre: 1004. - Arany52)
2019. aug. 13. 19:53
Minden rendben?
1012. fokhagyma (válaszként erre: 1005. - 16b5d6ae34)
2019. aug. 13. 19:51
Késői reagálás a jókívánságodra: Kellemes estét! Mindjárt jönnek az örökösök. Nézed? Nézitek?
1011. fokhagyma (válaszként erre: 1009. - Guruljka)
2019. aug. 13. 19:50
Egy kicsit átrendeződött az időbeosztástok, de biztosan átálltok.
2019. aug. 13. 19:32
Kellemes pihenést kívánok Mindenkinek az 1-es házikóból!
1009. Guruljka
2019. aug. 13. 19:21
Én próbálok ledőlni kicsit. Úgy kilencig még ráérek odatenni a vacsorát. Csak kis tejfölös krumplifőzelék lesz. Délutános a fiam, 11 előtt kicsivel ér haza.
2019. aug. 13. 18:28
Most kezd egy kis kellemesebb levegő áramlani ide hozzánk. Persze ez még mindig messze van az ideálistól, de legalább már megmozdult. Reméljük, hogy lesz ez még jobb is.
1007. Guruljka (válaszként erre: 1006. - Guruljka)
2019. aug. 13. 17:40
Hovatal, hivatal... :D
1006. Guruljka (válaszként erre: 1004. - Arany52)
2019. aug. 13. 17:39

Szerbusztok, most megint ráérek kicsit.

"Felszaladtam" biciklivel az orvoshoz, hát helyettesítés miatt megváltozott a rendelési ideje. Olyan nagyon azért nem, de a heti egy szem délutáni rendelését fél órával megrövidítette.

Nem baj, hovatalos dolgokat azért sikerült intéznem, sőt a fiam is meg fogja tudni holnap csináltatni a bérletigazolványát, mert nem jó a Volánnak a személyi.

2019. aug. 13. 11:01
Sziasztok.... Mindenkinek kellemes, szép napot kívánok :)
1004. arany52
2019. aug. 13. 08:54

Szerbusztok!

Végre enyhül a levegő. Éjjelmmár nagyon vacakul voltam.

Ma megint megyek fogtechnikushoz. Kicsit sűrű, de legalább haladunk.

2019. aug. 13. 06:33
Szervusztok! Jó reggelt kívánok mindenkinek! Remélem ma már valóban csökkenni fog a hőmérséklet, kezd elegem lenni a nagy melegből. Itt már nem is igazi alvás van, csak beleájulás az ágyba.
2019. aug. 13. 05:00

Szervusztok!

Milyen jó látni, hogy benépesedett a Közünk!

Lassan a porták, házak is kezdenek rendbe jönni...

"Tiszta udvar, rendes ház" - no ettől az enyém még messze van, bár sokat haladtam tegnap a takarítással. Utána magamat is rendbe tettem, hajat mostam, és bevonultam a tisztaszobába, így nem találkoztam közületek senkivel.

Most az előbb sétáltam egyet a hajnali utcán...

Rendben vannak az utcai fények, Guruljka, nem kell félni az orrabukástól. A járda sem túlságosan hepehupás, bár az úttesten kellemesebb gyalogolni azért.

Zsófi!

Már iskolás lesz a kislányod! De múlik az idő!

Nekem két iskolás unokám van, az idősebbik most megy hatodikba. Szeretik az iskolát, bár nem nagyon törekednek az "élre"... Jó tanuló azért mindkettő, de fontosabb dolgok is vannak az életükben, mint a tanulás. :-) Sportolnak... Meg nyomkodják a mindenféle kütyüjeiket...

Két kicsi unokám is van, egy 4 meg egy egyéves...

A Közbe azért költöztem be, mert (újra), mert kedves emberek lakják. (Az újakat is ide sorolom.)

Magam lakom a házikómat, és főleg azért vagyok itt, hogy ápoljam a jószomszédi viszonyokat. A Családtagjaim nélkül vagyok itt, ők maradjanak csak odahaza, néha jó tőlük is "megpihenni"... (S most gondoljatok rólam, kinek mi tetszik... Igenis szükségem van néha egy kis "én-időre"!)

A ládám egyébként tényleg meglett! Majd ki kell takarítani azt is alaposan... Meg meszelni is kell majd... Majd szépen sorjában...

...Ami engem illet: nekem ez a nyitott fórumozás tökéletesen megfelel, de ha lesznek, akik a zártabb klubba kívánkoznak, azt sem ellenzem. Szerintem barátkozni itt is szépen lehet.


Majd jövök...

Addig is: minden jót Mindenkinek!

1001. 5027cf0c8f (válaszként erre: 987. - 16b5d6ae34)
2019. aug. 13. 04:36
Jó reggelt. Nehezen Zsuzsanka.
1000. Guruljka (válaszként erre: 999. - Fokhagyma)
2019. aug. 13. 00:57

Igen, ez kifejezetten olcsó, és egy szimpatikus nő.

A buszon beszélgettek róla, mindkét nőnek rendesen nézett ki a fogsora, hát megkérdeztem, kit is dicsérnek ennyire. Még a telefonszámát is megkaptam.

Voltam már nála megbeszélésen két vagy három??? éve, azóta halogattam már.

Az utolsó húzás után vagy két hetet várni kell, utána mintavétel. Azt követően 1-2 hét, és kész!

999. fokhagyma (válaszként erre: 998. - Guruljka)
2019. aug. 13. 00:49

Nekem nem is volt választási lehetőségem, hisz a fogorvos tudta megcsinálni, amit kellett. Csiszolt, tömött, előkészítette a fogat a koronára. Nem is működött volna úgy a dolog, hogy fogtechnikushoz megyek.

Nálad ezek szerint más a helyzet. Nem tudtam, azért kérdeztem rá. Teljes fogsorhoz nem feltétlen kell fogorvos, és biztosan olcsóbb a fogtechnikus.

998. Guruljka (válaszként erre: 996. - Fokhagyma)
2019. aug. 12. 23:31

Én nem a fogorvos fogtechnikusát választottam.

Talán egy koronánál még nem nagy a differencia, de én fogsorra készülök.

A fogtechnikus olcsó, és jól dolgozik, többen ajánlották. A fogorvos meg adott.

997. fokhagyma (válaszként erre: 989. - Napsugár8)
2019. aug. 12. 22:26
Én már elfelejtettem, hányas számú ház az enyém. Nem is találtam meg, csak kóboroltam a Hoxa-közben.
996. fokhagyma (válaszként erre: 993. - Guruljka)
2019. aug. 12. 22:25
Ketten is írtatok a fogtechnikusról. Én még nem találkoztam vele, pedig fogorvoshoz elég sokszor mentem már. Ha pl. korona kellett, a fogorvos vett lenyomatot, és adta át a fogtechnikusának, akivel dolgoztatott. Mikor kész volt, az orvoshoz mentem ismét. Nálatok miért van másképp?
995. fokhagyma (válaszként erre: 990. - Arany52)
2019. aug. 12. 22:22

Én is elégedetlenkedtem a lakásban levő 26 fokkal, de de mikor kiléptem az utcára, és megcsapott a kb. 10 fokkal nagyobb hőség, igyekeztem hamar vissza a "hűvösre".

Sajnos, vannak halaszthatatlan dolgok, ahogy neked a fogtechnikus volt ma. Ilyenkor muszáj kimenni.

994. Guruljka (válaszként erre: 993. - Guruljka)
2019. aug. 12. 19:29

Illetve... ezt jól beszerveztem, hát a szemészet pont a fogatlan időben lesz. Ráadásul én kértem a korábbi időpontot.

Nem baj, ott a szemet nézik.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook