Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hova kell fordulni, mit kell tenni, ha átverték a külföldi munkavállalót, és nem tudja, hogy jusson haza? fórum

Hova kell fordulni, mit kell tenni, ha átverték a külföldi munkavállalót, és nem tudja, hogy jusson haza? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
22. Annie1130 (válaszként erre: 16. - Kira88)
2014. júl. 22. 16:28

Sem a nyelvtudás, sem pedig a munkaszerződés önmagában, sőt még együtt sem garancia arra, hogy ilyesmi nem fordulhat elő, viszont az tény, hogy nyelvtudással kevésbé kiszolgáltatott az ember. Ami pedig a munkaszerződést illeti, még önmagában nem jelent semmit. Az "csak" egy darab papír mindaddig,a míg kint a rendszerbe be nincs jelentve. Erről a munkavállalónak minden esetben egy igazolást kell(ene) kapnia a munkáltatótól.


Hosszasan tudnék még írni az óvintézkedésekről, de azt hiszem, itt most krízis-elhárításra van inkább szükség...

21. Napra_forgó (válaszként erre: 17. - Loch ness)
2014. júl. 22. 16:28

Bocsi, de nem emberrablás, ha szabad akaratodból ülsz be egy buszba...

Nyilván nem kényszerítette senki...

Az, hogy nem érti a nyelvet még nem ok arra, hogy vakon menjen bárki után...

2014. júl. 22. 16:28
Még egy ötlet: az itthoni rendőrségnek is szólhatnál, ha olyannak ítélik az ügyet, még be is mérethetik a telefonját valahogy, és akkor kiderülhet, hol van. Csak ezzel igyekezni kellene, mert gondolom, az akkumulátor lemerülőben van.
19. Csigusz 79 (válaszként erre: 16. - Kira88)
2014. júl. 22. 16:27
Ez minden csak nem segítség..utólag mindenki okos.
18. 4d5610bcc4 (válaszként erre: 15. - Bb439e0ca9)
2014. júl. 22. 16:27
Én a helyében rendőrségre mennék. Ott biztosíthatnak neki tolmácsot, akár telefonos tolmácsot is.
2014. júl. 22. 16:27

Tedd fel a kérdést szerintem itt a hoxán egy olyan fórumban is, ahol Németországban élők szoktak beszélgetni. Hátha ők tudnak valami okosat.


A helyedben meg én nagyon is felhívnám a követséget ott Németországban. Az az egyik fő dolguk, hogy a magyar állampolgárok segítségére siessenek. Az esetet még akár emberrablásnak is be lehet állítani. Mindegy, hogy millió eset van, akkor segítsenek a millióegyedikben is. Rágd a fülüket, akkor csak segítenek. De ha kifogsz egy igazán rendes embert, akkor nem is biztos, hogy annyira kell kérni.

16. Kira88
2014. júl. 22. 16:23

1. Stabil nyelvtudás nélkül nem megyünk ki külföldre dolgozni.


2. Munkaszerződés nélkül (amit értünk is) nem megyünk ki külföldre dolgozni.


Kb. ilyen egyszerű lett volna.

15. bb439e0ca9 (válaszként erre: 14. - Annie1130)
2014. júl. 22. 16:23
Ezt ma megtudta, de a társáról nem tud semmit, és azt is kérdezte kézzel-lábbal, hogy hol van, senki nem tudja.
14. Annie1130 (válaszként erre: 13. - Bb439e0ca9)
2014. júl. 22. 16:16
De csak megkérdezi-akár kézzel-lábbal is-hogy hol van...Ezért nem értem a történetet.
13. bb439e0ca9 (válaszként erre: 9. - Annie1130)
2014. júl. 22. 16:14
Úgy, hogy Frankfurtba szólt az ígéret, érkezés után beültették őket egy buszba, és vitték még őket pár órát. És nem tudták, hova. Én se ehinném el, ha nem a saját szájából hallottam volna.
2014. júl. 22. 16:11

A nagykövetség azt fogja mondani, hogy tegyenek feljelentést a hatóságoknál, de semmi egyéb nem fog történni. Millió hasonló telefonhívást kapnak nap mint nap...


A cég meg ha nem akar fizetni, nem is fog. Így működik ez kérem a vad(kapitalista)nyugaton (is) sajnos!

11. Annie1130 (válaszként erre: 8. - Loch ness)
2014. júl. 22. 16:09
Ezt én sem értem pontosan...
10. gizus58 (válaszként erre: 5. - Bb439e0ca9)
2014. júl. 22. 16:09
Próbáld meg te felhívni mindkét országban hátha akkor gyorsabb. Gondolom lesznek akik hasznosabb tanácsokkal tudnak szolgálni ilyen esetben.Sok szerencsét!
2014. júl. 22. 16:09
Mondjuk azt nem tudom, hogy hogy lehet olyan, hogy nem tudom, hol vagyok, meg hova "visznek"...
8. loch ness (válaszként erre: 6. - Syria)
2014. júl. 22. 16:08
Az utolsó mondatodat nem tudom, milyen logika szülte... Történik valami bukfenc, erre rögtön jön Magyarország pocskondiázása.
2014. júl. 22. 16:07

Western Union azonnali pénzküldő szolgáltatással lehet pénz kijuttatni a leggyorsabban, ha ilyen jellegű segítségre gondolsz...


Egy kódot kell megadni neki, és a küldő nevét, illetve a pontos összeget. Ő a kóddal pl. bármelyik postán fel tudja venni a pénzt.


A hazautazáshoz telekocsi oldalakon lehet fuvart nézni, akik némi felárért szívesen tesznek kitérőt, vagy akár mennek háztól házig is. Egyéni megbeszélés kérdése.


A fentiek a biztonságos hazajutást segítik, azaz a krízis elhárítását.


A csaló céggel szembeni fellépés az egy külön történet. Igazából túl sok mindenre nem lehet menni... Pláne ha az eset Németországban történt...

6. syria (válaszként erre: 5. - Bb439e0ca9)
2014. júl. 22. 16:04

Én a nagykövetséghez fordulnék. Az itthonihoz, meg az ottanihoz is. (Kétfrontos támadás.)


Úristen! Még mindig születnek ilyen történetek? Nagy szarban van Magyarország. :(

5. bb439e0ca9 (válaszként erre: 2. - Gizus58)
2014. júl. 22. 15:59
De hogy éri el őket? 2 napig azt se tudta, hova vitték. Nem tudta, hol van!! Vagy hívjam fel őket én?
2014. júl. 22. 15:58
Nagykövetségen próbálkozhatsz, de én inkább a család/barátok segítségét kérném. A nagykövetségek malmai lassan és sok pénzért őrölnek...
2014. júl. 22. 15:57
Egy családtagom és a barátja kimentek Németországba dolgozni, együtt, ahogy odaértek, szétválasztották őket, semmit nem tudnak egymásról. A rokonom tud telefonon kommunikálni, de nem tudni, meddig. A barátjának még telefonja sincs. Ott vannak kiszolgáltatottan, átverve. Pénz hazaútra nem biztos, hogy elég. Mit kell tenni ilyenkor? Muszáj nekik segítenem!!!
2014. júl. 22. 15:57
Az ottani országban a magyar nagykövetséghez, ők segítenek.
2014. júl. 22. 15:54
Hova kell fordulni, mit kell tenni, ha átverték a külföldi munkavállalót, és nem tudja, hogy jusson haza?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook