Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Külföldi munkavállalás itthonról fórum

Külföldi munkavállalás itthonról (beszélgetős fórum)

2014. aug. 21. 12:35
Visszagondolva arra, hogy én hogyan kerültem ki Hollandiába, ha esetleg valakit érdekel az itteni munkavállalás, szállás stb. szívesen megosztom az évek során tanultakat.
8. michelle.r (válaszként erre: 7. - Michelle.r)
2014. aug. 19. 13:38
a hogastjob.com-on keresgélj, ha Ausztria a cél.
7. michelle.r (válaszként erre: 6. - Nyamitörp)
2014. aug. 19. 13:34

Egyrészt ez így nem igaz. Nem minden állásközvetítő kamu. Már nem vagyok a facebookon, így nem tudok neked linkeket adni, de ott pl. találkoztam egy tiroli állásközvetítő céggel, ők nagyon is komolyak. Ők arra kötnek veled szerződést, hogy hozzák az ajánlatokat, segítenek felkészülni, akár nyelvileg is. Nem is kérnek sokat, úgy 30.000 forint körül.


Másrészt nagyon ajánlom, hogy intenzíven kezdj el tanulni, az osztrákoknak egyre jobban tele a hócipőjük a nyelvet sem tudó bevándorlókkal, Németország is most készül szigorítani - ők jelenleg még elfogadóbbak, türelmesebbek.

2014. aug. 19. 09:44

Köszönöm szépen a válaszokat! Én is úgy gondoltam, hogy ez kamu. Meg hallottam én is olyan közvetítőkről, akik a fél fizetésed levonják.

Csak azért próbálkoztunk volna így, mert a nyelvtudásunk finoman szólva is kevés. A párom mondjuk tud beszélgetni és érti amit mondanak neki, én meg egy-két dolgot megértek, de megszólalni nem nagyon tudok. Gondoltuk, hogy itthonról nagyobb eséllyel találunk olyan melót, amihez nem kell nyelvtudás.

2014. aug. 19. 09:36

Szia!

A kedvesem az egyik osztrák álláskereső honlapon talált munkát, és lassan két éve kint vagyunk. Nekem is lett munkám a melóhelyén.

Egyik munkatársam közvetítőn keresztül jött ki, és jutalékként minden hónapban a fél fizetését levonták. Szerintem vegyétek kezetekbe a sorsotokat, ne bízzátok másra.

4. 072cf695c1 (válaszként erre: 1. - Nyamitörp)
2014. aug. 19. 06:59
Szia! Én is így próbáltam annak idején. Megrendeltem a katalógust, amiben a munkáknak kellet volna szerepelni, de minden telefonszám magán embereké volt. A postai befizető alapján a rendőrség évek múlva keresett fel, és még majdnem én voltam a gonosz, mert nem akartam az ország másik végébe elutazni tanuskodni. Szerintem hagyjátok ki.
2014. aug. 18. 22:42
Kamu, csak kidobott pénz.
2014. aug. 18. 22:37
Azt mondják,amiért fizetni kell,az általában kamu.Én inkább nem javasolnám a munkaközvetítőket.Szánjon rá egy napot,vonatozzon ki Bécsbe,járja be a munkaügyi központokat,ott találni fog állást.
2014. aug. 18. 22:26

Sziasztok!


Párom keresgél munkákat külföldön, elsősorban Ausztriában. Munkaközvetítőket keresett fel és az egyik helyről kapott egy jó terjedelmes tájékoztatót (e-mail-ben). Tök jól hangzik minden, viszont a közvetítő által összeállított kiadványt meg kéne venni, ebben szerepelnek a munkahelyek illetve a munkáltatók elérhetőségei. A kiadvány 2.300 ft.

Volt már akinek ez így bejött és talált munkát?

Nekem elég kamunak tűnik, de gondoltam azért megkérdezem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook