Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hova a legjobb tenni a kiságyat?(ablak, radiátor stb. tekintetében) fórum

Hova a legjobb tenni a kiságyat?(ablak, radiátor stb. tekintetében) (tudásbázis kérdés)


2008. máj. 30. 11:26

Ha megteheted, hogy külön szobája legyen a kicsinek, akkor az a legjobb, ha nem kicsi, négyzet vagy téglalap alakú, és nincs benne ferde fal.Vagyis, nagy és világos legyen.

Adig amíg nagyon kicsi a baba, nem árt, ha veletek van egy szobában, de mindenképpen tágas és világos szoba legyen az is, nagy ablakkal.

A kiságy se ajtófelé, se ablak alatt ne legyen!! Ez nagyon fontos. Ha az ablak az ajtóval szemben van, akkor tegyél egy szivárványkristályt a plafonba és 54cm hosszúságú damilra függeszd fel, hogy ne engedje ki a pozitív energiát a szobából.

Ami még előnyös lehet: visszafogott színű fal, világos bútor,színes ágy, színes függönyök. :))

Remélem tudtam segíteni.

2008. máj. 30. 09:30

Sziasztok!

Mi igyekeztünk világos helyre tenni és lehetőleg úgy,h a konvetor melege ne közvetlenül érje. Az első fiamnál sajnos másképp nem tudtuk megoldani (30 nm-ren laktunk lehetetlen elrendezésben) így az ő ágya került az ablak alá a radiátor mellé. Igaz nyár volt mikor így alakult. Télen úgí laudtunk, mert olyan meleg volt a távhő annak ellenére, hogy nem voltak bekapcsolva a radiátoraink. hogy a kicsire kinyitottam az ablakot. élvezte a kinti hideg levegőt. Ma sem tud másképp eleludni. Igy a hideg párásóban alszik el.

2007. szept. 26. 07:40
Szerintem meg ne ablak, radiátor, rálátás döntse el. Ki kellene méretni a szobát, és ahol nincs földsugárzás, oda kellene tenni.
2007. szept. 26. 05:26
Semmiképpen nem az ablak és a radiátor mellé. Az ablak húz, ha szigetelve van akkor is. A radi meleget nyom, és nem egyenlő a hőmérséklet. Sztem legjobb valahol a kettő között elhelyezni, egy huzatmentes védett helyen.
2007. aug. 25. 15:26

Szia!

Egyetértek az előttem szólókkal. Szerintem az is fontos (ha a szülők szobájában van a kiságy), hogy a szülői ágyból rá lehessen látni a kiságyra. Nekem nagyon megnyugtató, hogy ha reggel felébredek, látom, hogy a kisasszony mit ügyködik. Lényeges volt számomra, hogy az én fekhelyemtől ne legyen messze, ne sokmindent kerülgetve kelljen megközelíteni. Ablak és radiátor mellé én se tenném. Az ajtótól is távolabb, nehogy huzatot kapjon.

Ki gondolná, hogy egy ilyen egyszerű dolgot, mint a kiságy elhelyezése, ekkora körültekintéssel kell elvégezni? :)

Jah... Nekem mondták az anyukám korabeliek, hogy a babát forgatni kell a kiságyban, mondjuk hetente, mert tényleg úgy van, hogy a fény felé néz, és mindig arra fordul. Ha sokat van hanyatt fekve, és mindig a fény felé fordul (ugyanabba az irányba), akkor a kis buksija el is laposodhat azon a helyen, ahol a matraccal érintkezik. Szal én ehhez tartottam magam, hogy egyik héten az egyik irányba, a másik héten a másik irányba volt a fejecskéje.

Lényeges, hogy ne legyen a kiságy felett polc, vagy ilyesmi, nehogy véletlenül ráessen valami onnan, vagy ha már feláll, nehogy magára húzzon valamit. Ugyanígy fontos, hogy ne legyen a közelében semmi olyasmi, amit később létraként használhat - és mikor megpróbál ráállni - kizuhan a kiságyból.

Asszem ennyi jutott eszembe hirtelen, bocsika, ha csapongó voltam. :)

Puszi:)

2007. aug. 25. 14:45

Ha újszülöttről van szó, még azt is figyelembe kell venni, hogy a kicsi az ágyban ne úgy feküdjön, hogy a fény szemből érje. Ugyanis nem tesz jót - legalább is így tartották és én is ehhez tartottam magamat annak idején - a szemének, ha mindig, szinte kancsalítva csak a fényt nézi. (Nem tudom, mennyire érthető így? Az újszülött még csak leginkább a fény felé néz. Mivel nem tudja forgatni a fejét, óhatatlanul is egyrányban a fényt nézi.)

Aztán figyelembe lehet venni, hogy a kismamának hogyan a legkényelmesebb az ágyba helyezni a picit. Pl. ha alszik, ne kelljen megfordítani, hogy le tudja tenni. A többi az 1. hozzászólás szerint.

2007. aug. 25. 13:17

Világos , nyugodt hely a szobában és ahonnan jól

látható a kicsi.

Sem az ablak , sem radiátor közelebe.

2007. aug. 25. 13:03
Hova a legjobb tenni a kiságyat?(ablak, radiátor stb. tekintetében)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook