Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hosszú hétvége Erdélyben-hogy érdemes menni? fórum

Hosszú hétvége Erdélyben-hogy érdemes menni? (tudásbázis kérdés)


16. kacsa mama (válaszként erre: 14. - Borsóka82)
2012. ápr. 10. 20:29

Mintha én irtam volna a soraidat,annyira szeretem Erdélyt.

Minden évben kilátogatunk különbőző helyekre,de a haza térést,szivesen kihagynám :((


Van aki rögtön bele szeret az ottani környezetbe,kulturába,van akinek bármit mutathatsz nem tudja értékelni,és ez sokszor elszomorit.

15. Ludmilla71 (válaszként erre: 12. - B838f88be5)
2012. ápr. 10. 18:15

már rügyeznek a fák.. egy kis eső, egy kis meleg s hónap végére már zöldben lesz minden..:)

és virágosak lesznek a fák!:)


kb . fél 9 -kor kezd sötétedni..de májusig még sokat nyúlik a nap..

2012. ápr. 9. 21:27
Székelyföldet ki ne hagyd, életre szóló felejthetetlen élmény. Sokszor jártam ott, de az első alkalom döbbenetes volt. Mintha hazaértem volna, megfogott, beleszerettem egy pillanat alatt. Egy hét után hazajőve napokig nem találtam a helyem, képtelen voltam visszazökkenni napokig. Aztán persze túléltem azt a pár napot, de sokszor visszamentem. Gyönyörű és megkapó. Az emberek is.
2012. ápr. 9. 20:53
Szia, erdélyiként azt mondom, hogy mindenkép érdemes ide jönni, de a vonatozásról nem tudok jókat mondani. A vonatvonalak olyan helyeken vezetnek nagyrlszt, hogy a vonatozás nézelődésélménye elmarad, borzasztó hosszú stb.Meg hosszú hétvégén nagyon tele vannak, mert akkor mennek haza Kolozsvárról az egyetemisták Székelyföldre, a jegyetek jó ha megvan előre, de akkor is a folyósók is tele vannak , főleg ilyenkor sokan jegy nélkül mennek, mert felénk a kalauzokkal lehet, nagy hátizsákokkal teli folyóson kell átküzdened magad ha wc-re akarsz meni pl. Mondjuk ez a járat előnye,hogy normálisan fel van szerelve , türhetően a többihez képest, nem tudom a Korona vagy az Ady vonat amelyikre gondoltál. Jelenleg a Partiumban élek, a határtól 8-kmre, Nagykárolyban, de Székelykeresztúri vagyok és Kolozsváron jártam egyetemre illetve ott dolgoztam, tehát Erdély bármelyik részéről ha közelebbi infó kell, szállás, buszjáratok, melyik taxit, mit érdemes nézni szívesen válaszolok.
2012. ápr. 9. 20:53

És persze április legvégén már azért minden zöldbe burkolózik arrafelé is,vagy még kopár Erdély??

Köszi aki válaszol!

2012. ápr. 9. 20:41
Felétek most mikor sötétedik?Mármint Erdélyben...Ottani idő szerint
10. Ludmilla71 (válaszként erre: 8. - B838f88be5)
2012. ápr. 9. 20:33

..májusig még van, de azért jó lesz az időjárást nyomon követni.. mert errefelé.. Csíkban, Székelyföldön elég hideg van még tavasszal..

.. most is - fokot mondanak a hírekben..

9. Tücke (válaszként erre: 8. - B838f88be5)
2012. ápr. 9. 20:29
jó tudni hogy ilyen olcsó akk megyónk mi is arra a lányommal a nyáron :DDDD
2012. ápr. 9. 20:22
Köszi!19 Euro a vonatjegy,kihagyhatatlan! Már persze aki szeret vonattalé menni:)
2012. ápr. 9. 20:20
Főleg a Marosfő- Brassó útvonalat ismerem.. számtalanszor vonatoztam már e tájon... Imádom!
2012. ápr. 9. 20:14
anyum volt ott néhány éve és felejthetetlen élményben volt része :)
2012. ápr. 9. 20:08
Kihagyhatatlan a táj.Megéri vonatozni;)Nagyon szép helyek vanak:)
2012. ápr. 9. 20:04
én erdélyi vagyok... nagyon szép a táj errefelé, érdemes megnézned!
3. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - B838f88be5)
2012. ápr. 9. 19:59

Szia :)


Ki ne hagyd, tényleg gyönyörű, igaz nem vonattal jártam ott, már többször is, de éppen azon gondolkodunk a párommal, hogy ismét nekivágunk :)

2012. ápr. 9. 19:55
Gyönyörű! Felejthetetlen!
2012. ápr. 9. 19:53

Sziasztok!

A május 1-jei hosszú 7végét Erdélyben töltjük. Szerintetek érdemes vonattal belevágni a 14 órás útba? Nem riaszt el a sok utazás, csak megéri-e, látványos-e vajon a táj arrafelé?A vonat a Kolozsvár-Gyergyószentmiklós-Csíkszereda-Sepsiszentgyörgy-Brassó vonalon megy. Aki esetleg tud valamit a tájról vagy főként már vonattal is járt arra, szívesen veszem a tapasztalatokat.

KÖSZI!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook