Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hosszú hajat hogyan érdemes ápolni? fórum

Hosszú hajat hogyan érdemes ápolni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
15. Miss Sárika (válaszként erre: 13. - Kis Mumpic)
2020. júl. 2. 15:05
Szívesen.
14. Guruljka (válaszként erre: 10. - Epresturmix)
2020. júl. 2. 15:03

Bocs, de ezt sem értem. Miért szuper érzés a hosszú haj?

Én ollóval "kezelem". Nekem kényelmetlen, ha hosszú.

2020. júl. 2. 15:01

Köszönöm, ezeket ki fogom próbálni első körben!


Attól tartok én is, hogy ennek már lőttek, de amíg még vannak megoldások, azokkal azért megpróbálkozok, hátha..

12. df1e1c376c (válaszként erre: 10. - Epresturmix)
2020. júl. 2. 14:57
Már töredezett volt a hajam, amit otthon akartam levágatni a fodraszommal, csak közbejött ez a koronavírus mizéria. Itt meg bezartak a fodrászok. Tényleg kezelhetetlen volt már a vége, úgyhogy mergemben levágták az alljat egy mosás után. Nyáron úgyis gondoren hordom, ha kibontva van, meloban meg össze kell kötni, a konyhában hajhaloval.
11. Miss Sárika (válaszként erre: 6. - Kis Mumpic)
2020. júl. 2. 14:56

A syoss Keratin Heat spray nekem nagyon bevált. Hővèdő is egyben, ami megvèdi a hajat a nap okozta kiszáradástól.


Ricinust keverni kell, mivel magában nagyon sűrü. Lehet sima olajjal, argánolajjal, tökmagolajjal,stb.

10. Epresturmix (válaszként erre: 4. - Kis Mumpic)
2020. júl. 2. 14:50
Tényleg szuper érzés ha hosszú az ember haja. Tudom. De egy egészségtelen, kezelhetetlen hosszú hajnâl nincs idegesítőbb. Mondom, én már nem szenvedek a hajammal. Felszabadîtó érzés. :)
9. Kacsahercegno (válaszként erre: 1. - Kis Mumpic)
2020. júl. 2. 14:49

Azok a hajszálak amik eltöredeztek, meggyógyulni már nem fognak. Bizonyos termékek ideig-óráig azt a látszatot/érzést keltik hogy helyreállítják, de ez is csak addig tart amíg használod. Pl. a gliss kurnak vannak ilyen spriccelős hajápolói, attól nagyon jó selymes lesz, de alapvetően az sem hozza helyre.


Simán lehet hogy olyan "kritikus" hosszhoz ért aminél már töredezik. Vagy egyszerűen a festést most elégelte meg. A hajunk nem tud a végtelenségig nőni, a vége előbb utóbb elöregszik, elkopik a külső behatástól.

8. NomNom (válaszként erre: 1. - Kis Mumpic)
2020. júl. 2. 14:49

Ami letört, rongálódott azon semmilyen csodaszer nem segít, hiába reklámozzák úgy.

Le kell vágatni a töredezett részt és utána megfelelően ápolni.

7. Kis Mumpic (válaszként erre: 5. - Df1e1c376c)
2020. júl. 2. 14:49

jaj ne :(

Színezőt használok rá "csak". Ammoniamentes.

6. Kis Mumpic (válaszként erre: 3. - Miss Sárika)
2020. júl. 2. 14:48

Keratint milyen formában? Milyen terméket?

A ricinussal én nagyon nehezen boldogulok.

5. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Kis Mumpic)
2020. júl. 2. 14:47
Valakinek nem bírja a haja a napot, ahogy valaki körme a hideget. Viszont ha szokitett, akkor az is lehet, hogy elérte azt a kínzás mennyiséget, amit kibírt.
2020. júl. 2. 14:47
Igen, ez egy nehéz kérdés. Én is gondoltam már rá, hogy érdemes lenne vágatni belőle , de kb. 2 évtized bögyörgetés után sikerült összehozni, és jóformán ez az egyetlen dolog, amit szeretek magamon: a hajamnak A HOSSZA. :-D
3. Miss Sárika (válaszként erre: 1. - Kis Mumpic)
2020. júl. 2. 14:45
Működött a rizsvíz is. Most viszont ricinust ès keratint használok.
2020. júl. 2. 14:43
Én nem bírtam az akkora hajammal, így hosszas gondolkodás után levâgattam. Most csak olyan hátközêpig érő. Elég is. Kezelhető, fényes, fekete. Azelőtt csak száraz kóró volt. Ragaszkodsz a derékig êrőhöz? Csak mert egy kicsivel rövidebb hajat sokkal de sokkal jobban lehet kezelni.
2020. júl. 2. 14:35

Sziasztok!


A nyár beálltával elkezdett töredezni derékig érő, festett szőke hajam. Azért kötöm a nyári időszakhoz a problémát, mert csak a felső rész vékonyodott el és töredezik nagyon, amit a nap ér.

Van-e valami házi praktikátok a regenerálásra?

Vásároltam már mindenféle drága kenceficéket, és van , amitől kicsit puhább a hajam, de alapvetően nem sokat ér egyik sem.

Most rizsvízzel próbálkozom. Valaki próbálta már? Használhat, vagy feleslegesen büdösítem vele a fejem? :-D

Köszi a válaszokat előre is!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook