Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hosszú hajat hogyan érdemes ápolni? fórum

Hosszú hajat hogyan érdemes ápolni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
75. Channa* (válaszként erre: 72. - Df1e1c376c)
2020. júl. 2. 20:52
:DDDD
74. Channa* (válaszként erre: 71. - Df1e1c376c)
2020. júl. 2. 20:52

Az jó, ha a felmenők nem őszülősek.

Én mindenképp örülök neki, bár a bátyámnak nincs 1 ősz hajszála sem 54 évesen, nekem meg van azért halánték tájékon és nem is kevés. Ezért festem barnára.

73. Channa* (válaszként erre: 67. - L.luiselotte)
2020. júl. 2. 20:49

A napokban találkoztam egy középiskolás volt osztálytársnőmmel, akivel 36 éve nem találkoztunk.

Kb. egyforma a hajunk (vállig ér).

Mesélte, hogy hosszú haja volt, de levágatta, mert azt mondták neki, hogy az intelligens nők 50 felett már csak rövid hajat viselnek:DDDD


Na, ezt nagyon viccesnek találom azóta is.


Szerintem van aki fiatalosabb rövid hajjal és van aki nem.

Én egyébként az vagyok, de annyira béna fodrászok vannak, hogy ezért nem szeretek fodrászhoz járni, így most nő. A végét le tudják vágni, a hosszabb hajat nehezebb elrontani.


Viszont szerintem vannak olyan nők, akik meg rövid hajjal néznek ki öregebbnek.


És persze, a rövid hajhoz nem árt egy viszonylag szimmetrikus arc, amin úgy jellemzően minden rendben van, pl. nincs nagy orr, nem túl kerek arcforma, nem kiálló fülek, stb.;)

72. df1e1c376c (válaszként erre: 70. - Channa*)
2020. júl. 2. 20:44
Kispályás vagy... Én azt elérem bármikor pusztán szavakkal.
71. df1e1c376c (válaszként erre: 63. - Gyöngy:))
2020. júl. 2. 20:42

Nekem egy dednagymamamnak volt fehér haja, akit ismertem. A férje meghalt a háborúban. Amugy nem vagyok biztos, a többi dednagyszulomben. Úgy emlékszem, vegyesen voltak.

De 4 nagyszulom szurke-feherre oszult, ami nem tetszik, szerintem az sem rossz, hogy a 60+ szüleim és a testvéreik még csak oszulgetni kezdtek, leginkább a saját hajszinuk van.

70. Channa* (válaszként erre: 60. - Epresturmix)
2020. júl. 2. 20:39

:DDDD


Nekem most épp nem. Majd ha hosszabb lesz.

Most olyan se nem hosszú, se nem rövid, azaz semmilyen.


A férjem minden reggel megijed tőlem:DDD

69. Epresturmix (válaszként erre: 65. - Channa*)
2020. júl. 2. 20:37

Csak megemlîtettem, töltelékkênt.

Amúgy igaz, amikor törik a vége, nem tud nőni rendesen. Kell a frissítés neki.


Ó mikor leszedetem, mintha 5kg-tól szabadulnêk meg. Suhanok hazáig. :))))

68. df1e1c376c (válaszként erre: 64. - Epresturmix)
2020. júl. 2. 20:36

A szőke óta nem fetettettem. A színe maradt. A lapocka környékén változik. De maradt a hosszú, és a saját színem.

Mostanában gondolkodtam új színen, de annyi macera! Nincs türelmem.

67. l.luiselotte (válaszként erre: 58. - 9b10f3d7ff)
2020. júl. 2. 20:35
Én általában hosszu haj párti voltam, de a rövid tényleg jól áll mindenkinek, fiatalit, kevés nő van, akinek nem előnyös. De az én hajam nagyon gyorsan nő, igy egy évbe belefér egy rövid és egy vállig érő frizurA ki is használom.
66. Epresturmix (válaszként erre: 63. - Gyöngy:))
2020. júl. 2. 20:34

Természetes fekete hajad van? Dejó. :)

Őszintén? Nem tudom. Papa szőke volt, most fehér, és még mindig rengeteg haja van. Egyem meg, a karantén alatt már majdnem hosszú haja volt. :)

Anyám is természetes fekete hajú. Minimális ősz hajszálakkal, 62 évesen.

65. Channa* (válaszként erre: 52. - Epresturmix)
2020. júl. 2. 20:34

Elhiszem;)

De nem tudom, hogy ezt most miért írod...



Én kb. 2 éve jöttem rá, hogy miért csak felkar középig nő meg a hajam.


Két oka van:

- Egy idő után már nem megyek 3 havonta -fodrászhoz, így eltörik a vége

- Ennél a hossznál unom meg a súlyát, és levágatom:D


A szőkítésnél arra gondoltam, hogy az amúgy is igénybe veszi nagyon a hajat, erre a nap már végképp sokk;)

64. Epresturmix (válaszként erre: 62. - Df1e1c376c)
2020. júl. 2. 20:31

Igen, jót tett neki a vágás. És nem "fájt" :)

Utolsó emlékeim szerint kicsit váll fölé érő, barna hajad van. S most?

63. gyöngy:) (válaszként erre: 61. - Epresturmix)
2020. júl. 2. 20:29

Nekem még sosem volt igazi festék rajta, de már vannak benne ősz hajszálak, túl kellene esni az első igazi hajfestésen:)

Apu volt ilyen fekete, mint én és neki hófehér haja lett, vajon nekem is olyan lenne?

62. df1e1c376c (válaszként erre: 61. - Epresturmix)
2020. júl. 2. 20:22

Nekem is volt vágás, ami szar, azzal nem lehet mit tenni. Bő 4-5 evig voltam "fekete".

O mondta sok ember haja nem bírja, az enyem nem olyan masszív, mint a tiéd. De ezzel nagy szerencsém volt, mert később kijött egy teszten.

61. Epresturmix (válaszként erre: 57. - Df1e1c376c)
2020. júl. 2. 20:11
A bolti az enyémet is. Mióta nem bolti, "agyonhâjpolt" festéket használok, sokat javult. Mondjuk a fodrászon is sok múlik. Az első olyan fodrász aki kerekperec megmondta anno, hogy a hajamat le kell vágatni, mert kezelhetetlen. Megîgêrte, hogy rendbe teszi és megtanît engem is. Azt mondtam jó. Csináld. És milyen jól tettem. 🙏
60. Epresturmix (válaszként erre: 54. - 9b10f3d7ff)
2020. júl. 2. 20:07

Amúgy igen. A hajam az êkessêgem. Azegyik. :P

De nem veszem el Channâtól ezt a pozíciót. :))))

59. Epresturmix (válaszként erre: 54. - 9b10f3d7ff)
2020. júl. 2. 20:06
Nem emlékszem olyanra tőle, amire azt írta volna, hogy szereti. Nem bántani akarom, csak megfigyeltem. Kicsit kekec a néni, dehât valahol le kell vezetnie a napi feszkót. Homofficeban nincsen kolléga. Mi meg vagyunk itt elegen. :D
58. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Kis Mumpic)
2020. júl. 2. 20:02
Volt kolléganőm esküdött, fodrászkellékesnél kapható répás pakolásra.
57. df1e1c376c (válaszként erre: 52. - Epresturmix)
2020. júl. 2. 19:52
Nekem a feket ette a hajam. A sötétbarna, amit mindenki feketében lát, nem. Akármilyen halott is a haj, szerintem meg az is ragal arra, amire allergiás vagyok.
56. l.luiselotte (válaszként erre: 51. - Channa*)
2020. júl. 2. 19:48

már délután ugyanezt akartam leirni. Én is festem az enyémet, semmi baj nincs vele, végéből szoktam l-2 havonta 1-1,5 cm-t levágni. Shauma samponnal mosom más ápolásra nincs szükség.

Nem hullámos, hanem vállig érő Kleopátra.Életemben nem volt prbléma a hajammal.

55. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 18. - Guruljka)
2020. júl. 2. 19:48

Miért a rövid az jól áll mindenkinek?

Van aki csodálatos rövid és hosszú hajjal is,sőt kopaszon is, míg más meg alapból ronda.

54. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2020. júl. 2. 19:45

Bocs, de egy hosszú hajas fórumra, hogy keveredsz be, hogy te nem szereted?

Milyen kérdés már ez, miért szereti? Mert egy igényesen kezelt hosszú haj, éke tud lenni egy nőnek.

53. Ildi
2020. júl. 2. 19:36
Néha ricinus,időnként hajvégápoló és kész.
52. Epresturmix (válaszként erre: 51. - Channa*)
2020. júl. 2. 19:34
Enyém festett fekete. És a közhiedelemmel ellentétben nem öregît és nem is roncsol.
2020. júl. 2. 19:32

Szerintem egyetlen dolog az ami kell a hosszú hajnak. 3 havonta felfrissíteni a végét, azaz le kell vágatni belőle.


Nekem ez válik be csak, mert egyébként az én hajamat is szétszedi a nap, pedig nem szőkített...

50. df1e1c376c (válaszként erre: 45. - NomNom)
2020. júl. 2. 19:15
Hogy emlékszem, egy osztálytársam fájdalmara! O nem vagathatta le.
49. df1e1c376c (válaszként erre: 44. - Epresturmix)
2020. júl. 2. 19:12

S3ggarc, aki mindenkit kioktat. Vagyis ezt kellene. Tréner. Ha új ember jön, én tanítok be, és elvileg, ha valaki valamit szarul csinál, nem úgy, ahogy a standard, nekem kell(ene) szólni; meg lebakterolnak, ha nem úgy van megcsinala, de én nem vagyok a főnöke senkinek.


Amúgy meg a 4 helyre szeparalt részlegen engem mindenhová lehet pakolni, és a mindenes dolgát is megcsinálom néha.

Mert nincs mindenesunk. Csak neha épp nincs keret, hogy 200-300 £-ert jöjjön egy szerelő, hogy két csavart betegyen, vagy feltegyen egy 5£-os fóliát a boltba menettel együtt fél óra alatt; vagy leáll a mosogatógép, mert egy egyszerű mosogatoszifont nem tudnak kitisztítan, akkor az a hülye Fat Black Pussycat majd megcsinálja.

2020. júl. 2. 19:03
Hugomnak van fenékig érő, hullámos, szőkésbarna haja. Mosás után egyszerű niveával keni be a végét. Általában csak felcsavarja kontyba.
47. Epresturmix (válaszként erre: 45. - NomNom)
2020. júl. 2. 18:32
Elhiszem. Igen, így érezném én is magam. Fiúsan. Pedig ma már olyan szuper hajakat készítenek rövidből. De nekem nincsen meg ahhoz a karakterem. Valakinek nagyon jól áll a rövid, de az nem én vagyok.
46. NomNom (válaszként erre: 45. - NomNom)
2020. júl. 2. 18:24
*nagyobb
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook