Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Állandóan visszatérő gyulladással érdemes magán endokrinológushoz fordulni? fórum

Állandóan visszatérő gyulladással érdemes magán endokrinológushoz fordulni? (beszélgetős fórum)


14. 11dono (válaszként erre: 13. - Nyamitörp)
2018. júl. 4. 07:38
Koszi a tippet!
13. Nyamitörp (válaszként erre: 12. - 11dono)
2018. júl. 3. 15:41

Én csak a nagyon hiányos ismereteim alapján írom, hogy szerintem érdemes lenne ösztrogéndominancia irányába keresgélni. Nekem nem volt se endometriózisom, se miómám, úgyhogy sajnos tapasztalatból nem tudok javasolni semmi.

A minap keresgéltem immunerősítőket és ott akadtam egy tablettára, ami leírása szerint, akár segítségedre is lehet. Indonal Woman a neve, nézd meg, ha gondolod.

12. 11dono (válaszként erre: 11. - Macsek7777)
2018. júl. 3. 14:38

Köszönöm!

Ezek közül 'pár " már megvolt és emiatt (is) érdeklőm de a nogygyogyaszok nem látnak összefüggést...

Még a háziorvost megkérdezem de tőle nem várok sokat..

2018. júl. 3. 13:44

Szia 11dono!

Szerintem a legjobb döntés volna egy endokrinológus nőgyógyászt keresned. Ha szabálytalan a ciklusod akkor mindenképpen indokolt volna a hormonlabor is. Ezekre a tünetekre hajlamosíthat pl. ösztrogén dominancia. Ilyenkor gyakori a szabálytalan ciklus, kimaradó peteérések ... . És a krónikus gyulladások pl.: pattanások, bélprobléma, ízületek enyhe gyulladása, fájdalma, stb.. De hajlamosít miómára, polipra, endometriozisra, később daganatos betegségekre. Szóval foglalkozni kell vele.

Megpróbálhatsz egy jó (lehetőleg orvos végzettségű) természet gyógyászt. Ő is fog kérni hormon labort és jobban látja az összefüggéseket mint az orvosok, mert az utóbbiak csak a saját szakterületükön belül jók, de már nem tudják, hogy pl. egy emésztőszervi probléma milyen összefüggésben lehet egy nőgyógyászati problémával.

Jobbulást Neked!

10. 11dono (válaszként erre: 5. - Gombanyó)
2018. júl. 3. 13:18
Köszönöm a tippet!
2018. júl. 3. 13:18

Sztk rendelés is lehet jó v jobb is orvos függő de nagyon kevés az ilyen és pl egy lelkiismeretes nogyogyasz esetében 2,5 hó a várólista.

Ersebeszet esetén 6 hó! Stb.


Nem kell sajnálni őket, sajnos sokat láttam, hallottam..


Az eredeti kérdésem: hogy van-e értelme endokrinológust keresnem (magánba van csak esély ) vagy kidobott pénz lenne?

Nogyogyasz nem ad egyértelmű választ.. És ők hormonokkal kísérleteznek. :(Ennek meg sajnos egyre több mellékhatása van.

8. Guruljka (válaszként erre: 7. - Michelle.r)
2018. júl. 3. 13:06

Én kívánom minden orvosnak, hogy jusson el szakmai konferenciákra. Még ha emiatt a rendeléseit is kell csökkentenie.

Sok olyan orvos is van, aki az SZTK-s "lovat" is megüli, megosztja magát a kettő között, sőt az SZTK-rendelőben folytat délután magánrendelést.

Lehet, hogy van pénze szaklapra, de hogy energiája van-e még ennyi munka után? Megint csak kívánni lehet, hogy legalább kipihenni tudja magát a következő rendelésig.


De nem a magánrendelések ellen vagyok, nyilvánvaló igényeket elégítenek ki, de sok remek orvos van SZTK-ban is.

7. michelle.r (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2018. júl. 3. 12:50
Ha csak nem attól, hogy van pénze konferenciákra járni, külföldi orvosi szaklapokra előfizetni, mert az SZTK--s orvosok aligha jutnal el oda.
6. Guruljka (válaszként erre: 4. - 11dono)
2018. júl. 3. 12:45
Attól, hogy az orvosnak van egy kis alaptőkéje és magánrendelőt nyit, attól még nem lesz nagyobb a tudása.
2018. júl. 3. 12:40
Van egy ötletem és jó tapasztalatom.Más jellegű de állandó gyulladásokkal küzdök én is. Nagyon kedves, Doktornő ismerősöm javasolta, hogy vegyek valamelyik gyógynövényboltban AloeVera szirupot és azt a rajta lévő utasítás szerint fogyasszam. Szerencsém volt sikerült a Herbáriánál kapnom 1 l-es kiszerelésben, 4550 Ft-ért.Reggelenként 2 kupaknyit (kevés narancslével keverve) éhgyomorra ittam. Visszahúzodtak a gyulladásaim és sokkal jobban érzem magam azóta.( Az 1 liter 2 hét alatt fogyott el. Próbáld ki.
4. 11dono (válaszként erre: 3. - Nyamitörp)
2018. júl. 3. 07:23
Koszi az infot. En csak talalgatok mit erdemes megnezetni. Sajnos hiaba megy maganrendelesre az ember mar az is olyan mint az sztk. Es kezelolapot sem adnak, hacsak nem hagysz ott min 20 ezret. Gusztustalan!
2018. júl. 2. 22:09
Én a Synlab-ba szoktam menni, ha valami érdekel, de az orvosok szerint felesleges.
2. Nyamitörp (válaszként erre: 1. - 11dono)
2018. júl. 2. 22:09

Szerintem endokrinológus nem tud segíteni. Ezek nőgyógyászati problémák. Lehet nézetni teljes nőgyógyászati hormonpanelt. Azt nem tudom, hogy mennyibe kerül, de vannak olyan laborok, ahol foglalsz időpontot, megmondod milyen vizsgálatot kérsz, megcsinálják, kifizeted és aztán e-mailben küldik az eredményt.

Csak hát utána is kéne olyan orvos, aki ezzel tud is mit kezdeni.

2018. júl. 2. 21:31

Állandóan visszatérő gyulladással szenvedek + endometriosis + miómák.

Rengeteg nőgyógyásznál jártam de nem nézik meg a hormonjaimat és nem küldenek endokrinológushoz sem.

Hormonzavar okozhatja a fenti problémákat?

Érdemes magán endokrinológusra költeni? (Már rengeteg pénzt költöttem nógyógyászokra)

Milyen hormonokat lenne érdemes megnézni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook