Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Az arcon lévő pihék megjelenése utalhat hormonzavarra? fórum

Az arcon lévő pihék megjelenése utalhat hormonzavarra? (tudásbázis kérdés)


3. plavalaguna (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. okt. 12. 17:20

simán a korod miatt is leht. olyan mint gyszercsak kell olvasószemüveg a sasszeműeknek is az apróbetűkhöz.


ha minden vigózsgálaton rendben voltál, csak el kell fogadni, nem agy már 20 éves ;)

2023. okt. 12. 10:31
Lehet inzulinrezisztencia is. Sose árt egy kivizsgálás.
2023. okt. 12. 09:48

Sziasztok. 41 éves vagyok és az utóbbi időben feltűnt, hogy (hófehér) 1-2 mm-es pihék nőnek az arcomon, különös tekintettel a szám környékére. Eddig is "pihés" voltam, de nem ennyire. A súlyom stagnál mióta fél éve fogytam 10 kilót (1 év alatt) de nem is nagyon sanyargatom magam, most BMI alapján éppen nem vagyok túlsúlyos (BMI 25) A ciklusaimhoz órát lehetne igazítani (28 max 29 nap), hormont sose szedtem. Két gyerekem van, szerencsére sosem küzdöttem meddőséggel.


Csak ez a szőrösödés irritál piszkosul. Ráadásul állandóan fáradt vagyok, ingerlékeny, néha durva zabálási rohamok jönnek rám (alacsony kalóriatartalmú dolgokat eszem ilyenkor) a hajam pedig - ha nem mosom meg úgy 3-4 napig - hullani kezd ( frissen mosva abbahagyja egy kicsit) Fél éve nézettem TSH-t, T3 és T4 értékeket, rendben volt mindegyik.


Érdemes lenne elmennem egy endokrinológushoz kivizsgálásra? Nem szeretném megvárni, amíg - a hajhullás, a szőr és az esetleg újrainduló hízás miatt - olyan fejem lesz mint egy 60 éves pasinak :( - főleg, hogy alapból sincs túl nőies, szép arcom :/ A családban sajnos több női felmenőmnek is volt hormonzavara, bár nem tudom, öröklődik-e.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook