Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2 éves gyerekek anyukái, gyertek beszélgessünk :) fórum

2 éves gyerekek anyukái, gyertek beszélgessünk :) (beszélgetős fórum)


8. Charlize (válaszként erre: 1. - Juditka23)
2020. júl. 6. 12:04

Az én kisfiam is tud ilyeneket produkálni. 2,5 éves.

Nálunk nincs apuka, ő a Papáért rajong. De a Papa még aktívan dolgozik, az idején kívül a türelme is véges ilyen pici gyerekhez.

Nekem az a túlélési stratégiám, hogy:

1. Ha ordítva bőg a gyerek, hiszti van a köbön, fél percnél tovább úgy sem tart. Ezt ki lehet bírni. Ezért senki sem fog lenézni engem.

2. Következetesnek kell lennem. Ha vmit nem engedek, nem szabad hosszas könyörgésre, cirkuszra sem engedni belőle. (Na, ezen a ponton szokta elcseszni a Mama a nevelést...) Nálam tudja a gyerek, hogy nem ér célt.

3. Meg a kizökkentés. Félrehívom, hogy megbeszéljük, hogy mi miért van úgy, ahogy ÉN akarom. Felnőttesen elmagyarázom. Felajánlok vmit helyette, de normál határokon belül. Pl. nem akar fürdeni, mert játszik vmit, akkor lefektetjük aludni a játékokat vagy “nézik” őt a mosógépről fürdés közben... vagy még egy kekszet akar, akkor elcsomagoljuk másnapra és azt tényleg megőrzöm neki. Rögtönözni kell!

4. Boltban próbálom bevonni úgy, hogy amit mutatok, vagy kezébe adok, azt berakja a kocsiba. Ő adja a kártyát a kasszásnak.

Mosásnál, teregetésnél adogatja a ruhadarabokat.

5. A legfontosabb: alapvetően akkor hiszti, ha fáradt vagy éhes. Meg ha “anya-hiánya” van. Pl. munka után megyek érte. Ellök, nem jön oda, de mégis tudom, anyahiánya van. Csapkod, tör-zúz. Elkapom. Percekig puszilom, ölelem, simogatom. 1-2 mondóka. Kacagunk. Onnan ő a világ legjobb gyereke. Szóval kell a fizikális kontakt anyával akkor is, ha nem úgy tűnik!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Este megissza a tejcit, akkor mindig az ölemben ül, a fotelban. Ez kb. 20 perc, beszélgetünk is utána. Elmondom, mennyire szeretem.

A kiságyba berakom, 2 perc és alszik.

2020. júl. 5. 18:22
Nalunk a gyerek tobb emberes gyerek. Most hogy 2 eves lett, nagyon sokat valtozott, de most meg jott a dac korszak. O meg nem jar daycarebe (kulfoldon elunk) viszont a jatszon nagyon jol elvan a tobbi gyerekkel. Ahhoz kepest, hogy amugy nem volt baratkozos gyerek. Igy mar amiatt sem aggodok, hogy ha kozossegbe kell majd mennie. Most kezdte ataludni az ejszakakat, pedig eddig mindig felkelt szopni. De a bolt nalunk is katasztrofa. Vagy ha babakocsi nelkul viszem a parkba.
6. juditka23 (válaszként erre: 5. - 5236d12e25)
2020. júl. 3. 10:25

Nem semmi.. en apuka nelkul nem birnam, rengeteget segit ha itthon van folyamat vele foglalkozik.


Jo hogy van ekkora turelmed, en mar elvesztem mikor elkezd uvolteni

5. 5236d12e25 (válaszként erre: 4. - Juditka23)
2020. júl. 3. 07:54

Én is rengeteg mindent kipróbáltam anno! A levegőnek nézemtől a pohár víz,a terelésig stb, sok mindent. Csak ez vált be,persze az ölelés mellett is eltartott 1 ideig míg lenyugodott, de lenyugodott. Én az első 2 évben ráadásul szinte egyedül neveltem mert férjem külföldön hetelt..

Következetesség. Ez nagyon fontos.

4. juditka23 (válaszként erre: 3. - 5236d12e25)
2020. júl. 3. 07:51
Az se semmi bar az jo, hogy megnyugszik ha szorosan oleled, at en kisfiam nem nyugszik meg olyankor na meg nekem is felmegy a goz..
2020. júl. 3. 07:48
Ezt úgy hívják dackorszak. 😉 5 éves lányom még mindig dacol. Ő kicsit nehéz eset. Babaként többemberes volt. Ő az a fajta gyerek (volt mert bár rengeteget változott még van mit) aki hányásig el lilult fejjel verte magát a parkettába és az ég világon semmi nem tudta kizökkenteni belőle, csak ha felvettem és szorosan öleltem. A húga 2.5 éves ő áldott jó gyerek a nővéréhez képest. Csak remélni tudom, hogy a decemberven születendő 3. is könnyű eset lesz 😅
2020. júl. 3. 06:30

Szia! Az én kisfiam is augusztusban lesz 2 éves 🙂 és május eleje óta bölcsis, ő is imádja.

Nálunk is most kezdődik ez a “határok feszegetése” dolog, bár nem vészes. Mi minden nap megyünk valahova délután, mindenféle programokat csinálunk. Ha rájön az “ötperc”, megpróbáljuk valami tök mással elterelni a figyelmét és ez általában működni szokott. “Nézd, ott mennyi kavics van!” “Hű, azt nézd meg, ott egy madár!” és ez eléggé kizökkenti a hisztiből. Ha nem (ez a ritkább), akkor felkapjuk, leülünk egy padra vagy bárhova és megpróbálunk úgymond észérvekkel hatni rá, hogy ugyan mondja el, mi a probléma. Nem beszél még igazán, de megértjük, amit mond/mutogat. Ha egyáltalán el tudja mondani, mi baj, megpróbáljuk megbeszélni, hogy most voltunk a boltban, legközelebb veszünk csokit vagy bármi, ami a témába vág. Ha nem értjük, akkor egy kis bújszi, puszi, nincs is baj 🤷🏻‍♀️

De egyébként nem igazán hisztis baba, nálunk ez nem mindennapos program. Bár van, hogy egy délután 5 ilyenbe is belefutunk, de hát ez ilyen 😅

Én imádom ezt a korát amúgy, minden nap olvadozok, hogy milyen gyorsan fejlődik és mennyire édes 🥰 Mégha néha ki is akaszt. 😂 De úgy érzem, egyre több mindent meg lehet vele beszélni 🤔

2020. júl. 2. 23:09

Augusztusban lesz 2eves a kisfiam es hat nen birok vele :( januar ota bolcsibe jar (mas orszag mas szokasok) amit nagyon szeret reggel egybol megy az ovonokhoz es mikor megyek erte haza sem akar jonni.. na igy volt idom dolgozni fozni magamra stb... na csakhogy jott a korona virus es nem mehet mar 3.hete mert icipicit taknyos. Nagyon apas egyebkent vele nagyon jol elvan, na de velem.. folyamat rajtam csung, semmit az egvilagon nem tudok tole csinalni! Huz, szalad utanam olyanokat csinal amit nem szabad.. mar a varosba se szeretek vele jarni mert mindig orditva hozom haza.. hol azert mert boltba akar menni csokiert (jelzem mar egyaltalan nem jarunk vele boltba) hol mert epp a szomszedba akar menni jatszani vagy olyat csinal amit nem szabad es mivel nem engedem ordit ut a fejevel engem es pl ha boltrol van szo eroszakkal menne vissza barhogy hozom is el onnan. Szoval nem tudom mitevo legyek vele..

Nektek milyen a 2ev koruli gyerekeitekkel az elet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook