Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hónap végi spórolás: nagyanyáink és saját ötleteink: fórum

Hónap végi spórolás: nagyanyáink és saját ötleteink: (beszélgetős fórum)


93641. ab61752c45 (válaszként erre: 93640. - Dodi44)
2018. ápr. 30. 10:08
lehet,hogy azt mondtam ,hogy rendőrlány.mindenki így hívott minket,az apám volt rendőr.de mindig szerettem volna kipróbálni.de el volt zárva a pisztoly egy dobozba.
93640. Dodi44 (válaszként erre: 93638. - Ab61752c45)
2018. ápr. 30. 10:01

Azt irtad egyszer, hogy rendorno voltal.

Akkor biztosan gyakoroltal loni, puskakkal es pisztolyokkal.

Van egy ehhez paszolo kerdesem.

Egy puskanak a lovedeke, mondjuk egy kilometrig fog elrepulni, miutan meghuztad a ravaszt, meddig fog a lovedek felgyorsulni, es mi utan kezd el lassulni?

93639. Dodi44
2018. ápr. 30. 09:51

Bocs a fenyerot az candle power egyseggel merik. a eny szinet merik a Kelvin fokkal

Egy masik pont az egok fogyasztasa a leg tobbet fogyaszt az amelyiknek egoszala van az az az incondescent fajta egoknek, mert a fenyt fejlesztese mellett meg hofokot is feljeszt amire nincs szuksegunk de aram fogyasztasat igenyli, a feny hatasfoka a leg gyengebb az aram fogyasztasa es a produkalt feny erohoz viszonyitva, a kevesebbet fogyasztok a Fluorescent fajta egok, az az a csavart uveg, vagy a z uvegcsoves egok, es a leg gazdasagosabban fogyaszto ego manapsag az a LED typusuak, az az a Light Emitting Diode-fajta egok.


Ha mar az energia fogyasztasrol beszelunk az az energia atalakitasrol beszelunk, akkor az auto az egyik leg gyatrabb energia atalakito!

Mert ha a benzint 100% nak vesszuk, akkor a belsoegesu motorok azok nem csak Kinetic, az az mozgasi energiat fejlesztenek, amire nekunk van szuksegunk, hanem feny, ho es hang energiat is, amelyre a hasznalonak nincsen szuksege, erre hasznalunk, amely azokat az extra fejlesztett energiakat el emeszti, pl a motor huto viz, az acelbol levi motor az a feny energiat semmisiti meg mig a kipufogon a hangtompito meg a hang energiat. Esetleg, telen kisse tudjuk a ho energiat hasznositani.

A leg jobb energia atalakito az a Transformator. annak a hatasfoka az 82% tehat csak az energianak 18 % veszik el, minden mas energia atalakitok sokkal rosszabb az atalakitasi szazalekeik, az az nagyobb veszteseggel mukodnek.

93638. ab61752c45 (válaszként erre: 93637. - Dodi44)
2018. ápr. 30. 09:40
na jó.én majdnem megbuktam fizikából.egy kegyelem kettest kaptam.bezzeg,ha történelem,irodalom,filozófia lett volna a kérdés?
93637. Dodi44 (válaszként erre: 93634. - Forrest2010)
2018. ápr. 30. 09:35

Szerintem, de elolegben meg kell emliteni, hogy nem lattam a kapcsolot, de azert a folyamatot ha vegig gondoljuk, a feszultseg, vagyis a Volt az adott tehat constans, az aram erossege az Amper a valtozhato, ami ant jelenti, hogy a lampadba kulonbozo watt szamu egoket lehet bele helyezni. Az aram folyasa, ha minnel kissebb teruleten, az az erintkezo feluleten megy keresztul annak a mellektermeke a ho, vagyis a meleg. Mivel a kapcsolo egy zart felulet, ezert a megfelelo hocsereje nem tudja huteni a feluletet, ahol a ho keletkezik. Ha egy kissebb vattszamu egot tennel bele, akkor kevesebb lenne a ho termelese, vagy egy nagyobb belso erintkezoju kapcsolora kellene kicserelni a jelenlegi kapcsolodat. Egy masik megoldas, ami kezdetleges, de mukodo, a kapcsolot szet szedni es egy drotdarabbal rovidre zarni, es a szigetelest kepviselo dobozzat ujra osszerakni, es a falbol kihuzva kapcsolod ki, es a falba bedugva a dugaszat , ugy kapcsolod be. De ezzel a kenyelmi funkciojat megszuntettuk. A leg jobb lenne egy nagyobb belso feluletu kapcsolora kicserelni a meglevot! Amint tudjuk a Feszultseget szorozzuk meg az aram erosseggelaz egyenlo a teljesitmennyel. Tehat a feszutseg az adott regen 220 Volt, azt hiszem ma az mar 230 Volt az ego teljesitmenye van megadva , mondjuk 100Watt, akkor az 100 (W): 230(V) = 0.4378 (A)

Amperral. tehat az az ego 0.4378 ampert fogyaszt es a kapcsolo ket fem erinkezo kis feluleten akkora aram folyik keresztul de ha egy 25Wattos egore cserelnenk akkor pontosan az egy negyede aram folyna keresztul a kapcsolon, tehat 0.108 tized Amper aramerosseg, amely talan kozel csak negyede hot fejlesztene ugyan annyi hasznalati ido alatt mint az elozo 100Wattos egod.

Tehat ket lehetoseged lehet, Vagy egy nagyobb teljesitmenyure cserelni a kapcsolojat, vagy egy kissebb watt szamu egore cserelni a most benne levot. Ha a LED fajta egok arban megfelelok a vilagitas erejet Lumenben merik, ugyan akkora lumen szamu LED egore cserelni, a most benne levot ugyancsak lejjebb jonne az aram fogyasztasod, es ezzel egyutt a kapcsolod hofokat is lejjebb redukalnad. Csak egy otlet... (vigyazni kell mert konnyen ossze lehet teveszteni a csavart alaku fluoresent fajta egokkel az LED fajtam egoket, a Fluorescent is kevesebbet fogyaszt mint a conventionalis izzoszalas egok, de de a fluorescent egok elettartalma kevesebb mint az LED-s fajtanak. Persze egy masik szempontot is figyelemben erdemes tartani, az egesi hofokot, amelyt Kelvin fokban mernek, es a kekevven az az hideg feny sprectumban vilagito egok fenye egyeseket zavar amelyek az 6000Kelvi fog korul izzanak, mig a 3000-3500 Kelvin foknak a fenytartalma sokkal tobb sargas fenyt tartalmaz, kozelebb van a napsugar fenytartalmahoz. A Meleg fenyu lampak a leg egeszsegesebbek az emberi szemnek.

Ezek az adatok majdnem minden ego csomagolasan felvannak tuntetve.

93636. ab61752c45 (válaszként erre: 93635. - Syria)
2018. ápr. 30. 09:06
most,hogy hozta a kábeltévés a dobozt,rövid volt a zsinór,állandóan kijött az elosztóból.mire lett annyi eszem,hogy áttettem a másik oldalra.de így is össze van csomózva az összes zsinór,aztán felaggatva az íróasztal oldalára.
93635. syria (válaszként erre: 93603. - Guruljka)
2018. ápr. 30. 08:59

Megőrülnék a lakásban tekergő kábelektől. Amikor pl. a porszívóhoz használnom kell (nálunk sem minden dugalj földelt, hála egy kontár villanyszerelőnek; a ház-újrakábelezési projekt folyamatban van), akkor is folyton belegabalyodok a hosszabbítóba.

De te tudod a prioritásokat.

93634. forrest2010 (válaszként erre: 93609. - Dodi44)
2018. ápr. 30. 07:18
1x vettem 1 olyan asztali lámpát , ami ha huzamosabb ideig használtuk teljesen felforrósodott a kapcsolója , mondtam a férjemnek h kidobom a francba , ha ő se tudja megállapítani h ez mitől van ? mert félek tőle , kivitte magának a kazánházba , ott ritkán használja , de én nem szeretem :(
93633. júliusi (válaszként erre: 93628. - Guruljka)
2018. ápr. 30. 04:31
Olyan van nekunk is a sz.gepnel,mert egyszer mar tonkrement az aramingadozastol.
93632. Guruljka (válaszként erre: 93630. - Dodi44)
2018. ápr. 29. 21:23
Mert volt garázsa.
93631. Dodi44
2018. ápr. 29. 21:21

Ha olyan kutyut keszitunk, amire az embereknek szuksege van, es nincs benne konkurencia, az a legjobb uzlet lehetoseg !

:DDD

93630. Dodi44 (válaszként erre: 93629. - Guruljka)
2018. ápr. 29. 21:19

De elmeletben semmi sem nagyon lehetetlen!!!

:DDD

Hallottal a SONY gyarrol?

Akio Morita azt is a garazsban kezdte el...

93629. Guruljka (válaszként erre: 93627. - Dodi44)
2018. ápr. 29. 21:12
Értelek, de ki vagyok én, hogy gyárat építsek?
93628. Guruljka (válaszként erre: 93626. - Dodi44)
2018. ápr. 29. 21:10

Igazat adok neked, de hiába hozzák be a jó újításokat, ha nincs meg egységesen a megfelelő alapja. Az ilyen régi házakban, mint az enyém is, nem szokatlan a vezeték-katyvaz. A legmodernebb védőberendezés sem sokat használ, ha a falban levő kétféle vezeték érintkezése lesz zárlatos. Ráadásul a kiszáradt vályog el is tud égni szépen.


Amit legközelebb venni fogok, az egy túlfeszültségvédelemmel ellátott elosztó. ha sok pénzem lesz, akkor kettő. És csakis szakboltban, nem a filléres boltban veszem majd meg. Ez megvédi a számítógépeinket, ha erre kóborol valami villám.

93627. Dodi44 (válaszként erre: 93625. - Guruljka)
2018. ápr. 29. 21:10

Egyet ertek veled!

De hazanban adna uj munkalehetosegeket, es az europai, es az otthoni szabvagyok torvenyeit az eloterbe tartva, egy igazan minosegi termeket ellitanank elo, a kornyezo orszagokban is talan piacot talalnak ertekeisitesere! ?

93626. Dodi44 (válaszként erre: 93623. - Guruljka)
2018. ápr. 29. 21:05

Sokfele "biztonsagi" intezkedeseket lehet hozni, csak azok a kulonbsegek mi a torveny hozas erdeke es hattere, es okai kinek az erdeket szolgaljak. O-Hazankban a vilagon az egyik legnagyobb burokracia van, ahol a hatosagok fontosnak akarjak magukat feltuntetni es a hatalmukat ervenyesiteni, amik neha a logikaval szemben allnak.

Talan egy minden erdekektol fuggetlen, onzetlen targyilagos szervezetnek kellene elhatarozni a technokai dolgokat, a hatalmaktol elvalasztva, ami igazan az embereket vedo szak intezkedesekbol allo torvenyeket, ugynevezett szabvanyokat tud megallapitani.

Attol, hogy valakitol, mas orszagok helyi adottsagaikhoz szabott torvenyeiket atveszunk teljes mertekben, az meg nem jelenti azt, hogy a mi orszagunkban az teljesen jol beilleszkedik.

Mi magyarok ne legyen kotelezo sem az Usanka, sem a Lederhosen a Dirndli- vel egyetemben.

Mi a bornyuszaju ingesek es gatyasok vagyunk ! :-)

Tartsuk meg a masoktol valo fuggetlensegunket, gondolkodasunkat, de tanulhassunk masoktol, de ne indogoval.

Szerintem.

93625. Guruljka (válaszként erre: 93624. - Dodi44)
2018. ápr. 29. 20:46
Ez igaz, de egy az egyben nem lehetne importálni.
93624. Dodi44
2018. ápr. 29. 20:44

"Itt a dugó is más, nem lapos! Amit az előbb találtam, most nem találom, de a kerek konnektorba kellett behelyezni."


Az csak kinezet, olyan mint most gombot, vagy Zipzart tegyunk a ruhara, de a ruha akkor is ruha marad.

93623. Guruljka (válaszként erre: 93622. - Dodi44)
2018. ápr. 29. 20:40

Dodi, az automata biztosíték mellett itt kötelezően megvan a másik fajta biztosíték is. Ezt ellenőrzi a társaság évente.

Az áramerősség határa 16 A. Annál erősebb biztosítékot külön kell kérni.


Én biztosan nem fogok semmiből üzletet csinálni. nem értek hozzá. Nagyobb cégek forgalmaznak hasonlókat, de az ember már annak is örül, ha a német szabvány lesz itthon is kötelező. A németek alapos emberek.

93622. Dodi44
2018. ápr. 29. 20:34

A falon levo automata biztositekok azok masok, azok a tul terhelesre adnak biztositekot!

Azoknak van Amper meretei, pl, 10, 15, 20, 25 stb. Amper ( az aramot ketfelekeppen jeloljuk: feszultsege, az a V-vel jelolt, vagyis a Volt egysegevel, a masik az aram erossege, azt pedig A-val, ami Amper-t jelent az az aram erossege )

Ami azt jelenti, pl. ha 10 Ampernal nagyobb fogyaszto van bele dugva a konnektorjaba, akkor a biztositekot kicsapja, nehogy a vezetekje, a drotja tul melegedjen es tuzet okozhasson!

De amirol a kepet kuldtem az a megrazastol, agyon utestol vedi meg az emberek eletet!

Ha azt otthon nem lehet a boltokban kapni, hat itt egy jo uzleti alkalom!!!

Kezdeni kell gyartani! Meg gazdagodni belole, de elsosorban emberek eletet megmenteni!

93621. Guruljka (válaszként erre: 93619. - Dodi44)
2018. ápr. 29. 20:30

Itt a dugó is más, nem lapos! Amit az előbb találtam, most nem találom, de a kerek konnektorba kellett behelyezni.


Nem is a konnektorokkal van a probléma, hanem a toldott-foldott vezetékekkel.


Akár a villanyszerelő is told, ha az ember nem akarja telejsen áthúzatni a ház vezetékezését. Akkor csak a legközelebbi dobozig cseréli a vezetéket. (A doboz a falba süllyesztett csatlakozó hely, ahol a vezetékek találkoznak és másik irányba haladnak tovább.) A különböző fajta vezetékek csatlakozása miatt keletkezhet probléma, itt egy jó példát találtam erre.


[link]

93620. ab61752c45 (válaszként erre: 93619. - Dodi44)
2018. ápr. 29. 20:25
na jó,ha újból születnék,akkor érteném.
93619. Dodi44 (válaszként erre: 93615. - Guruljka)
2018. ápr. 29. 20:22

Errefele GFI konnektoroknak nevezik oket.


[link]

Ez a video azt mutatja, hogyan kell kicserelni egy atlagos konnektort egy vedo biztositekkal elletott ra. Igaz az ember sokat dumal, de a konnektort azert lehet szemugyre venni/ A kozepen levo fekete es a felso piros gombbal mutatkozik meg, a fajtaja, a piros gomb kiugrik ha kikapcsol, es ha a feketet visszanyomjuk akkor ujra mukodni fog.

93618. Guruljka (válaszként erre: 93616. - Dodi44)
2018. ápr. 29. 20:19

Itt az építkezéseknél használatos vezeték a sodrott réz.


Találtam a mi régi építésű házunkban alu vezetéket, de arra már toldottak másmilyet. Jelenleg nem költök erre, megoldottam a hosszabbítókkal.

93617. ab61752c45 (válaszként erre: 93615. - Guruljka)
2018. ápr. 29. 20:17
először nekünk a volt osztálytársam vezetékezte át a házat,aki 10 évesen már rádiót csinált.aztán valami gubanc volt,ki a fene emlékszik már 35 évre.akkor vettem azt,a frirelét,ami lecsapódik,ha valami baj van.
93616. Dodi44 (válaszként erre: 93610. - Guruljka)
2018. ápr. 29. 20:11

A vezetekeket ket nagyobb kategoriaba soroljak, az egyik az egy vastagabb drotbol all, a masik fajta, meg tobb vekony drotbol van fonva. Minketto fajtanak vannak jo es rossz tulajdonsagai.

A fogyasztok alltal hasznalt elektronok fajtaja, az a drot kozepen halad mig a magasabb rezgesu aram meg a drot felszinen halad. Tehat a hazakba beveetett haztartasi 50-60 Hertz- es ipari aramok a hasznalt drotok kozepeben halad. Ezert jobb az egyszalas vastagabb drot/vezetek hasznalata. A negativ tulajdonsaga meg amit emlitettel, hogy bizonyos ido utan, meg a femek parazzsa valhatnak, igy konnyebben tornek. Tobb helyen hasznaltak azt a megoldast, hogy az aluminium drot vegehez sodrott drot veget kotnek a vegehez, es azt kotik az erinkezokhoz. Ha egy regimodi szakembert talalsz aki ert is hozza, akinek nem csak papirja van, hanem tudasa is, az megoldja a problemakat.

93615. Guruljka (válaszként erre: 93614. - Ab61752c45)
2018. ápr. 29. 20:08

[link]


Most látok először ilyet, a képen.

93614. ab61752c45 (válaszként erre: 93611. - Dodi44)
2018. ápr. 29. 20:06
nálam van olyan,hogy frirelé,vagy mi a szösz.
93613. Guruljka (válaszként erre: 93611. - Dodi44)
2018. ápr. 29. 20:03

Dodi kedves, Amerikából mondod. Itt semmi nem ugrik ki a konnektorból.

Lehet kapni ilyen biztosítékfélét a fedeles konnektorokhoz. De nem tudom, ki használ ilyet pl. a konyhájában. A fedelest inkább kültéren, de tető alatt használjuk, ahol párásság előfordulhat, de közvetlen víz mégsem éri.

93612. ab61752c45 (válaszként erre: 93609. - Dodi44)
2018. ápr. 29. 20:01
jesszus,ha a felét érteném,még okosnak is tartanám magamat.hogy vettük a tévét,a lányom csavarozta össze,beállította a csatornákat,én teljesen hülye vagyok mindenhez.mondjuk a fizikát mindig utáltam.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook