Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Homeopátiával kapcsolatosan segítséget kérnék...milyen hígításban kellene alkalmazni? fórum

Homeopátiával kapcsolatosan segítséget kérnék...milyen hígításban kellene alkalmazni? (tudásbázis kérdés)


2011. nov. 28. 11:55

Én így szedtem:


1. hét 1-5 nap 1x5 golyó caulophyllum 15 ch

1. hét 6-7 nap 1x5 golyó pulsatilla 15 ch

+ valamelyik nap 1x5 golyó arnica montana 30 ch


2. hét 1-5 nap 1x5 golyó cimifuga 15 ch

2. hét 6-7 nap 1x5 golyó pulsatilla 15 ch

+ valamelyik nap 1x5 golyó arnica montana 30 ch


3. hét ugyanaz mint az első és a 4. hét mint a második.


A szülés megindulása után félórás váltásban 1x5 golyó cimifuga, majd félóra múlva 1x5 caulophyllum és így tovább.

Szülés után meg legalább 5 napig 1x5 golyó arnica montana 30 ch.


Nekem nagyon gyors szülésem volt vele. A golyók rendszeressé tették hamar a fájásokat, így a szülőszobai felvételt követő 1 óra múlva meg is született a kislányom.

Ja és a cimicifugát én is végül 12 ch-ban szedtem, mert csak olyat lehetett éppen akkor beszerezni amikor szükségem volt rá.


De az orvost érdemes tájékoztatni legalább róla, hogy ilyet tervezel!!! Bár úgy látom a Te esetedben Ő javasolta. Csak azt nem értem miért nem mondott pontos adatokat.

2011. nov. 28. 11:39
Nagyon szépen köszönöm, már nézem is :)))
4. 4bd8ba24e4 (válaszként erre: 2. - Adbefc7882)
2011. nov. 28. 11:37

Szia!

Itt nézd meg!Én mindig innen tájékozódom!


[link]

2011. nov. 28. 11:35
szia, én a cimicifugát (c12) és caulophyllumot (c12) ill. még pulsatillát (c12) szedtem, azt hiszem 2x egy nap.. Az arnicát már csak utána sebgyógyítás céljából.. Májusban szültem, úgyh már nem emlékszem pontosan.. viszont villámgyors szülésem volt, 2! óra alatt végeztünk.. Kb 3 napja szedtem már akkor a bogyókat..
2011. nov. 28. 11:24

Sziasztok!

Nagy segítségre lenne szükségem.

A szülész orvosom javaslatára elkezdeném a homeopátiás bogyókat szedni, csak nem kérdeztem rá, milyen hígításban kellene alkalmaznom.

Az alábbiakat vettem:

Cimicifuga racemosa C12

Arnica montana 30 ch

Caulophyllum c30


Sok helyen olvastam, hogy más hígításban szokták alkalmazni, de a boltban nekem így adták.

2011. nov. 28. 11:21
Homeopátiával kapcsolatosan segítséget kérnék...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook