Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hólyagtükrözés! Tudsz róla valamit? fórum

Hólyagtükrözés! Tudsz róla valamit? (beszélgetős fórum)


2013. jan. 11. 18:24
Sziasztok! Jár még erre valaki? Annyi lenne a kérdésem, hogy ha megyek az urológiára, akkor meg is csinálják a tükrözést, vagy csak adnak egy újabb időpontot rá. Nekem endometriózis miatt kell a vizsgálat. Illetve annak megállapítéséra, hogy bele nőtt-e a szövetbe, vagy csak a külső falon van. Háziorvos adott beutalót, február 6-ra van időpontom. Jó lenne, ha már akkor meg is csinálnák. Gondolom ehhez nem kell semmi itthoni előkészület.
2012. okt. 13. 00:35

Szép napokat mindenkinek!

A lényegre térnék. Nálam márciusban húgyhólyag daganatot diagnosztizáltak.37 éves padagógus vagyok. Egy világ omlott össze bennem. Kétszer műtöttek-kemot nem kaptam és kétszer tükröztek. El kell, hogy oszlassam a félelmeket, mert a tükrözés igaz, hogy kellemetlen de nem jár fájdalommal. Első alkalommal Kb.15 percig tartott, aztán tegnap kb. 5 perc volt az egész. Szóval fel a fejjel gyerekek. Humorral és kellő öniróniával mindent át lehet vészelni. Természetesen nem elhanyagolandó szempont a doktor óvatossága. Puszi mindenkinek. Száz évig élünk, vagy még tovább:)) Kati

14. Zotti
2011. okt. 23. 10:02

Sziasztok!

Most voltam hólyagtükrözésen. Nagyon féltem tőle,miután itt elolvastam a tapasztalatokat.

Állandóan visszatérő hólyaghurut(féle) panaszaim voltak, csak enyhébb kivitelben.

Szerencsére nincs semmi baj, hiperaktív hólyagom van, amire majd kapok gyógyszert.

A tükrözésről annyit, hogy mindenkit megnyugtatnék.

Fájni abszolút nem fájt, még talán kellemetlennek is csak annyira mondható, hogy az ember félmeztelenül ül egy nőgyógyászati vizsgálóasztalon, de maga a vizsgálatot szinte meg sem éreztem. A feltöltés előtt mondták, hogy szóljak, ha már érzem, hogy pisilnom kellene, én kicsit előbb szóltam, amikor éppen éreztem, hogy lassan mennem kellene, (nehogy későn szóljak és befolyjon), így kb. 2dl vízzel telt meg a hólyagom, utána a tükrözést meg sem éreztem.

Szó, ami szó, senki ne féljen tőle, a lényeg, hogy lazítani kell, és ne legyen a vizeletben genny, (ha gyulladt a hólyag vagy h.vezeték, akkor biztos fáj), akkor meg sem lehet szinte érezni.

Rá kellene majd szánnom magam egy vastagbéltükrözésre, de attól aztán tényleg nagyon félek, ott nagyon sok kellemetlen dolgot hallottam.

Mindenkinek jó egészséget kívánok!

13. a5e706b395 (válaszként erre: 12. - Doloresz21)
2010. júl. 31. 12:25
gyakran kell pisilnem, nincs gyulladás, a vizelet vizsgálat azt mutatja. mégis ég a húgyvezeték és gyakran pisilek. szóval nem az igazi még minig
12. Doloresz21 (válaszként erre: 11. - A5e706b395)
2010. júl. 14. 09:54
Szia! Nagyon vészes volt? Én is holnap megyek gasztroenteriologushoz és lehet hogy én is erre a sorsra jutok.Nekem a jobb oldalon fájdogál a hasam és pontosan nem is tudom behatárolni, hogy hol.Amikor megyek olyan mintha húzodna, nemtudom hogy mitől lehet ez.Az UH és Röntgen nem mutatott semmit,csak a jobboldali vesémnél mészárnyékokat. Lehet, hogy ez okozza? Neked milyen tüneteid voltak?
2010. júl. 13. 17:29
Sziasztok, nekem holnap kell mennem mert nem tudják mitől fájdogál a hasam. Volt valakinek mostanában tükrözése? milyen? nagyon fáj?
10. Timky
2010. márc. 26. 14:36
Az állandó hólyaghuruttal szenvedtem én is,nálam a candida okozta! Minél több antibiotikumot szedsz rá,annál jobban elhatalmasodik a candida és állandóan visszatér a hólyaghurut!
2010. márc. 23. 12:11
Nekem már csináltak 1x, nem volt kellemes, de annyira vészes sem. Az volt a rossz, h nem tudtam, mikor ér olyan helyhez ahol esetleg jobban fog fájni és végig azon stresszeltem, h a következő pillanatban mit fogok érezni. Mint au injekció nélkülo fogfúrásnál, sose tudod mikor ér ideghez, azzal a különbséggel, h itt nem ért "ideghez". Szóval nem vészes.
2010. márc. 23. 10:54
hát...még nem tudom. Ha jól reagálok a gyógyszerre talán még megúszom....
2010. márc. 22. 19:39
Elég kellemetlen, rövid ideig tart...mondjuk az előkészület, fertőtlenítés...stb 20 perc, de ez változó attól is függ vesznek-e mintát, hogy viseli a beteg...Mikor csinálják?
2010. márc. 22. 17:57
azt , hogy fáj-e, meddig tart?
2010. márc. 22. 13:42
Kellemetlen, de nem vészes. Nem tart hosszú ideig a vizsgálat. Nekem nem volt, de urológián dolgoztam 2 évig.
2010. márc. 22. 13:41
Szia! Hátha tudok segíteni.. egész pontosan mire vagy kíváncsi?
2010. márc. 22. 11:57
Valaki?
2010. márc. 22. 11:37
?
2010. márc. 22. 11:29
Lehet, hogy megtükröznek, de már előre rettegek. Nem bírnak meggyógyítani a hólyaghurutból. Volt már valakinek tükrözése? Milyen? Nagyon fájt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook