Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hollandiában élő magyarok fórum

Hollandiában élő magyarok (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
91. EMunch
2011. szept. 6. 19:42

Sziasztok. Nem tudom pontosan ide való lenne amit közölni szeretnék veletek. Van egy Holland barátom akinek egy munkaerőkölcsönző cége. Nagyon meg van elégedve a Magyarokkal és most van hozzá felvétel. Hetneseket keres vágóhídra. Csontozót és sonka kivágót vagy efélét. Ha valakit érdekel a meló az nyugodtan hívjon fel és segítek neki bejutni hozzá. Nagyon korrekt a fazon és nagyon megbecsüli a normális munkaerőt. Nála jobb főnököm nem is volt kint. Én már itthon vagyok de azóta is tartom vele a kapcsolatot. :D Szóval ha valakit érdekel az hívjon nyugodtan. +36203615962


Ne legyen félreértés én ezért nem kapok és nem várok el semmit. Csak a barátom és gondoltam segítek neki ennyit hogy bedobom ide nektek ezt. Jah! És azt hiszem még most a hétvégén kellene neki. Meg ugye minnél fiatalabb annál jobb (mint tudjuk). :D :D Szóval itt a számom ismét. +36203615962


Sziasztok

2011. aug. 20. 07:33
szeptembertől tanulok hollandul! meg valamikor ki szeretnék menni Haarlembe korulnézni, sztem október környékén...kiváncsi vagyok a helyre...vendéglátásban szeretnék majd elhelyezkedni ott kint.
89. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 88. - 7ac18b9dfa)
2011. aug. 18. 08:24
még nem tudom, hogy fogunk kikötni, apa most eindhovenben dolgozik, de szeretne váltani. mihamarabb. én egyenlőre csak takarítást, vagy valamilyen szalag munkát tudnék vállalni, mert nem beszélem a nyelvet. neked könnyebb lesz, mert angolul jól beszélsz.
88. 7ac18b9dfa (válaszként erre: 87. - S.Nikolett1980)
2011. aug. 17. 17:22

Szia! Merre mentek? Most próbálok ismeretséget kialakítani fb-on hollandokkal...hátha! :) szeptembertől kezdeném a holland nyelvet, angolul közép és felső fok között beszélek tárgyaló szinten.

meg valamennyit olaszul :) mit dolgoznál kint? Még mindig olcsóbb mint Anglia sztem az albérlet, meg sokkal barátságosabbak is, nem?

87. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 86. - 7ac18b9dfa)
2011. aug. 17. 17:17
Szia, mi is mostanában készülünk kimenni a hat és fél éves fiunkkal követnénk a férjemet. Ő most egy hónapja ment ki. A fizetés hetente van, ami szerintem kiszámíthatóbb, mint ha havonta lenne, és az élelmiszer is sokkal olcsóbb, mint itthon. Az albérlet viszont elég húzós. Mi mondjuk három személyre számoltunk így kb. 700 euró egy hónapra. Én is most kezdtem el a hollandot. Nekem kicsit nehéz. Nem tudom eldönteni, hogy előny e vagy hátrány, hogy tanultam németül és angolul is, bár egyik nyelvet sem beszélem rendesen, sőt inkább sehogy, mert ez még a gimiben volt 15 éve. Szerintem az ottani életkörülmények sokkal jobbak, mint ami itthon van. Sokféle támogatás is van, még albérletre is adnak valamennyit, ha az éves fizud nem éri el a meghatározott összeget.
2011. aug. 17. 14:41
Sziasztok! Én most szeretnék elkezdeni hollandul megtanulni, hogy jövőre ki tudjak menni dolgozni, vendéglátós vagyok. az lenne a kérdésem, hogy milyen a kinti életszinvonal, mennyi penzzel erdemes elindulni majd, vendeglatasban gyorsan el lehet helyezkedni? valamint jo a megelhetes? köszönöm a valaszokat elore is :)
2011. aug. 3. 09:47
Amsterdamtól 80km-re Purmerend-ben 1 egyszemélyes és 1 kétszemélyes szoba kiadó!Bővebb infó:0031 633 63 0223
84. f796a5926b (válaszként erre: 83. - S.Nikolett1980)
2011. júl. 27. 09:06
Azért köszi .:)
83. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 82. - F796a5926b)
2011. júl. 27. 08:01
szia én sajna nem tudok segíteni, de úgy tűnik, hogy döglött ez a fórum. :-(
2011. júl. 27. 07:13

Sziasztok. Tanácsot szeretnék kérni, Hollandiában és Belgiumban belföldi vasúti utazással, illetve Belgium-Hollandia-Luxemburg vonalon való vasúti utazással kapcsolatban.

(BENELUX körutat szervezek éppen.)


A holland vasút honlapján szerettet volna vonatjegyeket foglalni, de nincs Magyarországon olyan bank, amiket felkínált a rendszer fizetéshez. Nincs vaalmi megoldás, hogy elővételes jegyeket vehessek ?


A másik gondom pedig, hogy a Brüsszel-Luxembourg és Luxembourg-Maastricht vonalon is szükségem lenne jegyre, de nem találtam még más vasúti társaságot, csak a raileurope-nál, viszont döbbenetes áraik vannak, biztos van olcsóbb is.. mit ajánlanátok ?


Egyáltalán vasúttal érdemes közlekedni vagy esetleg busszal jobban járnék ?

2011. júl. 19. 15:48
van még itt valaki?
2011. febr. 10. 16:15

Sziasztok!

Szeretném kérni a segítségeteket,nagyon szeretnék visszajutni.Ha tud valaki építőiparban valamilyen munkát,burkoló,csempe,metlahi, írjon.Szeretnék a családdal kiköltözni.Én dolgoztam Almere.ben Den haagban,Utrecht-ben,csak a cég becsődölt,és hazakellet jönnünk 2010 márc-ban.

Válaszaitokat előre is köszönöm!

2010. okt. 14. 21:17

Sziasztok! Két dologban kérném a segítségeteket.

1. már a család regisztrációja megtörtént. Nálam voltak a gyerekek oltási könyvei, de nem kérték. Most kaptunk levelet ezzel kapcsolatban. Úgy jöttünk el, hogy az EU-s betegbiztosítási kártya ki van váltva, férjemnek külön holland is van. Arra nem gondoltunk hogy van-e vmi nemzetközi formanyomtatvány amin a doki le tudja igazolni hogy a gyerekek milyen oltást kaptak? Vagy elegendő-e az oltási könyv. A család utánunk tudná küldeni, de majd az otthoni dokit is felhívjuk ezzel kapcsolatban. Viszont ami fontosabb lenne számomra van-e itt vmi plusz oltás amit otthon nem adnak a gyerekeknek? Én a magyar vakcinákban megbízom és a magyar oltási rendet is jónak tartom. Mi az otthoni dokival meg is beszéltük, hogy úgyis 2-3 havonta hazajárunk család látogatni akkor mindig viszem a gyerekeket vizitre és ha következik oltás azt beadja. Azt nem tudom hogy ezt itt hogy fogják díjazni, vagy megengedik-e nekünk. Mi első körben 1-2 évet terveztünk kint élni, de nincs kizárva a végleges letelepedés.

2. Ehhez talán többen tudnak hozzászólni. Meséljétek el, hogy hogy zajlik a mikulás ünnepe! Idén mikor, hol érkezik ha lehet ezt tudni?

Válaszaitokat előre is köszönöm!

78. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 77. - Bishop81)
2010. szept. 13. 12:52

Szia!

Goudaban a Szt. János templomot ki ne hagyjátok! :) Hires az ólomüveg ablakairól. Igaz, nem gyerekprogram, de csodálatos! Ha tudtok angolul, akkor a bol.com oldalon tudtok jó, angolul írt holland nyelvkönyvet rendelni.

Az ösz esös, a tél olyan, mint otthon. :)

77. Bishop81 (válaszként erre: 76. - Rita67)
2010. szept. 13. 12:47
Szia! Köszönöm, hogy válaszoltál. A többiek próbálnak nekem segíteni,mondták hogy több családnak bemutatnak majd. Rotterdamban magyar egyházközösség is van, oda is elvisznek, sőt szombatonként magyar gyerekeknek vmi "ovi" is van. A holland nyelvvel hogy álltok? Mi angolul tudunk. Tudtok ajánlani vmi oldalt v. könyvet ami segítene a nyelv megtanulásában? Az ősz és a tél milyen Hollandiában? Hétvégén lementünk a tengerpartra (minden vasárnap ez a program). Hűvös szeles volt az idő, a víz is hideg, de mi bokáig-térdig belementünk és így sétáltunk a parton, nem tudtunk neki ellenállni. Úgy látom Hollandia elég kicsi, nem igazán vannak távolságok. Errefelé a legtöbben biciklivel járnak dolgozni, párom is. 15km-re van a gyár, úgyhogy egy nap minimum 30km-t leteker. A benzin elég drága, így a kocsit hétvégenként használjuk csak. Tudtok ajánlani valamit, amit feltétlenül meg kell nézzün:, város, épület, érdekesség..stb?
76. rita67
2010. szept. 11. 09:50
Szia!Mi Ommnebe lakunk a párommal.Itt csak mi vagyunk magyarok,van 1magyar kollégája a páromnak de ő máshol lakik.Irj nyugodtan ha gondolod.puszi
2010. szept. 10. 22:39

Sziasztok! Nem nyitottam új nevet, a férjemével vagyok bent. Most egy hete költöztünk ki hozzá. Ö már két éve dolgozik kint. Idáig idénymunkái voltak, most kapott állandót, így bérelt egy kis lakást és kijöttünk. 3 gyerkőc van (5, 2,5 éves, 4 hónapos). Goudában lakunk. Szeretnék beszélgetni, ismerkedni. Rengeteg férfi ismerőse lett a páromnak, magyarok akik kint dolgoznak. Viszont itt "egyedüli" nőként kicsit elveszettnek érzem magam.

Jah, olvasom itt hogy kiutazással kapcsolatban érdeklődtök. Páromnak van pár telefonszáma akik 90 euróért kisbusszal Pestről Hollandián belül címre visz és vissza. Párom ezzel közlekedett. Most mikor kijöttünk saját autóval jöttünk, viszont ez nagyon megviselte a babánkat. Így a decemberbe tervezett hazalátogatást repülőn tervezzük. Erről van valakinek infója? Hol és mennyibe kerül egy repülőjegy? Egyáltalán jó ötlet-e egy kisbabát "reptetni"?..stb.

74. rita67
2010. szept. 6. 13:44
Szia!A párom már 10éve melózik és él kint.Én 2,5éve vagyok kint.Bérlünk 1 házat.Közös gyerekünk sajnos nincs.De van egy 22éves lányom,ő Magyarországon él a párjával.
73. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 72. - Rita67)
2010. szept. 5. 13:14
Szia! Mióta vagytok kint? Van gyereketek? Albérletben laktok?
72. rita67
2010. szept. 4. 17:40
Sziasztok.Mi a párommal Ommenbe lakunk.Párom nádtetőket készit,én nem dolgozom.Szeretünk itt élni megtaláltuk a számitásainkat.
71. s.Nikolett1980 (válaszként erre: 70. - Fiamette)
2010. aug. 26. 09:48
Sajna én állást nem tudok, de ti jobb helyzetben vagytok mint mi, mert mi nem beszéljük a nyelvet. Én arra gondoltam, hogy a hollandnak álok neki.
2010. aug. 26. 09:27

Sziasztok!


Mi is nagyon szeretnénk kijutni Hollandiába.

Párom keres állásokat.

Ha esetleg valaki tud oldalt ahol tudunk keresgelni legyszi irja meg.

Most fog diplomázni műszaki informatika alkalmazási szoftvereszközök szakirány ágon

felsőfokú számitástechnikai programozo

gazdasági informatikus végzettsége van

angolul tud középfokú szinten

Köszönöm

2010. aug. 23. 15:51
Sajna nem csak, hogy látom, de elég erőteljesen érzékelem is. A fiatalok nagy része külföldre menekül. Az öregeket meg egyre nehezebb lesz eltartani. 10 évvel ezelőtt lehetőségem lett volna Amerikába menni, de nem tettem, mert nagyon szerettem a munkahelyemet. Fiatal voltam és nem gondoltam a jövőmre. Alig 40.000 Ft volt a fizetésem, de jól el voltam. Nem kellett semmire költenem. Ma már egy család vagyunk és kötelezettséget és felelősséget vállaltunk egy életért. Szomorú, hogy ezt a hazánkban csak nagyon nagy erőfeszítések árán tudjuk megvalósítani. Rengeteg lemondás és napról napra élés lett az életünk. El kell innen menekülnünk és ez elkeserítő.
2010. aug. 23. 13:12

Sziasztok!


Szeretnék kérdezni. Ha minden igaz még idén kijut apa Hollandiába dolgozni. A fiunk karácsonykor lesz hat éves. Itthon jövőre kezdené az iskolát. A kérdésem az lenne, ha úgy döntenénk hogy kimegyünk apa után. Az iskolában vagy az óvodában milyen lehetőségek vannak? Mennyibe kerül? Mikortól meddig van nyitva? Szerintetek hamar megtanulná a nyelvet a fiam? Nagyon félek, de itt Magyarországon nem sok esélyünk van a normális életre. Nem jutunk egyről a kettőre, hiába gürcölünk. Szóval mindenképpen el kellene húznunk innen.

2010. aug. 22. 15:08

Szia!

Ha esetleg még nem sikerült volna kideríteni hogyan jutsz el a reptérrõl a De Lairessesstraatra... Legegyszerübb, ha a reptérrõ (gondolom Schipholról van szó) a 197-es busszal bemész a Museumpleinig. Onnan már csak pár perc séta. Szállásügyben sajnos nem tudok segíteni.

2010. aug. 18. 20:56

I feel so hungry.I must have something to eat asap.

D'you know what I like?Salmon,smoked salmon.

I'm dying for it.

OMG I was going to tell you that I fell head over heels in love with a special bloke.He's much older than me.

I love him to bits.

I've got a parner but I can have 2 guys to love,can't I?

65. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 64. - 1470b01212)
2010. aug. 18. 13:36
:D
64. 1470b01212 (válaszként erre: 63. - 3f5c70e7b8)
2010. aug. 18. 13:07
More than that.Just for a change.
63. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 62. - 1470b01212)
2010. aug. 18. 12:56
Csak rossz emlékek miatt emmigrálni...? Én biztosan nem tenném. :)
62. 1470b01212 (válaszként erre: 61. - 3f5c70e7b8)
2010. aug. 18. 12:47
I'm sure,but I do not really want to stay and live somewhere I have bad memories about.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook