Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hol és hogyan szereztél felsőfokú nyelvvizsgát? fórum

Hol és hogyan szereztél felsőfokú nyelvvizsgát? (tudásbázis kérdés)

6. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 5. - 3f5c70e7b8)
2011. jan. 5. 15:09
Én valami színháztörténeti esszét írtam, az athéni görög demokrácia kialakulásáról, szabadon választott 19. századi regényböl: Stendhal Vörös és feketéjéról és a francia iskolarendszer felépítéséröl szóbeliztem. Vagy valami ilyesmi. :) A Pitagorasz tételt még ma is tudom franciául. :)
5. 3f5c70e7b8 (válaszként erre: 4. - Álommanó)
2011. jan. 5. 15:07

Nem. :)

Írásbeli érettségi volt a nyelvböl, ahol oda-vissza fordítást kellett csinálni, illetve két választható téma közül egyböl meghatározott terjedelmü esszét kellett alkotni. (Asszem, minimum 4 oldal volt, de ebben nem vagyok biztos.)


Ha a matek érettségiben lett volna tétel, akkor azt az idegen nyelven kellett volna levezetni, illetve, ha valakinek elégtelen lett volna a matek írábelije, akkor szintén az idegen nyelven ment volna szóbelizni. Szóban az idegen nyelvböl volt egy irodalmi és egy civilizációs tétel, és egyetemes történelemböl is idegen nyelven kellett érettségizni.

Illetve, ha a választott tárgyam biosz vagy földrajz lett volna, akkor az is franciául ment volna, de nekem nem volt választott tárgyam, mert addigra megvolt az angol középfokúm, ami kiváltotta.

Szóval ez úgy van, hogy iskolája válogatja, van, ahol a fizika is idegen nyelven megy, van ahol nem. Az én gimimben 0+4 éves volt a képzés, a legelsö évben heti 20 órában tanultuk a nyelvet, év végére folyékonyan ment a dolog. De ez régen volt... :) 1999-ben érettségiztem. A nyelvböl tett érettségi érdemjegy alapján automatikusan kapott az ember felsö- (a 4-es, 5-ös érettségiért) vagy középfokú (2-es, 3-as érettségi) C típusú nyelvvizsgát.


Szerintem jó dolog a kéttannyelvü, egy évvel tovább vagy diák (gyerek), egy évvel több idöd van érni.

4. álommanó (válaszként erre: 2. - 3f5c70e7b8)
2011. jan. 5. 14:56
ahhoz az kell, hogy minden tárgyból idegennyelven érettségizz?
2011. jan. 5. 14:55

Arra lennék kíváncsi, hogy:

milyen tanulási módszerrel? magántanár, tanfolyam, egyedüli felkészülés, nyelvoktató csomagok stb.


és melyik nyelviskolánál? TELC, ECL stb.

2011. jan. 5. 14:54
kéttannyelvü érettségivel
2011. jan. 5. 14:53
Hol és hogyan szereztél felsőfokú nyelvvizsgát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook