Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan viselkedik az a gyermek akinek fáj a füle? (leszámítva a sírást) Félek, hogy a fiam csak kamuzik, hogy ne kelljen oviba menni? fórum

Hogyan viselkedik az a gyermek akinek fáj a füle? (leszámítva a sírást) Félek, hogy a fiam csak kamuzik, hogy ne kelljen oviba menni? (tudásbázis kérdés)


25. bb630e4e9d (válaszként erre: 22. - 57e30dd35c)
2008. nov. 11. 09:44

Közben kiderült, hogy a haja csikiz, de közben jönnek a felső rágófogai, aztán belázasodott tegnap estére (ma már csak hőemelkedése van(eddig)) éjszaka turtyogott az óra, de most nem folyik....Szóval összetett..és remélem nem húzódik a fülére meg nem lesz komolyabb betegség belőle.


Tavaszig már nem akarom levágni a haját...most már csak hozzászokik a füle:-)

2008. nov. 7. 19:38
Nem iszik, mert fáj a füle, s hányás, magas láz kísérheti. Többször volt, hogy a gyermek a délutáni alvásból így kelt fel. Előtte semmi jele nem volt. S természetesen kapkodja a kezét a fájó füléhez.
23. 274c9996b8 (válaszként erre: 2. - Emilía78)
2008. nov. 7. 18:48
Ha , nem akar a gyermek oviba menni ,annak megvan az oka es ki kell nyomozni ! Mert a kisgyermek nem tud mindent elmondani.Szemelyessen en ilyesmiert ovodat csereltem , annak idejen.
22. 57e30dd35c (válaszként erre: 18. - Bb630e4e9d)
2008. nov. 7. 15:15
Most olvastam el ,hogy azt irtad lehet a haja zavarja vágd le a haját vagy tedd a füle mögé.Gondolom nem valami kedves dokihoz jártok ha egyből beutalot ad és nem néz bele a gyerek fülébe?Nekem is volt olyan ,hogy fájt a gyerek füle felvittem a háziorvoshoz belenézett a fülébe azt mondta nem lát semmit de azért irt fel cseppet és ennyi ,de délutánra belázasodott mégjobban fájt neki és akkor bevittem ügyeletre és középfül gyulladása volt 3 napig le se ment a láza .Úgyhogy én ezért visszem egyből füldokihoz .Végül is velünk pont az ellenkezője volt mint nálatok de hát azért vannak a dokik ,hogy megvizsgálják a gyereket még akkor is ha nincs baja mert mi nem mindig tudjuk eldönteni valóban igazat mond vagy sem ha meg nem beszél még még nehezebb eldönteni.De ha nyugtalanit vidd nyugodtan füldokihoz nem kell beutaló.
2008. nov. 7. 15:05
Fül orr gégészetre tényleg nem kell beutaló mert ha egész éjszaka fájt a füle a fiamnak akkor mi egyből mentünk oda és csak a papírt mutattam meg utána a háziorvosnak.Meg a gyógyszertárban lehet kapni vénynélkül is fülcseppet amit én mindig tartok itthon miótta többször fájt a füle így olyankor ha még nem tudunk rögtön dokihoz menni cseppentek bele meg sót melegitek és teszem a fülére .
20. Dorka29 (válaszként erre: 18. - Bb630e4e9d)
2008. nov. 7. 13:40

Szia!


Én is jártam mág így, hogy nemt tudtam eldönteni, hogy csak úgy odakapdos a füléhez, vagy tényleg fáj. A háziorvosunk nézte meg, nekik is van egy kis eszközük (nyele van a vége pedig kúp alakú), amivel bele tudnak nézni a gyerek fülébe.

Az én lányom akkor nem sírdogált (pedig tud..:), csak nyűgösség és hőemelkedés volt. Végül kiderült, hogy a külső fülben volt egy kis gyulladás, de szerencsére nem jutott el a dobhártyáig (ezért nem fájt annyira). Kaptunk egy cseppet, amivel pár napig kezelni kellett, szerencsére hamar elmúlt.

19. pmjudit (válaszként erre: 18. - Bb630e4e9d)
2008. nov. 7. 13:17
A fül-orr-gégészetre nem kell beutaló, háziorvosi vizsgálat nélkül is mehetsz a szakrendelésre.
18. bb630e4e9d (válaszként erre: 17. - 57e30dd35c)
2008. nov. 7. 13:09

Köszi.

Sajnos ő még nem beszél. A háziorvossal is az a baj, ha beutalót ad és nem viszem el a szakorvoshoz, akkor megnézhetem mikor ad legközelebb.

2008. nov. 7. 11:43
Már nekem is előfordult ilyen de ha igazán fáj neki legalábbis az enyémnek akkor már éjszaka felsir és fájlalja de volt ,hogy csak mondta mert neki nem volt kedve menni erre én meleg sót tettem a fülére adtam neki nurofent és ment oviba és utána nem fájt neki legalábbis nem mondta rákérdeztem az ovonőtől mit látot aznap rajta nem e volt kedvetlen vagy nem fájlalta e valamilyét és mondták hogy eleven volt .De ha elviszed a dokihoz az biztos megnézi elég a háziorvoshoz vinned mert annak is meg kell látni hogy van gyulladás vagy nincs .
16. Emilía78 (válaszként erre: 15. - Bb630e4e9d)
2008. nov. 7. 10:03
Örülök, hogy ezzel a problémával nem vagyok egyedül. Ugye milyen nehéz eldöntnei, hogy most tényleg fáj-e neki, tényleg baj van? :(
2008. nov. 7. 10:00
A kisfiam is odakapdos néha a füléhez, és "nyüszít", mint egy kiskutya, de szerintem csak a haja kezd rálógni a fülére, és csiklandozza. Nem merem elvinni orvoshoz, nehogy "ok" nélkül szúrják fel a fülét. (némelyik orvos olyan sintér) Néha bedugja az úját és kiabál! -?- Hülyének érzem magam, hogy nem tudom eldönteni, hogy játszik, vagy tényleg baj van.
2008. okt. 8. 20:14
Mivel nyilalló a fájdalom, odakapdos a füléhez, és fel-felsír.
13. Dorka29 (válaszként erre: 12. - Pmjudit)
2008. okt. 3. 16:11
Igen, sajnos én is fülfájós vagyok gyerekkorom óta. Tényleg úgy van, akár a fogfájásnál is, hogy nem folyamatos, de amikor belenyillal, na, az iszonyú tud lenni.:(
2008. okt. 3. 16:02

Mi is hasonló helyzetben voltunk, nem voltunk biztosak benne, hogy tényleg fáj-e a füle, mivel nem sírt folyamatosan.

végül elvittük a fül-orr -gégszetre. A barátnőjénke apukája az orvos. először ő is megkérdezte a lányunktól, hogy biztosan fáj-e? A gyerek mondta, hogy igen. erre az orvos megnézte mikrószkóppal és ...a gyereknek volt igaza. Hólyagocska maradt vissza korábbi fülfájásból és csak bizonyos helyzetekben fájt neki.

Ez azóta mégegyszer előforult.

a hólyagot az orvos kipukkasztotta/leszívatta.

11. Dorka29 (válaszként erre: 10. - Emilía78)
2008. okt. 3. 15:50

Érdemes a körzeti orvosnál kezdeni, és majd Ő beutalja szakrendelésre, ha valóban szükséges.

Valószínűleg úgy érezte, hogy az nem elég, ha Ő csak úgy rosszul érzi magát a bőrében és ezért nincs kedve oviba menni, hisz kérdezgettétek, hogy milye fáj. Hát a fülét választotta.

10. Emilía78 (válaszként erre: 9. - Jázminka)
2008. okt. 3. 15:00

köszi, csak ugye azért kérdeztem, hogy kora reggel mikor épp indulnánk, készülődnénk, az oviba, és ilyeneket mond a gyerek, akkor mi tévő legyek, mert ugye azt mégis csak nekem kell kitalálni, eldönteni, hogy most tényleg fáj-e neki, vagy csak kitalálja, mert volt már olyan nem rég, hogy nagyon sírt, és annyit kédezgettük mi baja, hogy egy csomó kérdésre azt monda hogy nem, mikor megkérdeztük fáj-e a füle akkor azt mondta igen, elvittük fül dokihoz aztán kiderült semmi baja nincs a fülének. Nem akartam ezt mégegyszer eljátszani, azért szerettem volna tudni mit kellene a síráson kívül figyelni ahhoz hogy el tudjam dönteni most tényleg elvigyem-e dokihoz.


Úgyhogy a többieknek is köszi nagyon, megjegyzem mindenképp, és ha legközelebb lesz ilyen, már tudni fogom mit csináljak. köszönöm :)

2008. okt. 3. 14:52
Nekem a gyerekeim utálnak oviba menni,fülesek is,de ilyet még nem mondtak,hogy ezértne menjenek oviba.A legjobb valóban,ha rányomsz a fülére,ahogy az előbbi hozzászólásokban is írták már.De azért egy gégész tud biztosat mondani.. Szerintem nézesd meg dokival!-Te is megnyugszol.
2008. okt. 3. 13:20
Az enyém visítva sírt egész nap.
2008. okt. 3. 10:24
Óvatosan, játék közben nyomd meg a az állkapocs és a fülporc találkozásánál, ott ahol mozdul az alsó állkapocs. (Magadon keresd meg a helyet) De ne mondj neki semmit. Ha feljajdul, tuti fáj neki. A legkisebb nyomásra is fájdalommal reagál, ha valóban fáj.
2008. okt. 3. 10:20
Simogasd meg (kicsit erősebben) a fülcimpa mögött, ahol egy kis méllyedés van. A lányom, ha valóban fáj neki a füle, akkor erre szokott panaszkodni.
2008. okt. 3. 10:18
A fiam is ki szokott találni ezt-azt,és mikor mondom,h jó.akkor menjünk a dr-nénihez,mindjárt nem fáj semmije....
2008. okt. 3. 10:18
A kezukkel a fuluket fajlaljak, raszoritjak... ezen kivul ha odarakod a kezd a fulei kore, akkor melegebb. Ha be van gyulladva, ezek a jelek.
2008. okt. 3. 10:17
Én fülfájós kisgyerek voltam,és kifeküdtem tőle,levert voltam,lázas,szóval BETEG.Vidd el orvoshoz,ő úgyis megmondja,ha van valami.
2008. okt. 3. 10:16
Tanácsokat, segítséget várnék, hogy voltatok-e már hasonló helyzetben? Nem tudom eldönteni, hogy valójában fáj-e a füle, vagy tényleg csak oviba nem akar menni. :S
2008. okt. 3. 10:15
Hogyan viselkedik az a gyermek akinek fáj a füle? (leszámítva a sírást) Félek, hogy a fiam csak kamuzik, hogy ne kelljen oviba menni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook