Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan vegyünk autót! fórum

Hogyan vegyünk autót! (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

2009. márc. 11. 09:31
Lehetőleg ne pénz nélkül:))
2008. máj. 29. 10:59

Sziasztok!

Én három (úgy gondoltam) hozzáértő pasival mentem el használtautót venni. Mindhárman végig veregették a vállamat: nagyon jó vásárt csinálsz!!! Tuti jó!!!!

Én meg nagy büszkén hoztam (bocs, hozattam, mert még nem volt jogsim) haza a kocsimat. El is neveztük a kisfiammal Atiatinak. Mielőtt útnak engedtek volna az autókereskedők, kicsit meg kellett bikázniuk az aksit, mert hát ugye jó sokáig állt az udvarukon. Külön kedvességnek tartottam részükről, hogy mind a 4 kereket kicsit felfújták, mondván, az állástól kicsit leeresztettek. Töltöttek kb. 1 liter benzint a tankba, hogy eljussunk a mellettük lévő benzinkútig. Még próbaútra is elvittek, a 3 segédem engem küldött, mondván, az én autóm lesz. Na ezt is jól elcsesztem. Sorolom, még mit.

1. Az aksiból pezsgett ki a folyadék => hazafelé

még szerencse, hogy újat vettünk, ugyanis

zárlatos volt (Dorogról Dunaharasztiig kész

szerencse hogy eljutottunk).

2. A kerekeket nem véletlenül fújták fel indulás

előtt => mire hazaértünk, a jobb első már

eléggé ereszteni kezdett. Azóta még két

kerék ereszt, de nem gyengén.

3. A próbaútra nemcsak nekem kellett volna mennem.

Így hallhattuk volna (mert én nem értek a

hangokhoz), hogy a gólyaláb (azt hiszem, ez a

lengéscsillapítóhoz tartozik) csattog, tehát

cserére van ítélve.

4. Amikor hazaértünk, és elszállt a rózsaszín

köd, akkor láttam meg a szélvédőn a kis bibit:

állítólag kavicsfelverődésből adódóan pattant

ki belőle egy kis darab. Belül a szélvédő két

szélén a műanyagok el vannak törve. Elég

látványos, fogalmam sincs, akkor ott miért nem

vettem észre.

5. Érdemes (még ha hülyén is néz ki) négykézlábra

ereszkedve megnézni az autó alját is => az

enyém rozsdásodik, nem kicsit.

6. Amikor 2 segédem itthon feltöltötte az

ablakmosó-tartályt, az szépen elkezdett

folydogálni alul, ugyanis a tartályom el volt

repedve.

7. Az évjáratokra érdemes más szempontból is

figyelni. Én egy 1997/11. havi Hyundai Atost

vettem. Semmi gondom a 11 évvel, inkább az a

baj, hogy ez koreai szabvány. Ha 3 hónappal

fiatalabbat vettem volna, 1998/1. havit, az

már európai szabvány, értsd: minden alkatrész

kapható hozzá. Nem mondom, hogy olcsón, de

beszerezhető lett volna. Így az enyémhez még

bontóból is méregdrágán lehetne alkatrészt

venni, főleg, ha kapható lenne egyáltalán.

8. Nagyon fontos! Az elektromos ablakemelőket

többször is ellenőrizzétek! Nekem a vezető-

oldali nem működik rendesen. Néha sikerül fel-

húzni, néha nem. Mivel nem szeretném sehol

tárva-nyitva hagyni, ezért inkább le sem

engedem az ablakot, hanem megsülök. Ja, nem

lenne gond, ha működne a klíma! Mert az is van

ám benne, de úgy látszik, csak dísznek.

Hirtelen most ennyi jutott eszembe. Remélem, én is tudtam segíteni valamit. A lényege az, hogy mindenképp vigyetek magatokkal egy autószerelőt, lehetőleg azt, akihez vinni fogjátok, ha valami gond lesz a későbbiekben. Az enyém megmondta, ha ő ott lett volna, biztos nem engedte volna, hogy megvegyem. Sok lett a volna, bocsi.

De azért nagyon szeretem a kis drágát, remélem, apránként minden hibáját meg tudom javíttatni, és akkor még jó sokáig, de legalább 5 évig kiszolgál minket. Azóta már meg is húztam szegénykét elég rendesen, ráadásul segítséggel álltam volna ki az udvarról. Ja, eddig egyedül nekem sikerült az autómmal tökig kinyitni a kerti csapot tolatás közben!

2008. ápr. 15. 14:24
Amikor mi álltunk autóvásárlás előtt, rengeteg hirdetést néztünk heteken-hónapokon át. A legfontosabb mégis az volt, ha kinéztünk egy kocsit, alaposan utánanéztünk cikkekben, de leginkább fórumokban, hogy az adott autónak milyen típushibái vannak, hogy vannak megelégedve vele az emberek. Ez nagyon sokat segített, mert több olyan autó is volt, ami nagyon tetszett volna, de a leírt vélemények alapján mégis inkább másikat kerestünk.
2008. ápr. 12. 16:10

Végigolvastam a neten többszáz ötletet, aztán elszántam magam egy új vásárlására.


Mindenkinek köszönöm az ötleteit.

2008. márc. 6. 07:07
Csatlakoznék emagdihoz, mert mi is laikusak voltunk a vásárláskor,vittünk magunkkal hozzáértő embert, de azt már tudom, használt autót első tulajdonostól érdemes venni, az még megbecsüli, nem drancírozza le!!Nagyon sok az eladó autó, kereskedésekben úgy vernék át az embert, hogy észre sem vennék!!Mondjuk én hitelre nem mernék autót venni, asszem deviza alapú hitelt kínálnak, de ugye az havonta változhat!!!
2008. márc. 5. 19:00

jó kis sztori.. az már biztos, hogy nem egyszerű használt autót venni...

én mondjuk alapból autószerelővel nézetném meg (vagy valakivel aki nagyon ért hozzá) vásárlás előtt...

2008. márc. 5. 00:47
jó tanulság
2008. márc. 4. 17:20

Szia Remedi!

Nagy gondban vagyok én is most akartam vagyis akarok venni autot.Gond,hogy hitelre szeretném venni,bankokba rohangáltam személyi kölcsön után de az nem tünt reálisnak.Elolvastam amit irtál és nagyon megfogott, és sok segitséget nyujtott.Remélem nekem is nagy szerencsém lesz benne.Örülök ,hogy vannak még segitökész emberek.Köszi

2008. márc. 3. 19:49
Nagyon jó sztori.Autóvásárlás előtt állunk,és ugyanilyen analfabéták voltunk.EDDIG:Köszönöm.
2008. márc. 3. 17:03
Azon emberkék egyike vagyok, akik rendkívül laikusan vágnak bele az autóvásárlásba. Ebben a businessben pedig az autó-analfabétákat könnyen átverik, mert ha nem kérdez és nem vesz észre dolgokat az ember, akkor egy kereskedőnek bizony nem ered meg magától a nyelve. Na de kezdjük az elejéről...

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook