Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan tudnék megtanulni spórolni? fórum

Hogyan tudnék megtanulni spórolni? (beszélgetős fórum)

1 2
23. syria (válaszként erre: 20. - Grizus)
2014. jan. 24. 16:09

"mindig kell venni valami apróságot, ami csak hobbicélokat szolgál, vagy csak szép, vagy luxus" Bocs, de ez oltári nagy marhaság. A pénzkidobás pont így kezdődik. :(


Nem vagyok smucig magammal, most csak 100 Ft-ért veszek meg valami cukiságot. Pár nap múlva ilyen alapon már 500-at költök el. És így tovább... Aztán hó végén lehet sopánkodni.


Ajánlom figyelmedbe a 2 részes cikkemet: "Találtam 17 milliárd forintot!" :)

22. forrest2010 (válaszként erre: 19. - Syria)
2014. jan. 24. 06:10

Oké ! jó lehet az excell tábla ! de biztos még nem vagy mumi , bár ami érdekel azt megtanulom 60 fele is ! / mekem + már jó a füzet is /

/ Ügyes vagy ! jól alkalmazod , h légy gazdagabb a látszatnál .... /

21. grizus
2014. jan. 23. 18:30
Nehogy már ne csábulhass el valami apróságra! Ez smucig hozzáállás. "Nem, nem veszek egy gyümölcsjoghurtot sem, nincs rajta a listán." Ugyan már!
20. grizus
2014. jan. 23. 18:28
Van egy mágikus trükk: mindig kell venni valami apróságot, ami csak hobbicélokat szolgál, vagy csak szép, vagy luxus. Egyesek szerint a pénzünk 10 %-át ilyesmire kell fordítanunk, mert ha túl szűkmarkúak és smucigok vagyunk magunkkal, a pénz nem áramlik majd.
19. syria (válaszként erre: 18. - Forrest2010)
2014. jan. 23. 18:24

Azért ennél korszerűbb az EXCEL tábla. :) (Ha valaki tud netezni, igazán nem nagy dolog EXCELt használnia.)

Abban vezetem a kiadásokat évek óta. Bár ritkán szoktam kiértékelni. Igaz, az én zsebemet soha nem égette a pénz. Mióta az eszemet tudom, azóta törekszem: mindig több pénzem legyen, mint amit ki kell adnom. Nekem ez egyfajta biztonságot jelent.

18. forrest2010 (válaszként erre: 17. - Noncsika87)
2014. jan. 23. 12:31

Veszel egy jó nagy spirálfüzetet , hosszába húzol egy vonalat , egyik oldalba a bevételek , ez egy soványabb oszlop , a másik oszlopba a kiadások , ide bele minden , amire költöttél .

Nekem boritékom van , amibe gyűjtöm a számlákat , ebbe a hónapba már iszonyú sokat költöttem , azt is elköltöttem már , ami decemberbe megmaradt , pedig a decemberi is rengeteg volt ! de februártól új életet kezdek .

17. noncsika87 (válaszként erre: 8. - 2104cc91e8)
2014. jan. 23. 10:28
Milyen az a háztartási napló? Miket kell beleírni?
16. globus (válaszként erre: 1. - Noncsika87)
2014. jan. 22. 21:09
Ha megtakarítás a célod, akkor javaslom, hogy ne a hóvégi maradékot tedd el, mert ilyen sosem lesz. Fizetéskor azonnal dugd el magad elől, és maradékból gazdálkodj.
15. jstefan (válaszként erre: 1. - Noncsika87)
2014. jan. 22. 21:07
Egy hónapig listát írsz hogy mit vásároltál.A hónap végén áthúzod a feleslegesen megvásárolt árut,és a következő hónapban már nem veszed meg a nélkülözhető felesleget.Természetesen nem ilyen egyszerű,az ésszerű takarékossághoz erős akaraterő szükséges.A meggondolatlanul,kórosan költekezőkön pszichológus,vagy pszichiáter tud igazán segíteni.
14. migerben (válaszként erre: 10. - 99279bb06f)
2014. jan. 22. 19:53
Ez nem feltétlen igaz. Miért haragszol ennyire a bankokra?
2014. jan. 22. 19:53
Minden este nézd át a pénztárcádat, és ha találsz benne kétszázast azt tedd be egy perselybe. A persely bombabiztos legyen ám:) Meglepődsz majd mennyi pénz gyűlik össze:)
12. syria (válaszként erre: 1. - Noncsika87)
2014. jan. 22. 15:58

Úgy, hogy beiratkozol hozzám. :D


Először is: vásárolni listával kell menni. És semmit nem szabad megvenni, ami nincs rajta! (Persze, előtte le kell ülni, és át kell gondolni, mikre van szükség.)

Másodszor: a csekkeket mindig be kell fizetni határidőig. Ha nem teszed, fizetheted a büntetést. (Nem szabad legyinteni: áh, mit érdekel az a pár tíz Ft.)

Harmadszor: tegyél félre minden hónapban legalább 5000 Ft-ot. Ha hozzá akarnál nyúlni, gondolj arra: ez már nincs is meg, régen kiszórtam az ablakon. :)

Negyedszer: amit más a szemétbe dob, te, ha módodban áll, vidd el a MÉH-be, SPAR-ba, LIDL-be. Igaz, aprópénz, de sok kicsi sokra megy.

Ötödször: ajánlom figyelmedbe a 2 részes cikkemet: Találtam 17 milliárd forintot! :)


Sok sikert! Semmi nem lehetetlen, csak akarni kell. :)

2014. jan. 22. 15:41
hogyan NE csábulj el?? ne legyen nálad pénz... nálunk ez vált be pl a hazafelécsakegypéksütiről leszokásra!:)
10. 99279bb06f (válaszként erre: 7. - Nbandus)
2014. jan. 22. 15:40
Ez nem spórolás - ezzel csak a bankot gyarapítod!
9. forrest2010 (válaszként erre: 1. - Noncsika87)
2014. jan. 22. 15:35

Van itt a hoxa-n olyan h : hónap végi spórolás : nagyanyáink és saját ötleteink .

48 ezer közelébe vannak a hozzászólások , igaz , h többnyire kaja , de nem csak az , kukkants oda , hátha találsz ott használható ötletet .

/ Nem könnyű megtanulni beosztani , nekem is irtó nehezen és jó sokára sikerült . /

2014. jan. 22. 15:32

Én is javaslom háztartási napló vezetését, de teljes komolysággal!

Mindent be kell írni, és akkor meg lehet belőle látni mi az ami fontos, mi a mellőzhető!!


(magam is vezettem vagy negyven évig, csak mostanában hagytam abba)


Sok sikert a spóroláshoz!!

2014. jan. 22. 15:28
Hónap elején utalj át egy másik számlára vagy alszámlára x összeget, amit szeretnél megspóolni. Ehhez csak akkor nyúlj, ha SOS helyzet van. Amúgy szeritnem érdemes megtervezni 1 hétre előre mit fogsz főzni (többnyire olcsóbb, mint kaját venni a menzán), és hétvégén menj el vásárolni, úgy, hogy előtte az akciós újságok alapján megkeresed a legoptimálisabb boltot. Listával vásárolj, másra rá se nézz :)
2014. jan. 22. 15:24
Ezt én is szeretném megtudni, mert a hónap végére már nagyon szűkös a pénztárca!
5. 3b1a5ec920 (válaszként erre: 1. - Noncsika87)
2014. jan. 22. 15:22

Alaptorveny: ne csabult jel!

Ha megis, azt mashol be kell hozni!

4. cicaanya (válaszként erre: 3. - 4740439ec6)
2014. jan. 22. 15:19

pontosan... ott kezdődik és amit végződik ;)

Én Decemberre szoktam spórolni és novemberben ki fizetek mindet előre December az meg laza nem fáj fejem semmiért ;)

-villany

-vízen

-étkezésen spóroltam sokat családnak!

ÉS.... 4éve nem dohányzom "fejben eldőlt" és szupi minden ;)

(HOZZÁ TESZEM kiszámoltam sacc-ra mennyit szívtam el árban ...nos ha az kezembe lenne most milliomos lennék! ja és persze hozzá gyógyszerek ára ennyi)

2014. jan. 22. 15:16
Háztartási naplót kell vezetni.Nem véletlen,hogy nagyanyáink olyan jól tudtak bánni a lóvéval.
2014. jan. 22. 15:15

könnyű ;)

de nagyon... attól függ mi az amiből el tudsz és akarsz is faragni? ;)

2014. jan. 22. 15:14
Olyan ötleteket kérek ami kezdőknek is bevállt. Pl: félrerakni pénzt, hónap végén be a bankba vagy vásárlásnál mire kell figyelni. Vagy mi az amire figyelni kell, ha elcsábulok. Ilyesmikre gondolok. Minden ötlet érdekel! Köszönöm!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook