Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogyan tudnám felgyorsítani az anyagcserémet? fórum

Hogyan tudnám felgyorsítani az anyagcserémet? (tudásbázis kérdés)


1 2
54. dundus1 (válaszként erre: 17. - Margitnéni)
2012. szept. 27. 14:50
Kedves Margitnéni! Sajnos az állandó hasmenés utalhat glutén-érzékenységre vagy laktóz-intoleranciára. Ki kell vizsgáltatni, feltétlenül menjen orvoshoz!. (Ha szereti a tejet és a tejtermékek nagy részét, sajnos valószínűleg a vizsgálat pozitiví eredménye után el kell hagynia az étrendjéből...és minden olyan ételt amiben laktóz van). Anyagcseregyorsításra a gyakori nagyon kicsi étkezés és a rendszres aerob testmozgás (gyors gyaloglás, kocogás, kerékpár stb) nagyon jók.
2010. febr. 23. 13:40

szia.

ha az emésztésedet sznéd felgyorsítani és nem hasmenést elérni, akkor zöld teát javaslom.

nekem nagyon lassú volt az emésztésem aztán a zöld teától nagyon begyorsult, de nem volt 1x sem hasmenésem. nem vagyok nagy teaivó, de erre az egyre merek esküdni, nagyon hatásos.

2010. jan. 21. 21:53

tudom :( de ez így nem ér:D

izomtól nem lehet megszabadulni valahogy? eltüntetni, vagy ilyesmi?néha már úgy érzem, hogy túlsok van rajtam..

51. lobo1
2010. jan. 21. 21:04
Az izomtömeg sokkal nehezebb, mint a zsír valószínűleg ezért mutat többet a mérleg.
2010. jan. 21. 20:52

Van itt még valaki?

Én nem értem a szervezetemet. Sportolok heti 4et, de olyat, hogy minden edzés után csurom víz vagyok (sportoló vagyok). Nem iszok cukros löttyöket, csak teát -nem ízesítem-, valamint ásványvizet. nem eszek csokit, maximum heti 1-1 et. Nem eszek kenyeret, mégis hízok. Mitől van ez??

Segítsetek!

2008. márc. 24. 12:48
Vagy biciklizés vagy bármi, de az elv ugyanez kellene legyen...
2008. márc. 24. 12:47

Dinamikus mozgással.

Napi fél óra futás, az elején növelni kell az időt, tehát két három napig 10, majd 15, 20, 25, perceket elegendő futni.

A végén megy majd a 30 is!


Ekkor kezdődik a haddelhadd!


28 perc kocogás, 2 perc sprint (egy hétig)

25 perc kocogás 5 perc sprint (egy hétig)

20 perc kocogás 10 perc sprint


Ennyi "csak" és olyan gyors lesz az anyagcseréd, mint egy kisegérnek :-DDD

47. Pirosalma (válaszként erre: 46. - 'szti)
2008. jan. 23. 19:30
Elsősorban azért lassul, mert az izomtömeg csökken. Ezt a sport mérsékleheti. Amúgy meg az energiaigény és ezzel az éhség is alapvetően csökken, fiziológiás folyamatról van szó.
46. 'szti (válaszként erre: 45. - Pirosalma)
2008. jan. 23. 19:23
mert a kor előrehaladtával lassul :-))
45. Pirosalma (válaszként erre: 44. - 'szti)
2008. jan. 23. 19:20

Bocs, én elsősorban ilyen dolgokra gondoltam.


A mozgás energiafelhasználással jár, és igen, van hatása az anyagcseeére, ideiglenesen megnöveli (tehát nem tartósan). Azért nem írtam, mert az általam említett esetekben nagyon nem érdemes élni vele.

Meg nem nagyon értem: minek gyorsítani az anyagcserét?

44. 'szti (válaszként erre: 43. - Pirosalma)
2008. jan. 23. 19:13

nem pajzsmirígybeteg anyagcseréjéről beszélek, teee


és mondjuk a mozgásnak semmi köze az anyagcseréhez?

43. Pirosalma (válaszként erre: 42. - 'szti)
2008. jan. 23. 19:02

A sikíthatsz:-)


Ha a lassú anyagcserét pajzsmirigyprobléma okozza, akkor azt kell helyrehozni (hormonadás vagy jód, attól függően, mi a baj). Ha más hormon, akkor azt kell rendezni.

Ha pedig az állandó, drasztikus fogyókúra okozza (ún. "euthyroid sick syndrome", csökkent pajzsmirigyhormon-termeléssel jár), akkor egyszerűen fokozatosan emelni kell az energiabevitelt addig, míg a szintentartót el nem érjük. Az csak így hozható rendbe.


A székletgyakoriság kis volta nem jelenti egyértelműen az anyagcsere lassúságát, ki kell vizsgálni, ha ésszerű mennyiségé rostbevitel (napi 30-35 g) és folyadékbevitel nem rendezi (lelki okok is lehetnek).

42. 'szti
2008. jan. 23. 18:53

lassan tényleg nem tudom, hogy miről is beszélsz ;-)

szóval: térjünk vissza az eredeti kérdésre - hogyan lehet felgyorsítani az anyagcserét? (ha erre azt mondod, hogy hormonálisan, akkor sikítok)

41. Pirosalma (válaszként erre: 40. - 'szti)
2008. jan. 23. 18:09

Az anyagcsere szabályozása más kérdés (az annál bonyolultabb). A sebesség (csak fórumokon használom ezt a kifejezést, hogy anyagcseresebesség, mert pontatlan) azt jelenti, hogy mennyi energiát használsz el (az anyagcsere nem csak ebből áll!) - egyszerűen fogalmazva. De alapvetően az alapanyagcserét értjük alatta. Az alapanyagcsere fogalmát biztos hallottad már. Ehhez jön hozzá a többi életfolyamat (emésztés, gondolkodás, mozgás stb.) energiaigénye. Utóbbiak hormonálisan kevésbé szabályozottak, hisz ha pl. föl kell emelnünk egy követ, akkor az bizonyos energiát igényel, ami fix: fizika: W = F*s (munka = erő*elmozdulás), ez persze nem fejezi ki a valós energiaigényt, csupán azt, amennyit a gravitációval szemben végzünk, a valóságban a rossz hatásfok miatt (vagyis az izommunka során elhasznált energiának csak kis része fordítódik fizikai munkavégzésre, a többi hőként szabadul föl).


Az alapanyagcserét viszonz nagyban befolyásolják a hormonok.


Szerintem össze vagy zaravarodva kicsit, amit megértek, mert amennyi infót kap az ember innen-onnan...:-/

40. 'szti (válaszként erre: 39. - Pirosalma)
2008. jan. 23. 17:52
én úgy tudom, hogy az anyagcsere szabályozását részben az anyagcseretermékek maguk és részben a hormonok végzik
39. Pirosalma (válaszként erre: 38. - 'szti)
2008. jan. 23. 15:40

Alapvetően igen.

Itt hozzáteszem, alapanyagcseréről beszélünk.

És ez nem "szerintem" kérdése.

38. 'szti (válaszként erre: 36. - Pirosalma)
2008. jan. 23. 06:39
az anyagcsere sebessége kizárólag hormonálisan befolyásolható szerinted?
37. Pirosalma (válaszként erre: 32. - Kandi)
2008. jan. 22. 22:08
Az anyagcserét nem gyorsítja, max. a széklet mennyiségét, gyakoriságát.
36. Pirosalma (válaszként erre: 34. - 'szti)
2008. jan. 22. 22:06

Szia!


A gyorsabb anyagcseréből következik/következhet a gyorsabb emésztés és/vagy gyakoribb széklet (ez értelemszerűen azzal is összefüggésben van, hogy mennyit és mit eszünk); fordítva viszont nem igaz (nem is logikus, sztem).


Igen, részfolyamata.


Ha gyorsabban halad át, kevsebb szívódik föl alapvetően, de ez nem gyorsítja az anyagcserét (nincs hormonálisan ilyen hatása).

35. szabot.88 (válaszként erre: 30. - 09e7548a84)
2008. jan. 22. 18:50

Szia!

Az alulműködésre mit kaptál? És utána tudtál fogyni, vagy még híztál. Én most ezért nem merek elmenni az orvoshoz, mert tudom hogy alulműködésem van és félek a hormon szedésétől. Választ kérnék!

34. 'szti (válaszként erre: 31. - Pirosalma)
2008. jan. 22. 12:14

totál laikus kérdés:

miért nem jelenti a gyorsabb emésztés az anyagcsere gyorsulását?

az emésztés az anyagcsere részfolyamata, nem? az én logikm szerint, ha a táplálék gyorsabban halad át a rendszeren, kevesebb szívódik fel belőle. ez tévedés?

2008. jan. 21. 19:04
Zöld teát és kapszulát iszom-eszem. A súlyomat is tartom.
32. kandi
2008. jan. 21. 14:30
Csatlakozom mamácska 7. sz. hozzászólásához: búzakorpa!!! Nekem orvos tanácsolta, állítólag ez az egyetlen rostforrás amihez nem szokik hozzá a szervezet, tehát nem kell mindig emelni az adagot az eredmény érdekében. Olcsó, drogériákban könnyen beszerezhető. Én natúr joghurtba teszek narancsot, citromot esetleg más idénygyümölcsöt, néhány evőkanál búzakorpát és izlés szerint mézet. Még finom is :)
2008. jan. 14. 16:27

A székletgyakoriság növelése (több élelmi rosttal, folyadékkal) nem jelenti az anyagcsere gyorsítását. Ez egy tévhit.

(De persze ha valaki biokémiai vagy élettani indoklást tud adni, örömmel fogadom:-))))


Fordítva lehetséges: az anyagcsere sebessége befolyásolhatja a székletgyakoriságot.

2008. jan. 14. 10:30
Naponta két liter folyadék, rostos ételek (teljes őrlésű gabonafélék), elegendő mozgás. Esetleg almaecetes víz. A pajzsmirígy működése igen kihat a metrabolizmusra. Nem árt olykor ellenőrizni. Évekig küzdöttem a súlyfelesleggel (na nem voltam kövér, de szinte állandóan diétáztam), mire kiderült, hogy a pajzsmirígyem alig működik.
2007. szept. 14. 13:10
Egyél savanykás szőlőt.
28. s.irma
2007. szept. 14. 09:13

sokszor kell enni de nem sokat. És sokat mozogni.

Naponta sok folyadékot fogyasztani.

2007. szept. 1. 07:27
Ja és almaecetes víz reggel éhgyomorra.
2007. szept. 1. 07:26
Sokszor kell enni, keveseket, inkább könnyen emészthető ételeket, sokat mozogni mellette.
2007. aug. 31. 19:17
Ezt én is szeretném tudni !
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook