Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan NE szoptassunk? Hibák, amiket elkövettem fórum

Hogyan NE szoptassunk? Hibák, amiket elkövettem (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hogyan NE szoptassunk? Hibák, amiket elkövettem

1 2 3 4 5 6 7 8
214. latina (válaszként erre: 213. - 2a4f521b34)
2011. szept. 13. 15:59

nekem egy deci csepp a tengerben...tekintve h a fiam 6-8szor másfél decit eszik, nekem meg jó ha összejön egy nap 6 deci, 4 fejve és kb 2 kiszopizva.

Nincs cumizavara, kiválóan szívja az ujjat, amikor nagyon tele van a cicim,pl hajnalban, akkor nincs gond, ezért akkor mindig szopizunk, amúgy is feküdnék, akkor meg szolgálja ki magát:)

213. 2a4f521b34 (válaszként erre: 212. - Latina)
2011. szept. 10. 23:02
1 deci!!, azta de jó neked!! :)) Mit nem adnék ennyiért :)) Azt próbáld még leellenőrizni, hogy jól kapja-e be a bimbót. Meg az is lehet, hogy cumizavarja van, kap valamit cumisüvegből? Azt olvastam, hogy ki kell próbálni: a kisujjadat beledugod a szájába,hogy szopja, ha a nyelvével elkezdi kilökni ahelyett, hogy szívná, akkor rossz a szopási technikája, vagy cumizavaros. Vannak babák, akik inkább a könnyebb utat választják és nem hajlandók megdolgozni a tejért :)
212. latina (válaszként erre: 205. - 2a4f521b34)
2011. szept. 10. 19:11

most hét hetes, nem javul a helyzet, pedig én is arra számítottam, ha gyarapszik majd erősebben szopik, de csak az elején tépkedi...

most alakul a tej, a nagyobbikat beadtam a bölcsibe, egyből 1 decivel több jött le egy nap, más kérdés hogy a 4. nap már itthon volt mert elkapta a többitól a zöld taknyot, egész nap szívtam az orrát amikor épp nem fejtem, vagy szoptattam,másnapra csökkent is a tej...

211. latina (válaszként erre: 208. - 001269bfc9)
2011. szept. 10. 19:07

szerintem azért vannak ezek az okos tanulmányok,hogy paráztassák az amúgyis parázó anyukákat.

engem személy szerint irritál, hogy a szoptatás mennyire központi kérdés mindenkinek, akinek semmi köze hozzá..a sarki fűszeres is lazán megkérdezi, hogy van-e elég tejci, közben diszkrét pillantással felméri a ciciket...annyiszor kerültem ilyen szituba a kislányommal...alig vártam hogy nagyobb legyen, és ne ezt firtassa mindenki, egyszerűen undorító.Mindig azt mondtam, van persze, mert ha esetleg az igazságot mondtam, hogy nem nincs, jöttek a szánakozó pillantások

2011. szept. 8. 19:04

Szerintem sem fejben dől el a szoptatás. Inkább azt mondanám, az számít, hogy kinek milyen a kitartása. Mi az, amit hajlandó megtenni azért, hogy gyermeke anyatejet kapjon.

Maga a szoptatás egy bensőséges kapcsolatot ad a gyerek és anya közt. Én speciel sose tudtam közben aludni. Viszont volt olyan gyermekem, amelyik semmi képen nem volt hajlandó szopni. Ekkor viszont minden etetés előtt lefejtem a tejet, s úgy etettem. A tej mennyiségét sok minden befolyásolja. Az anya étkezése, nyugalma, fáradtsága, s persze természetes adottsága is.

209. f758a7200f (válaszként erre: 208. - 001269bfc9)
2011. szept. 8. 17:29

:)))))


Ja, es a ciganyasszony milyen sokaig szoptat, megsem lesz beloluk orvostanhallgato:)))))

208. 001269bfc9 (válaszként erre: 204. - Latina)
2011. szept. 8. 17:24

Ez a magasabb IQ tényleg jó nagy marhaság...

Én kb. 4 hónapig szopiztam, utána táp, meg kaja.

Unokatesóm 1 éves koráig mást sem kapott, csak anyatejet.

Nekem diplomám van, 2 nyelvvizsgám, férjem, gyerekem, házam, kocsim (jó munkám).

Ő szakács, albérletben lakik a barátnőjével. Ennyi.

Ja, és 9 nap van köztünk.

Most akkor mennyit is ért a szoptatás az IQ szempontjából?

207. f758a7200f (válaszként erre: 206. - 2a4f521b34)
2011. szept. 8. 14:28

Hát én ezt a kicsi lányommal már a kórházban elkezdtem, úgyhogy így is maradt:))))


Mivel éjjel szültem, és nem vitték el, hanem komplett rooming-in volt, szóval csak akkor viszik el, ha direkt kérem, de amúgy 24 órán keresztül csak velem van, hát szülés után én csak aludni szerettem volna. De féltettem is, hogy mi van, ha bealszom és ő meg ott van mellettem a bölcsőjében és mittudomén, nem lélegzik tovább (tudod, anyai para:DDD), hát magam mellé vettem és rögtön szopi, és így is aludt el, és nem tettem vissza a bölcsőbe, mert hallani akartam, hogy minden rendben.


Természetesen mire hazajöttünk a kórházból, már el is sajátította ezt a ritmust:))))) De azt gondoltam, hogy végülis úgysem megyek 6-7 hónapnál tovább a szoptatással, mert utána már eszik, úgyhogy azalatt felőlem aludhat mellettem. Utána meg rászokott a bölcsőre/kiságyra, kész. De én meg szoptatás közben legalább jókat aludtam:D

206. 2a4f521b34 (válaszként erre: 175. - 001269bfc9)
2011. szept. 8. 09:09
Amikor én már kidőlök az éjjeli etetésektől, akkor fogom a fiamat és bevackoljuk magunkat a babzsákba (ez egy óriási hungarocell golyókkal töltött kanapé), Zalánt rárakom az egyik cicire és alszunk :)), ő szépen elvan, ha jóllakott leválik mint egy kis pióca. Aztán a következő etetés idején elkezd keresgélni, én átrakom a másik mellemre és alszom tovább. Így egész jól kialszom magam. De ezt csak heti 1-2 alkalommal teszem így, mert nem akarom, hogy teljesen hozzászokjon az anyán alváshoz, pedig imádja :) Ha rajtam lehet azt sem bánja, ha nem lakik jól, alszik és kész.
205. 2a4f521b34 (válaszként erre: 204. - Latina)
2011. szept. 8. 09:00
Mennyi idős a kisfiad? Mert ha még csak pár hetes, ez tök "normális", hogy ennyire lassan szopik. Az enyém is ezt csinálta az első pár hétben, mondjuk én hagytam, nekem nincs mellette nagytesó, ráértem őt szoptatni. Most 5 hetes és lassan összekapja magát. De az biztos, hogy a tejelválasztásnak nem tesznek jót a lusta babák, nekem is ezért kell fejni, mert nem éri elég inger a mellemet.
204. latina (válaszként erre: 149. - Annamari80)
2011. szept. 7. 22:31

nem fejben dől el...mint ahogy mások is alátámasztják...legalábbis az én fejemben biztos nem.most naponta 7szer fejek, így van több tejem, de továbbra sem szopik rendesen.

Most akkor kinek a fejében?A gyerek fejében?Szerintem az ő fejében:) mert bizony a cicin bármilyen pózban 5 perc szívás után (amint már nem ömlik a szájába) ájulásba alszik és ha felemelem, beszélek hozzá, stb sem hajlandó folytatni, kilöki a szájából.Lerakom, 5-10 perc múlva rájön h éhes és ordít. Amikor ezt 5ször játssza el egymás után, azért Te is feladnád?Vagy nem,és hagyod a kétévest ordítani, mert neki is enni kell adni?

Ha , gyere el és programozd át az agyamat és a kisfiamét is lécci, mondd meg neki, hogy rossz kisfiú, irgum-burgum:)

Azért hangsúlyoztam ki, hogy nem beteges, mert nekem mindenki ezzel jött kezdettől fogva, hogy ajjaj, anyatej nélkül majd mindig beteges lesz stb.egyébként meg épp most olvastam egy kutatás eredményeiről ami azt mutatta ki hogy az anyatejjel táplált gyerekek IQ-ja átlagosan magasabb, mert az idegrendszerük is húha de sokkal jobb stb stb...

203. 2a4f521b34 (válaszként erre: 202. - F758a7200f)
2011. szept. 7. 17:39
Mi sokszor csinálunk 'szendvicset" is :) elöször kiszopik mindent, majd ha látom h. még éhes eszik tápszert, ezután ő nemegyszer visszakéredzkedik cicire nassolni na meg elaludni :) Semmi baja nincs a keveréstől, ha muszáj pótolni akkor muszáj. Igazából nem kedveli a cumisüveget, eleinte mindig rágcsálja, nem tudja mihez kezdjen vele.
202. f758a7200f (válaszként erre: 200. - 2a4f521b34)
2011. szept. 7. 12:39

Igen, ezt nekem is mondtak hogy rovid , gyakori szopizasok de a gyakorlatban nekem is a hosszabb jott be.


Azt is mondtak hogy vagy csak anyatej vagy csak tapszer, ne keverjuk a kettot, megis, amikor "mix" volt a fiamnal (pl este mert o vegigaludta az ejjelt de este igenyelt egy kicsit tobb tejcit, szoval volt egy minimalis kiegeszites), akkor o tobbet hizott hetente mint amikor mar csak tapszer volt.


5-6 honapig szoptattam de amikor bevezettem a bebipapit es fokozatosan leszoktattam a cicirol, elkezdett nem enni bebipapit es vissza kellett terni a tejhez. De addigra mar egy honapja leszokott a cicirol szoval tejem mar egyaltalan nem volt es nem is tudtam volna visszahozni.


A tapszert soha nem itta meg a kiszamolt adagot es soha nem hizott tole annyit mint az anyatejtol. Ezert en abban is ketelkedem amikor a tapszert pont a tul kicsi sulygyarapodas miatt irjak fel. Mert ha egyszeruen tul "tomeny" neki es nem kivanja akkor azzal is csak stresszel az ember hogy most csak a felet itta meg, most csak a negyedet....


Es tuti nem alszanak tobbet ejjel, ezt nekem tobben megerositettek tapszeres anyukak. Ha egy baba ejjel alvos akkor alszik. Ha nem alvos akkor valoszinuleg ezert vagy azert fel fog ebredni tapszer mellett is (pl bufiznie kell vagy bekakilt vagy jatszani akar stb stb)

201. 76d055b916 (válaszként erre: 200. - 2a4f521b34)
2011. szept. 7. 09:25

...és akkor még ott van az anyukám véleménye,az anyósomé,a sógornőmé,és a két gyermekes barátnőmről nem is beszélve! És amikor mindenkit meghallgattál,tudd eldönteni,kire hallgatsz!Na,ez az idegörlő! Te meg csak közben sírsz,szoptatsz,fejsz,és agyalsz! Lassan 10 hónapos a kisfiam,és még néha mind a mai napig elbizonytalanodom,hogy elég tejet eszik-e!? :-)

Bár,gyanús,hogy ez már így marad!:-D

200. 2a4f521b34 (válaszként erre: 199. - F758a7200f)
2011. szept. 7. 08:11
Jaja, ismerem a szoptatás összes előnyét főleg a babára nézve, ezért küzdök érte, de a véleményem ettől függetlenül ugyanaz :) Sajna naponta 1-2 alkalommal kell tápszer mellé, mert ő a kettőből max. 120gr-ot tud kiszopni, de 150-180tól lakik jól :) A cikkíróval is egyetértek, hogy nagyon meg tudja zavarni az embert a sok szakember véleménye, mást mond a kórházban a védőnő, mást a sima védőnő, megint mást a gyerekorvos és akkor ott van az LLL. Rám nézve a kórházi v.nőnek van igaza, azaz fejni minden szopi után. A legnagyobb hülyeséget a gyerekorvosok mondták, azaz max. 20 percig hagyjam szopni a kicsit (újszülötten is!). Jó lenne, ha egységes lenne a véleményük, aki nem elég magabiztos és tapasztalt, azt teljesen be tudják kavarni.
199. f758a7200f (válaszként erre: 195. - 2a4f521b34)
2011. szept. 6. 18:50

Ne csak a mennyiseget nezd, lehet hogy jo minosegu amugy a tejed ha mennyisegre kevesnek is tunik. Ha a babad szepen no, ne foglalkozz vele.


Igen, ha a gyerek nem allergias semmilyen tapszerre tehat nem kell minden etetes utan 3 oran keresztul csititgatni, netan mindennap kupozni mert szorulasa van a tapszertol stb stb akkor a tapszerezes konnyebb.


De ha a te erdekedet is nezzuk es nemcsak a babaert, hat a tapszerezes meg baromira nem ved meg a mellrak kialakulasatol mig a szoptatasbol meg neked is hasznod van, minel tovabb es minel tobb gyereket szoptatsz, annal tobb eselyed van ra hogy nem lesz emlorakod:) a babanak meg antitestek is kellenek, szoval szuperul megoldotta a termeszet hogy mindenki csak nyer rajta, o is es te is;)

198. ginaanyus (válaszként erre: 195. - 2a4f521b34)
2011. szept. 6. 18:03

Teljesen megértelek. Én 4 gyereket szoptattam, illetve láttam el anyatejjel. Nem volt könnyű, s minden gyermeknél más és más volt a módi.

Unokám nevelésében is részt vettem, s talán tudok egy kis tanácsot adni. A leányom egyáltalán nem bírt szoptatni, mivel befelé fordult a bimbója. Úgy hogy maradt neki a rendszeres fejés. Persze fárasztó és kissé strapás volt, de egy idő után ment mint a karika csapás. Aztán persze nála is volt, hogy csökkent a tej mennyiség, de sikerült visszahozni. Ami nálunk bevált, az a DM-ben kapható szoptató tea fogyasztása volt, persze párosítva az alapos fejéssel. Ne add fel, ha kitartó vagy, akkor sikerülni fog Neked is :)

197. 728bc799e2 (válaszként erre: 188. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. szept. 6. 13:28
ez szerintem is sértő, pedig én sem tudtam elképzelni az életemet gyerek nélkül, és nehéz is megértenem ha valaki nem akar, de mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy szeretne vagy nem! nem biztos, hogy mindenkinek a gyerek adja meg az élete értelmét, és elítélni ezért nem lehet!
196. 76d055b916 (válaszként erre: 195. - 2a4f521b34)
2011. szept. 6. 09:52

:-)

Ne érts félre,nem rajtad nevetek,csak nagyon aranyos volt,ahogy leírtad a kínlódásaid! Kitartás,lesz ez még jobb is!!

2011. szept. 6. 09:32
Én óriásit csalódtam a szoptatásban...! Mert mit hall az ember lánya terhesen?? Hogy szoptatni mindenki tud, szoptatni könnyű, mindig kéznél van, mindig van, stb..Olyan egyszerűnek tűnik. Aztán kiderül, hogy a tej bizony elmegy, ha nem eszel/iszol eleget, ha nem fejsz, ha kicsit stresszelsz valamin, vagy akkor is, ha a gyerek gondol egyet és 10 órán keresztül szinte alszik és minimálisat szopik (egy ilyen nap óta küzdök megint az anyatejért). Hát mondja nekem valaki, hogy szoptatni egyszerűbb, mint tápszerezni. És ku.ra nem akar kialakulni a kereslet/kínálat egyensúly. Mint ahogy nekem az sem jött be, hogy minél többet szopik, annál több tej lesz, mert akkor itt rengetegnek kéne lennie.
194. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 193. - Siri)
2011. aug. 29. 18:11

Ez valami szabály volt abban a kórházban vagy a te állapotod miatt nem adták oda a kisfiadat az első két napon?

Csak azért kérdezem, mert pl. az Istvánban a császár után rögtön megy a baba a mamához és marad is, hacsak nincs valami komoly okuk elvinni.

193. Siri
2011. aug. 29. 16:27
Szia! Szabici én teljesen egyet értek veled. Nekem a kisfiam 8 hónapos. Én rengeteg könyvet elolvastam és utánanéztem ahogy csak tudtam de az élet még sem így alakult. A kórházban császárral szültem. Nem bababarát de kikérheted magad mellé a kicsit és napközben veled lehetett. De mivel császárral szültem ezért az első két nap ebben kizárt volt. Nekem a tej belövésével volt a gond. mÁr ott kezdődött hogy nekem senki nem mondta hogy ha csomós a cicim akkor azt nem csak el kell maszírozni hanem ki is kéne fejni. Reggelre a cicim akkora volt hogy nagyobb volt a fejemnél és annyira kemény hogy nyomorult gyerekem be sem tudta venni. De azt sem árulták el hogy mért nem szívattam egy kicsit le belőle és a gyerek könnyebben bekaphatta volna. Volt hogy az egyik ciciből egész nap nem evett a gyerekem. Aztán jött a bimbóvédő (sajnos vásárolni nem tudtam magamnak mert éppen karácsony előtt 2 nappal szültem és minden zárva volt) Szóval kaptam bimbó védőt és azzal sikerült. Aztán én sem figyeltem eléggé hogy mit egyek mert ahogy hazaér a kórházból az ember nem arra ösztökél hogy neki legyen a legjobb és minőségi kaját egyen hanem hogy a síró gyermekét ellássa és megnyugtassa. Aztán nekem a védőnő azt tanácsolta hogy nem kell fejni mert be fog állni. HÁt én ezt még mind a mai napig cáfolom. A kisfiam egy hónap múltán a szükséges mennyiséget nem tudta a bimbóvédővel kiszívni mert így sokkal többet kellett neki dolgozni de erre mire rájön az ember az idő alatt sok átbögött éjszaka van. Aztán mire rájöttem hogy azért sír a gyerekem este mert neki egy hónaposan nem volt elég a 110-140 ml tej. Mikor a fagyóból elővettem a kórházba lefejt előtejemet és az majdnem egy egész cumis üvegnyi volt akkor jöttem rá hogy ez a gyerek még mindig éhes. Volt olyan hogy két hónaposan reggel az én gyerekem 260-at szopott. Ez egy egyéves gyerek adagja. MOst meg kb. 150-eket eszik. Erről nem lehet eleget olvasni. Onnan hogy megkapta a szükséges mennyiséget ami neki kellett átalussza az éjszakát. Nekem soha nem állt be a kereslet-kínálat ahogy az a nagy könyvben le van írva. Nekem este mindig kevés tejem volt és mindig pótolni kellett. Aztán jött hogy este cici majd lefejt anyatej majd ha az sem elég akkor tápszer pesze ennyi káosz után persze hogy nem aludt el a gyerekem. Aztán egy etetést pótoltam lefejt anyatejjel és este evett rendesen és így állt be az én gyerekem. MOst 8 hónaposan saját maga leszokott a ciciről nem kell neki. Van ilyen baba is. Én szeretném ha 1 éves koráig szopna de ez nem csak rajtam múlik. Először még mindig megpróbálkozok cicivel de ha nem hát nem akkor kap tápszert. Valószínűleg a tej összetétele is megváltozott. De a kanalasakat, főziket imádja. Sok sikert mindenkinek a szoptatáshoz és ha nem tud szoptatni vagy előbb abba maradt attól hidjétek el ugyan olyan jó anyukák lesztek mintha végig szopiztatátok volna a gyereketeket.
192. 001269bfc9 (válaszként erre: 187. - 17dfdcec7d)
2011. aug. 29. 12:33

Ezt nagyon szépen leírtad!

Bár a többieknek is igaza van, attól még lehet valaki igazi nő, hogy nincs gyereke.

Sőt, az, akinek fontosabb saját maga, inkább ne is vállaljon gyereket! Nem akarom ezt kifejteni, értse mindenki úgy, ahogy akarja...

30 évesen született meg az én kislányom is, pedig előtte már 10 éve ismertük egymást a párommal, már 7 éve vagyunk házasok is. De most érett meg az életünk arra, hogy megosszuk egy harmadik emberrel. Ha előbb esem teherbe, sajnáltam volna azt sok dolgot, amit addig is átéltem a férjemmel, a sok kalandozást, csavargást.

El kellett jönnie a percnek, amikor már nem volt olyan fontos az, hogy milyen ruhát veszek magamnak, és hová megyünk utazni legközelebb.

Egyébként mielőtt teherbe estem, pont lefoglaltunk egy görögországi körutazást, és le kellett mondanunk :) De egy percig sem sajnáltam!

Talán annak a lánynak is eljön majd az a pont az életében, amikor "megunja" az önimádatot... Vagy csak rájön, hogy a gyermeke még jobban fogja őt szeretni, mint ő saját magát...

191. kozmami (válaszként erre: 188. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. aug. 28. 20:37

Igen, ez így elég erős! Főleg, hogy van olyan, akinek minden erőfeszítés ellenére nem jön össze! Azok elég pocsékul érzik magukat az ilyen kijelentések nélkül is!

De bízzunk benne, hogy nem teljesen így értette...


Régen én is azt mondtam, hogy én nem akarok gyereket. Abszolút nem tudtam elolvadni egy kisgyermek láttán, úgyhogy védekeztem.

Aztán beérett ez is, már csak apukát kellett találni! 30 elmúltam mire minden körülmény kedvezett az ideális család képhez! ;)

Én addig is nőnek éreztem magam! :P

190. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 189. - Szemerke)
2011. aug. 28. 20:19

Lehet rajongani a gyerekekért (főleg, ha már vannak), de létezik értelmes élet gyermek nélkül is.


Sőt, elég baj, ha valaki úgy találja, hogy az egyetlen érteme az életének a gyereke (mert könnyen rátelepedhet, ami ellentmond egy kiegyensúlyozott kapcsolatnak).

189. Szemerke (válaszként erre: 188. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. aug. 28. 20:12
Bár nagyon szépen és meghatóan fogalmazta meg az írását a válaszoló, ez a kijelentés szerintem is sértő. Remélem nem gondolta komolyan.
188. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 187. - 17dfdcec7d)
2011. aug. 28. 20:10

Egyáltalán nem biztos, hogy nem fog majd rajongani a gyerekéért, csak azért, mert most egyáltalán nem akar egyet.


"egy no akkor mondhatja el magarol,h no amikor szuletett legalabb egy gyermeke,es maga nevelheti fel!:)"


Szerintem ez nagyon sokakat sért, joggal.

187. 17dfdcec7d (válaszként erre: 179. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. aug. 28. 19:39
Termeszetesen nem!csak szamomra nagyon furcsa,es elkeserito,h egy noben nem erik meg egy ido utan az az erzes,h eleg volt a Sajat magam Erdeke,es most mar johet a Baba vallalas,hisz az elet lenyege a Gyermek,az ember tukorkepe,kit nem tesz az boldogga,h latja a gyermeket vilagra jonni,majd felnoni,miert olyan nem csodalatos dolog ez,es alap egy noi leleknek??:) egy no akkor mondhatja el magarol,h no amikor szuletett legalabb egy gyermeke,es maga nevelheti fel!:)akar apa nelkul is,de felneveli.en mindig is egy onimado kis hulye maganzos majom voltam,soha nem gondoltam volna,h kepes leszek mashogy latni,es tessek igen rajottem,h amig csak magam volt az elso,tokre nem volt semmi ertelme,lenyege a masnapnak,mert tudtam,h minden nap masrol nem szol csak magamrol,de onnantol ahogy van egy gyerek borit mindent,es izgalmakkal,ujabbnal ujabb dolgokkal lepi meg az embert,nevet rad,mosolyog rad,mejd mondja,h anya apa,szeretlek megolel,jatszhatsz vele,etetheted,suthetsz,fozhetsz neki,tele a pocakja,jokat nyujtozik,boldog,egy rosszasag,elkezd dumalni,csacsogni,olyanokat mondd a szemedbe,h egnek all a hajad,fogalmad nincs honnan szedte,hisz te nem is mondtad neki,evrol evre fejlodik,nol,miert nem lehet ez a legfontosabb egy nonek,mert nem no,es soha nem lesz az addig amig nem volt kepes lemondani Onmagarol,es atadni az onimadatat a sajat gyermekere,es felaldozni az egesz eletet a kis csemetejeert!!!mondhat barki barmit,igen nyuggel is jar egy gyermek,sok sok gondd,idegeskedes,nem leszel a regi szules utan,aki nem szerencses geneket orokolt,de ezek mit szamitanak,mikor ott az eleted kis magja,a szemed elott????mindegy akibe nincsenek meg ezek az erzesek ugysem fogja a budes eletbe sem megerteni,h mirol beszelek.,veszett fejsze nyele:)
186. Enya78 (válaszként erre: 185. - Kozmami)
2011. aug. 28. 19:04
:D szép.... :)
185. kozmami
2011. aug. 28. 17:16
Sokáig én is fekve szoptattam, mert nem tudtam ülni, de még a fekvés is fájt egy idő után. Nekem legalábbis iszonyúan fájt a csípőm tőle. Egy nagy párnát tettem a lábam közé, akkor jobb volt. 1 hónap után viszont megpróbáltam ülve is, de csak szopi párnával ment. Az egy szuper találmány több szempontból is! Mikor a férjem kipróbálta (aludni), közölte, hogy vegyek magamnak másikat!:D
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook