Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan, milyen módon mondtad el párodnak, illetve rokonoknak hogy babát vársz? fórum

Hogyan, milyen módon mondtad el párodnak, illetve rokonoknak hogy babát vársz? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
70. Basset (válaszként erre: 47. - 25117645d2)
2010. okt. 28. 13:32

:D


nekem a barátnőmmel volt ez. elég ritkán hívjuk egymást telefonon (inkább levelezünk), akkor felhívtam.


- hello!

- hello!!!

- akarok mondani valamit...

- terhes vagy?

- ... kösz... hát, igen...

(fél perces csend) - MI van?!

- Terhes vagyok...

- ne már, csak vicceltem... :)

69. kevian (válaszként erre: 66. - 600ea84375)
2010. okt. 28. 13:30
Barátnőm is fiatalon lett kismama/16/, nem merte elmondani. Mikor egyszer fürdött, olyan félidős lehetett, bement az anyukája mondta neki, hogy azt álmodta, hogy barátnőm babát vár. Jajj, olyan kedves néni volt, semmi rossz szó, semmi bántás.
68. brózsa (válaszként erre: 41. - HLivia)
2010. okt. 28. 13:29

Mi az első babucinál először anyuméknak mondtuk el. Telóval lefényképeztem a pozitív tesztet és megkérdeztem tőlük hogy szerintük mi az? Ott volt anyu apu öcsém és sógornőm. A sógornőm jött rá...

Mondtuk,jaja kisbabánk lesz. Úgy ledöbbentek,szerintem egyáltalán nem számítottak rá,mert nem is tudta senki hogy mi már babagyártáson vagyunk. De amint elért a tudatukig hogy mi is van,akkor már örültek :)

Anyósom akkor sajnos rossz passzban volt,a férje temetése után mondta el a párom hogy lesz még egy unokája. Nagyon örült neki. Még sírt is...

Másodiknál anyum már azt is tudta hogy tervben van a tesó. Éppen depis időszaka volt,gondoltam elárulom neki,hátha felvidul. Így ő már tudta kb mikor fogok tesztelni. Párom után őt hívtam fel telón és nagyon örült neki :)

Anyóstól meg párom megkérdezte mikor ott voltunk,hogy ráér-e jövőre május eleje felé,mert eljöhetne hozzánk (messze lakunk). Azt mondta azt se tudja mi lesz akkor,mert az még nagyon soká van. Mondom neki igen,kilenc hónap múlva. Egyből vágta hogy miről van szó és ismét nagyon örült :)

67. kevian (válaszként erre: 55. - Tücke)
2010. okt. 28. 13:27
Muszáj volt neki is elmondani, bár inkább még most se tudná, sok kellemetlenséget kerültünk volna el vele. :PD Meg is játszotta rögtön magát, hogy majd el ájult..
2010. okt. 28. 13:25
Sziasztok! Nálunk igen vészes volt a dolog :) 20 évesen lettem terhes. A párom nem mert anyukám elé állni, én meg mondtam neki, hogy oké, majd én elmegyek, és elújságolom neki. NEhéz volt :) Régebben megfenyítette a férjemet, hogy nehogy gyereket csináljon, mert levágja neki :) Anyunak így kezdtem el. Tomi nem mert jönni, mert félt tőled :) Azt hittem leesik neki, és nem kell mondanom, hogy terhes vagyok. Hát nem esett le. Mikor kimodtam, szóhoz sem jutott. Kiakadt :) De nagyon. Nem is szólt inkább egy ideig. Most ő a legboldogabb nagymama a világon :)
65. Tücke (válaszként erre: 64. - 1617f44160)
2010. okt. 28. 13:19
korrket :D
2010. okt. 28. 13:18

Mindenknek kicsit másként, de a papának sikerült a legviccesebbre.

Megigérte, hogy a kisunokájának készít egy hintaállványt.

tél révén még nem fogott hozzá, így kértük, hogy két hintának készítsen tartót. :-))

63. Tücke (válaszként erre: 62. - Terek)
2010. okt. 28. 13:17
nekem anyum 46 évesen lett nagymama :) és azóta már öcsém is nevel egy kislányt aki anyukámat mamának hívja :D
62. terek (válaszként erre: 58. - HLivia)
2010. okt. 28. 13:15
mert szerinte még túl fiatal (50) ahhoz, hogy nagymama legyen... csak azért lepődtem meg mert van egy 3 éves unokája is, nála is kiborult, gondoltam egy vagy kettő nem mindegy? de úgy látszik nem ;)
61. HLivia (válaszként erre: 60. - Susika2009)
2010. okt. 28. 13:15
aranyos nagyon :-)
60. Susika2009 (válaszként erre: 59. - Susika2009)
2010. okt. 28. 13:13
igy szolt az sms,szia Nagyi/Papi,jelentem enyi és enniy miliméter,és ennyi hetes vagyok,jól érzem magam anya pocakjában,puszi.6.ik,illetve anyóséknak ugy irtam hogy első unokátok:-)
2010. okt. 28. 13:10
én nagyszülőknek amikor tuti lett,ultrahang is volt,smst irtam,az unokájuk nevében:-)Aztán a képet is elküldtem nekik:-)
58. HLivia (válaszként erre: 57. - Terek)
2010. okt. 28. 13:07

miért nem örült anyukád?

el lehet mondani ?

57. terek
2010. okt. 28. 13:05

gratulálok a kistesóhoz :)))


szüleimmel leültünk beszélgetni. anyám megkérdezte, hogy 'de ugye nem vagy terhes???' aztán jól kibőgte magát, na meg nem felejtette el elmondani, hogy nem örül neki...

anyósoméknak férjem mondta el, hogy nagyszülők lesznek, ők nagyon örültek :)

56. Tücke
2010. okt. 28. 13:03
majd ha már mozog most még nem olyan látványos a számára :)
55. Tücke (válaszként erre: 53. - Kevian)
2010. okt. 28. 13:03
én anyóséknak tuti nem mondanám el csak beállítanék nagy hassal hozzájuk egyszer csak :DDDDD nem vagyunk olyan viszonyban hogy örömködjenek velem
54. HLivia (válaszként erre: 49. - Tücke)
2010. okt. 28. 13:01

jött velem orvoshoz, látta a képet, és naponta mondjuk neki, hogy ugyanugy fogjuk szeretni, sőt ő lesz az okos nagy tesó, aki nélkül én nem tudnék mit kezdeni stb . . .

De még nem enyhül, talán egy kicsit később

53. kevian
2010. okt. 28. 13:00

Odaadtam anyukámnak a kétcsíkos tesztet. Mivel amikor ő terhes volt ilyenek még nem voltak, nem nagyon vágta, de azért értette, hogy negatív tesztet bizti nem adnék oda. :D


Anyósomnál ugyan ez volt, csak ő vágta a tesztet, mert egy időben az ex sógornőmnek minden hónapban ő vette. :)

52. bf5264a5b9 (válaszként erre: 51. - Bf5264a5b9)
2010. okt. 28. 13:00
Mondjuk mi vártunk a 16. hétig, mikor meglett a kombinált teszt eredménye, hogy biztosak legyünk benne, hogy minden rendben van.
51. bf5264a5b9 (válaszként erre: 41. - HLivia)
2010. okt. 28. 12:59
Mi kinyomtatott ultrahangos képet bekevertünk családi fotókba, amiket odaadtunk mutogatni. Apósom nézegeti, egyszer csak kezébe akad a felvétel, mutatja anyósomnak, hogy "szerinted ez mi?" mire anyósom "alighanem az unokánk?!". Nagyon örültek Neki :) A képet persze megtartották :D
2010. okt. 28. 12:57
Mi azt mondtuk"Lesz meg egy unokatok,ugy nez ki" erre anyukam nagyon nagyon boldog lett,meg sirt is.:))
49. Tücke (válaszként erre: 45. - HLivia)
2010. okt. 28. 12:56

sztem ha beleveszitek a terhességed minden apró mozzanatába uh stb stb akkor nem lesz gond el kell neki magyarázni hogy jó lesz neki a tesó amikor kicsit nagyobb lesz mindig lesz kivel játszania meg milyen jó hogy lesz barátja :D meg stb stb...



nálunk is volt egy ilyen gond mondjuk nekem még csak 1 van de az én lányom a kis havanese kutyánkra is féltékeny volt ( néha még most is) hogy őt nem is szeretem mert a kutyát sokkal jobban szeretem nála de megoldottuk elmondtuk neki hogyha tesót akar akkor meg kell tanulnia osztozkodni rajtam:D hát előszőr közölte hogy akkor neki nem kell tesó most meg megint ott tartunk hogy kell neki hát kivi leszek hogy mi lesz ha tényleg útban a tesó

48. e1641dee25 (válaszként erre: 42. - 9d6cbcbded)
2010. okt. 28. 12:54
De ari!!!
2010. okt. 28. 12:53

Nálunk nem szólt nagyot a dolog:

-akarunk mondnani valamit!

-terhes vagy?


a saját anyám elé kimentem a buszmegállóba

-jól meghíztál-mondja-te terhes vagy?


na hát én nem tudok jó tanácsot adni:)

46. Tücke
2010. okt. 28. 12:53
én voltam uh-n akkor már 12 hét 3-4 napos terhes voltam ( akkor derült ki) na szóval nekem nem az volt a legnagyobb gondom hogy mondom el apjának hanem hogy mondom el anyukámnak hát hozzá tenném előszőr is felhívtam a gyerekem apját és közöltem vele a hírt. Anyut felhívtuk és mondtuk neki hogy elmegyünk érte a melóhelyére mert beszélnünk kell... odaadtam neki a leletet és közöltem vele hogy nagymama lesz ha tetszik ha nem :D ez van:DDDDDD előszőr közölte hogy persze mert neki mindig mindent utoljára kell megtudni, a második reakciója z volt hogy a dunának nemmegyünk a 3dik reakció meg : széles vigyor és közölte hogy fiatal nagyi lesz :D
45. HLivia
2010. okt. 28. 12:52

Aranyos ötletek:-)

A kisfiam biztos nem rajzol, mert Ő nem örül :-(

Nagyon fél attól, hogy akkor Őt nem fogjuk szeretni :-(

44. koxy
2010. okt. 28. 12:51
Szia! Mi vettünk egy aprócska zoknit, beleraktuk tasakba és odaadtuk nekik, hogy nézzék már meg, hogy jó-e a mérete az unokájuknak! /2. lányom/
2010. okt. 28. 12:50

Szia!

Én odaadtam nekik az első uh képet a piciről, "bemutatom az unokátokat" szöveggel...

2010. okt. 28. 12:49

Látom van már egy kisfiad...

Rajzoljon egy szép rajzot és írja fölé, hogy kistesóm lesz...ezt pedig adja oda a nagyszülőknek!:)

41. HLivia
2010. okt. 28. 12:48

Sziasztok!

Ma vagyok 9 hetes várandós, és nem tudom, hogy mondjuk el a családnak, de leginkább a szülőknek?


ti hogy tettétek meg? Tudtok ötletet adni?

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook