Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet visszaszerezni egy kutyát, ha a megtalálók nem akarják visszaadni? fórum

Hogyan lehet visszaszerezni egy kutyát, ha a megtalálók nem akarják visszaadni? (tudásbázis kérdés)


1 2
21. a74de3d08a (válaszként erre: 13. - Emagdi)
2009. márc. 21. 20:19
Ja, a rendőrségen tehetsz feljelentést.
2009. márc. 21. 20:08

ha chip van benne, akkor az igazolja, hogy ki a gazdája.

én a helyedben elmennék az állatorvosmhoz, és megkérdezném, hogy mit lehetne tenni jogilag nézve.

addig is tedd fel a kereső hiredést az allatok.info-ra, netboard.hu-ra, elvesztem.hu-ra

A netboard.hu-n meg is tudod kérdezni, hogy mit tudsz tenni, szerintem lehet, hogy tudnak rá válaszolni és ott sok állatvédő szervezte jelen van.

19. emagdi (válaszként erre: 18. - Tiduj30)
2009. márc. 21. 19:55

ez nagyon jól hangzik!

drukkolok nektek, hogy meglegyen a kutyus!

ne felejtsd ám el ide a topikba is megírni, hogy megtaláltátok!

18. Tiduj30 (válaszként erre: 17. - Emagdi)
2009. márc. 21. 19:46
A3-as színes, vízálló plakátokat raktunk ki, és a felén a kutya van! :)
17. emagdi (válaszként erre: 16. - Tiduj30)
2009. márc. 21. 19:30
a plakátolás nagyon jó ötlet, olyan plakátot készítsetek, amin fénykép is van (kutyáé), az úgy feltűnőbb
2009. márc. 21. 19:29

A plakátolást nem adjuk fel, ha kell minden hétvégén elmegyünk! Azt hiszem azt is ki fogjuk tenni, hogy magas jutalom...hátha....

Abban, bízom, hogy aki felhívta a menhelyet, megsajnál minket, és mégis elmondja, hogy hol van a kutyus!

15. Tiduj30 (válaszként erre: 8. - Kattyus)
2009. márc. 21. 19:23
Sajnos, nem tudjuk pontosan, hogy hol van, csak a várost, 10 ezer lakosú. Már 3-szor körbejártuk, hátha meglátjuk egy kertben, de eddig még nem sikerült. :(
2009. márc. 21. 19:22
nem, a menhelynek nem mondták meg, hogy kinél van a kutya...:(és nem jelezte ki a számukat sem:(
13. emagdi
2009. márc. 21. 19:13

ha chip van benne, akkor a kutya gazdája is regisztrálva van, tehát ha ti vagytok azok, akkor egyszerűen tudjátok bizonyítani, hogy a tiétek.

állatorvos ki tudja olvasni a chip adatait.

ha nem engedi az "új gazdája" a kutyának a chip kiolvasását, akkor forduljatok a rendőrséghez.

2009. márc. 21. 18:35
Hoppá! Leeset! A megtaláló tudná vissza juttatni, hát ez gáz!!
11. drnéni (válaszként erre: 9. - Erikpipi)
2009. márc. 21. 18:33
Akkor lehet, hogy én rosszul értettem. Én azt hittem, hogy betelefonált valaki a menhelyre, de nem mondta meg a nevét. Ezek szerint a menhely nem adja ki?!
2009. márc. 21. 18:32
Egy mikrochippel rendelkező, megfelelően regisztrált kutya a megtalálást követően 5-10 perc alatt visszajuttatható a gazdájához!( Most másoltam.)Tehát nem értem?Vagy nincs megfelelően regisztrálva?
9. erikpipi (válaszként erre: 2. - Tiduj30)
2009. márc. 21. 18:28

"Az egyik menhely kapott egy telefont, hogy tényleg ott van a kutya valakinél, de nem mondják, meg hogy kinél!!! "- Nem ingerülten, de határozottan. Felhívod a menhelyt, vagy odamész egy jó nagy ismerősöddel, vagy ügyvéddel, és ha nem adják ki a számot, vagy címet feljelented. A beültetett adatok egyébként is téged igazolnak.

egy menhely sincs joggal felruházva.

Az is jó megoldás, ha egy állatvédő egyesülethez fordulsz.

2009. márc. 21. 18:21
Én elmentem oda ahol a kutyám volt, és a nevén szólítottam Ugatni, vonyítani kezdett mikor meghallotta a hangom. Nem adták vissza. Két nap múlva hazaszökött.
7. drnéni (válaszként erre: 4. - Tiduj30)
2009. márc. 21. 18:20
Ha fajtatiszta, akkor van. Ne nyugodjatok bele. A környékünkön egyszer történt hasonló: egy westi elcsavargott, és két lány hazavitte. A gazdái heteken át plakátoztak, egyre fenyegetőbb stílusban, végül megtörtek a pszichés hadviseléstől, és egy hajnaéban betették a kerítésen a kutyát.
2009. márc. 21. 18:19

Szerintem felkereshetnél egy állatvédő egyesületet, nekik biztosan van joggal foglalkozó szakemberük és tudnak Nektek segiteni!

Sok szerencsét kívánok és szorítok, hogy hamar hazakerüljön a kis csavargó!

2009. márc. 21. 18:17
Nem értek hozzá,de a chip nem azért van hogy meglehessen találni?
2009. márc. 21. 18:13
Az sajnos nincs! :( Az a baj, hogyha pár hónap múlva el is viszik állatorvoshoz, akkor már biztos nem fogja tudni, hogy ezt a kutyát keresik. Szerintem eszemi értéke sincs, hiszen nincs kiképezve, csak egy kedves aranyos kis kutyus.
3. drnéni (válaszként erre: 2. - Tiduj30)
2009. márc. 21. 18:11
Tegyetek ki újabb plakátokat, hogy feljelentést tesztek a rendőrségen, ha nem szolgáltatják vissza. Közben én fel is jelenteném őket: a rendőrség lenyomozhatja a számot, amiről felhívták a menhelyet. Mivel ritka fajta, gondolom, viszonylag nagy eszmei értéke van. Persze legjobb lenne, ha lenne ismerős a rendőrségnél.
2009. márc. 21. 18:05
Kutyánk 2 hete elcsvargott! 1 órán belül elkezdtük keresni, de nem találtuk meg...kiplakátoltuk, hogy elveszett...keressük. Jelentkezett vki 1 hét múlva, hogy a kutya nála volt pár óra hosszát, mert aki megtalálta, otthagyta, hogy keresse a gazdáját. De a telefonszámát nem tudta megadni, csak azt tudta, hogy egy közeli városban laknak. Mi oda is elmentünk...kiplakátoltunk ott is, hogy keressük, szeretnénk visszakapni. 2 nap múlva telefon, a kutyát látták kóborólni a városban...Minden környéki menhellyel és állatorvossal felvettük a kapcsoltatot, hogy ha vki jelentkezik evvel a kutyával szóljanak. Az egyik menhely kapott egy telefont, hogy tényleg ott van a kutya valakinél, de nem mondják, meg hogy kinél!!! Ez egy elég ritka fajtájú kutyus, de semmi különleges tulajdonsága nincs neki. Chip van benne!!! De nem tudom, hogyan találhatnánk meg, ha láthatólag nem akarják visszaadni!
2009. márc. 21. 18:00
Hogyan lehet, visszaszerezni egy kutyát, ha a megtalálók nem akarják visszaadni?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook