Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan lehet segíteni azon, aki nem akarja? fórum

Hogyan lehet segíteni azon, aki nem akarja? (beszélgetős fórum)


1 2 3
31. bed00b28ec (válaszként erre: 30. - Fef1fd74b5)
2014. szept. 19. 19:59
És ha nem akarja???!! az ő saját szabad döntési joga nem,számít?? az is lehet, hogy más már segít neki, vagy próbáltak és nem jött be, feladta stb.... ezek után te erőltetnéd?
2014. szept. 19. 19:55
Rá kell venni,hogy akarja:)
29. bed00b28ec (válaszként erre: 27. - 2104cc91e8)
2014. szept. 19. 19:50

Az meglehet, pedig nem csak én írtam, hogy békén kéne hagynia a barátját. De tudod mit ha nem tetszik neki, akkor ő tudja..... ha az erőszakos rámenőssége miatt az utolsó időkbe elfordul tőle a barátja (a szavaibol úgy tünt sajnos végzetes kórrol van szó,,) azzal csakis saját magának árt,,,,, nem mindig az a célravezető, hogy hívás nélkül egy másik országbol hazaro9hanunk majd az illető tudta nélkül az anyukától "kémkedni"



de hangsúlyozom ez az én véleményem, másé lehet mász, de mint írtam én tudok olyan esetről ami begubózással a beteg illető lelkibezártságával végződött, majd beteg halála után az itt maradt barát azóta is bánja, hogy erőszakos volt és inkább miért nem hagyta rá amit akar, és csak fogta volna a kezét stb...

2014. szept. 19. 19:47
Békén kell hagyni
27. 2104cc91e8 (válaszként erre: 26. - Bed00b28ec)
2014. szept. 19. 19:38
Lehet, hogy nem tetszett a válasz amit kapott :)
2014. szept. 19. 14:49
nem akarfok bunkó lenni félre értés ne essék, de minek ki írni 1 topikot, ha az indító személy nem reagál...
25. schwarze katze (válaszként erre: 1. - Marina90)
2014. szept. 18. 20:37
Kedves Marina90! Nem vagyunk egyformák, így a betegségeinket sem egyformán viseljük, dolgozzuk fel. Szerintem a barátod, régen túl van már azon, hogy orvosokhoz rohangáljon. Egészen biztos vagyok benne, hogy tökéletesen tisztában van a betegségével, kezelésének lehetőségeivel, eseleg azok hiányával, kilátásaival. Ahhoz, hogy valaki ennyire beletörődjön a sorsába és (látszólag) békésen, nyugodtan tudjon a kis maradék jövőjével szembenézni, nagy utat kell a saját lelkében megtenni. Másik dolog. Nem mindenki szereti azt, ha látják rajta a gyengeségét, szeret elvonulni és magában megélni a félelmeit, testi-lelki fájdalmait. Én magam is ilyen vagyok. Az ilyen emberek nem tudják elviselni, ha szánják őket, sajnálkoznak felettük. Mint ahogy az is irritálja őket, ha "elbagatellizálják" a betegségüket, jópofiznak velük, úgy tesznek, mintha semmi baj nem lenne. Borzasztó nehéz ez a helyzet még családon belül is, mert sem a beteg, sem a hozzátartozók nem tudják elengedni magukat, tapintatból egymás iránt. Szerepet játszanak, megjátsszák mennyire erősek, a beteg letagadja amennyire tudja a fájdalmait, közben belülről "belehalnak". Mindenképpen azt tudom neked tanácsolni, tartsd tiszteletben a barátod kérését és ne sajnálkozz felette, ne akard rákényszeríteni az akaratodat. Igen! Leírásod szerint intelligens, igazat mond, tudja mit csinál! Ha találkoztok, vagy telefonon beszéltek, természetesen érdeklődj, hogy érzi magát? Viszont innentől kezdve beszélgess vele más, semleges dolgokról és bízd rá, mennyit akar a betegségéről elárulni, vagy egyáltalán akar-e róla egyáltalán társalogni? Ha igazi barát vagy, akkor ezt megérted és tiszteletben tartod! Hidd el, hálás lesz érte!
24. bed00b28ec (válaszként erre: 23. - Kriszta773)
2014. szept. 18. 19:10
igazad van, ennyi erővel semmire nem fog menni.
23. kriszta773 (válaszként erre: 1. - Marina90)
2014. szept. 18. 18:24
elég, ha megmondod neki, hogy ha bármiben segítségre van szüksége, rád számíthat. nem kell ráerőszakolnod magad, hogy elmenj vele és beszéltetned a betegségről, ha ő nem akar. ne kezeld nagybetegként, maradj olyan barát, mint korábban voltál
22. bed00b28ec (válaszként erre: 21. - 7e137d638c)
2014. szept. 18. 16:34

ÍGy van én nem 1 ilyen esetről tudok mikor volt 2 jó barát de az 1ikük erőszakoskodása és rámenőssége miatt, a beteg "fél" trljesen elfordult a másiktól és ahrlyett hogy az utolsó időket szép boldogságba töltötték volna.....



Ez nyílván nem jó az egyiknek sem a beteg nyilván nem hadakozni akar az utolsó időben, az egésségesnek meg az egész életére kihathat, hogy haraggal ment el a barátja...



mindenklinek el kell fogadni a döntését.


Van akik elfogadják hogy menni kell és nem látják értelmét 1 komoly több mint 90%-ban halálós , kóral hadakozni, hanem a maradék időt boldogan tölteni...



neten is nem egy ilyen eset olvasható...



persze csak tapogatózunk, mivel a topik indító nem reagál nyilván nem tudjuk miről van szó.

21. 7e137d638c (válaszként erre: 20. - Bed00b28ec)
2014. szept. 18. 15:59

Egyetértek!

Különösen nem egy ilyen esetben!

A születés és elmúlás idejét alapjaiban nem mi határozzuk meg, abba beleszólni, azt megváltoztatni nem tudjuk és nem is lehet.

(Most tekintsünk el attól, hogy az orvostudomány minimális mértékben ugyan, de esetenként tudja bizonyos mértékig behatárolni!)


Aki harcol, aki küzd a saját életéért, azt segítsük, küzdjünk, harcoljunk mi is vele együtt, adjuk neki az erőt, a hitet, a biztatást a további harchoz.

Aki kész menni, azt engedjük a maga útján. Csendesen üljünk mellé, fogjuk meg a kezét, és legyünk vele, míg lerendezi itteni dolgait, érzéseit, fájdalmait, stb. stb. Legyünk igaz barátként mellette...és abban segítsük, amiben esetleg a segítségünket kéri!!

2014. szept. 18. 12:22

Egy a lényeg ha a beteg nem kéri nem igényli akkor a topiknyitó csak árthat az erőszakosságával....



ennyi, és mielőtt valaki megszólal nem rosszbol írtam, de szerintem ez így van.

2014. szept. 18. 10:15

amikor beteg vagyok, hagyjanak beken!

bezarom az ajtot, telefon kikapcs.

ilyenkor mar tudjak, hogy mostanabanne zavarjanak, majd jelentkezem!

2014. szept. 18. 08:59

Vannak néhányan, akik tudják, ha kérik és elfogadják mások segítségét, akkor is a "munka nagyját" önmaguknak kell elvégezni, a többiek csak tanácsokkal, kisebb-nagyobb dolgok megoldásával tudnak segíteni. De ha gödörbe kerültek, a gödörből kifelé lépkedni nekik maguknak kell!!!!

Ezeken az embereken lehet, és kell is segíteni, mert tisztában vannak a lényeggel!


A legtöbb ember kéri, sőt követeli magának a többiek segítségét, de azt hiszik, hogy részükről a panaszkodással, sírással a dolog el van intézve. Azt várják, hogy majd helyettük mások megoldják az ő problémájukat.

Vagyis ők maguk a gödörből kifelé nem hajlandók egy lépést sem tenni, elvárják, hogy valaki lemenjen mellé a gödörbe, és onnét majd kicibálja.

No az ilyen emberen már hiába is akarunk segíteni! Ha ő maga nem hajlandó egy lépést sem tenni, csak panaszkodni!


Nagyon kevés, sőt kivételes ember az olyan, aki ennyire békésen, mindenféle harc, ellenállás nélkül elfogadja, amit a sors tartogat neki!

Vagy legalább is valamilyen oknál fogva kifelé ezt mutatja!

A harcot egyedül, önmaga, belülről vívja meg!!!!


Nem tudunk ellene tenni semmit, el kell fogadnunk, te se avatkozz bele!


Ha valóban a barátja vagy, akkor elfogadod az ő döntését, és bármilyen nehéz, úgy fogod a kezét, úgy állsz mellette, hogy tudja, bármi is történik, akkor is mellette fogsz állni, akkor is bízhat benned, akkor is mellette leszel...

17. 3b1a5ec920 (válaszként erre: 15. - Marlenka70)
2014. szept. 18. 07:17

nem epiti le, hanem epul le; ez is a betegseg resze;

nem tudsz ellene tenni semmit; max. annyit, hogy szeretettel, megertessel, tapintattal vagy iranta;

mert o maskepp mar nem tud reagalni a kornyezetere;

nincs onkontrollja;

2014. szept. 18. 07:00

Szerintem semmi baj az írásommal,csak azt taglaltam hogy ha nyaggatja az roszab lehet és azt kockáztatja,hogy emiatt az utolsó idökbe elfordúlhat tőle... Plussz leírtam egy szemlélet módot...


Küzdeni meg senki helyett nem lehet...


És ijenkor sokan inkább magukba vonúlnak amég feldolgozzák a hírt...


Szerintem illik tiszteletben tartani..

2014. szept. 17. 21:57
Sajnos sehogy. Anyukám másfél éve fekszik egész nap és várja hogy meghaljon. Nem kommunikál, újabban nem akar enni sem. Nagyon nehéz idegileg elviselni és látni hogyan építi le saját magát.
14. viva70
2014. szept. 17. 21:55
Szép gesztus tőled, hogy segíteni próbálsz..., de sokat nem tehetsz, ha ő nem akar küzdeni...
13. Cucicsillag (válaszként erre: 8. - Bed00b28ec)
2014. szept. 17. 21:45

Hmmm, ha "ezoterikus es hivo" mint ahogy irtad, picit tobb joerzes is atjohetne az irasaidbol...

Na, meg ez nem is alaptetel, ugy egyebkent is :)

12. Cucicsillag (válaszként erre: 6. - Bed00b28ec)
2014. szept. 17. 21:43
Erre gondoltam en is, de inkabb megvarom, mig le is irjak....
2014. szept. 17. 20:24
Bocsi de írod hogy bécsből jöttél stb,,, mond minek? miért nem lehet(ett) hagyni hogy feldolgozza stb és esetleg majd elmondja? ezt hogy onnan eljöttél és kb a nyakára jársz, simán veheti tolakodásnak is, főleg úgy hogy ráadásul nem ő mondta el.... (gondolom otthon a kedves "pletykás mama" ezért kapott tőle...)
10. bed00b28ec (válaszként erre: 9. - 3b1a5ec920)
2014. szept. 17. 20:13
pont ezt írtam, van aki tudomásul veszi a földi élet véges,,,, erőszakkal semmit nem lehet tenni. Ha az embernek a legjobb barátjáról van szó el kell fogadni a döntését és a maradék időre koncentrálni.
2014. szept. 17. 20:11

sehogy. amugy meg nem biztos, hogy "segiteni" mindenaron; kevesen, de vannak olyan emberek, akik tudomasul veszik a tenyeket; belso optimizmus; nem keseregni, nem sirni, nem panaszkodni es ketsegbe esni;

me, mutatja kifele a belso kuzdelmet; a harcot meg ugyis onmaganak kell megvivnia;

8. bed00b28ec (válaszként erre: 4. - Cucicsillag)
2014. szept. 17. 20:05
Vagy olyan mint az én fajtám, mélyen ezorterikus, hívő stb,,, és tudja mijön a földi lét után és nem fél.....
7. bed00b28ec (válaszként erre: 1. - Marina90)
2014. szept. 17. 20:04

Erőszakkal szerinted mi a jó fenére mész???!!!! elfor4dul tőled és még az utolsó szép idejét se töltheted vele 1ütt......



mert a szavaidbol úgy fest halálos kór...



Neked ez megérné? Hogy az erőszakoskodásod miatt esetleg elfordul? Vagy rá tudod bízni hogy akarata szerint döntsön..

6. bed00b28ec (válaszként erre: 4. - Cucicsillag)
2014. szept. 17. 20:02
Gondolkozz 1 kicsit valószínűleg rák....
5. bed00b28ec (válaszként erre: 1. - Marina90)
2014. szept. 17. 20:01

Felnőtt ember hagynod kell, a saját akarotad nem erőltetheted rá!! érted???



Nem tudom hisz e a túlvilágba, de sokunk akik ezoterikus vérrel vannak megálldva ilyenkor úgy gondoljik, megyünk ha Isten akarja.....



Egy a lényeg felnőtt önnáló (gondolom beszámítható) ember, TE NEM AKARHATSZ HELYETTE ÉLNI!

2014. szept. 17. 19:57

Mi az a betegseg pontosan?

Embere valogatja, ki hgy reagal egy betegsegre. Vkibol feltamad az "oszton" az elniakaras, mas ugy erzi, hgy igen, itt a megerdemelt veg...

Ha csak te akarod,, az nem vezet sehova... :(

Ez tipikus olyan ember a leirtak alapjan,akinek nincs betegseg tudata...

2014. szept. 17. 19:56

Nem tudsz mit tenni :(

Ha ő nem akar élni, sajnos a segítőkészséged mit sem ér :(

2. kisj
2014. szept. 17. 19:55
Ha megkért arra, hogy ne zaklasd, akkor ne tedd.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook