Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan tudok segiteni férjemnek az alkoholról leszokni, ha ő is akarja? fórum

Hogyan tudok segiteni férjemnek az alkoholról leszokni, ha ő is akarja? (tudásbázis kérdés)


27. cel
2009. aug. 26. 23:51

Bár a kérdés jó régen lett feltéve, talán a válasz még hasznosítható.

Az alkoholbeteg, mint neve is mutatja beteg, ezért feltétlenül orvos segítségére van szüksége a leszokáshoz. A kezelések lehetnek ambulánsak, vagy intézményben bent fekvéssel(ez célravezetőbb) és a későbbiekben folyamatos pszichiátriai kezelés javasolt. A család és leginkább a feleség abban tud segíteni, hogy támogatja a beteget.

Fontos tudni, hogy az alkoholbetegségből nem lehet kigyógyulni, csak tünetmentessé lehet tenni. Vagyis, a visszaszokás elkerülése érdekében absztinensnek kell maradnia a betegnek, vagyis soha többé nem szabad alkoholt fogyasztania mert menthetetlenül visszaesik.

Nehéz feladat a betegnek is és a hozzátartozóknak is.

26. pista55 (válaszként erre: 21. - Fiatal nő)
2009. aug. 26. 22:59

Ez nem jó terv.

Ettöl biztos nem fog leszokni.

25. Ekka
2009. aug. 26. 22:22
Szerintem egy ilyen leszokás, szakember nélkül nem megy, felesleges otthon kisérletezgetni. Elmegy egy elvonóra, és kész!!!!!!
2009. aug. 26. 18:43
Hát ha ő is akarja....akkor menni fog!
2009. aug. 25. 16:18
Szerintem a kezelő orvos tudna igazán hasznos tanácsot adni.Minden esetre otthon nem tartanék alkoholt,a kisértés miatt.Vagy meg kell tanulni kultúráltan inni(ünnepnap,különleges események,stb.
22. $ézi
2009. máj. 17. 21:06
Hallottatok már vmit a stopssen alkohol stop teáról???Vagy hogy ér-e vmit????köszcsíí
2008. nov. 17. 19:58

Egy ismerősömmel is hasonló a helyzet. Szeret iszogatni, suttyomban is olykor. Az illető véleményem szerint küzd önértékelési problémákkal. Nem olyan sokkal, de valamennyivel. Viszont körülbelül egy éve van az életében egy társa, egy stabil társa, aki nagyon szereti, mindezek ellenére is. Felismerte a problémát, akar segíteni, csak nem tudja, hogyan.

Igazából képes alkohol nélkül "átvészelni" egy napot. Sőt, volt, hogy nem is kívánta és nem ivott. De ez sajnos ritka.

Nem issza le magát minden nap részegre, de előfordul olykor.

Most valami olyasmi a "haditerv", hogy az illetőnek próbál(unk) belekeverni valamit az italba, hogy rossz íze legyen, ilyesmi.

Meg az is felmerült, hogy esetleg készíteni róla valami felvételt, amikor kissé "spicces". Hogy lássa magát úgy is. Hogy mennyire rossz, meg minden... Ez kezdetnek jó lehet..???

2008. nov. 10. 18:11
Én végig csináltam elözö férjemmel,szakember is segitett,még is 1 év után vissza esett.
2008. nov. 9. 19:05
csak is szakember, orvos segítségével...
18. syria
2008. nov. 9. 18:43
Hová tűnt a témaindító?
17. syria
2008. nov. 6. 08:15
Hiába van meg az Ő elhatározása és a Te segítőkészséged, szerintem sem megy szakember nélkül. Bár, kivételes akaraterő esetén történhetnek csodák.
2008. nov. 4. 12:43
Pszichológus segít az alkoholistákon, van neki addiktologiai rendelése is!
2008. nov. 4. 09:00
Mármint tanácsot is ad...:-)
2008. nov. 4. 08:59
Nagyon ajánlom Kassai Csilla könyvét az 5-ről 6-rát! És az oldalát. www.5rol6ra.hu neki sikerült! És tanácsot is, ha írtok neki!
13. kryssz
2008. nov. 2. 08:24

Valószínűnek tartom én is, hogy talán "egyszerűbb" szakember segítségével leszokni az alkoholról (gyógyszer, terápia, vagy van az a beültethető valami amire nem lehet inni meg biztosan sok egyéb módszer is) az én nagybátyám - aki évekig valóban súlyos alkoholproblémával küzdött - amikor a felesége már sokadik "fenyegetését" beváltva ténylegesen beadta a válókeresetet, egyik napról a másikra ÖNSZÁNTÁBÓL letette az alkoholt! Alapvetően abban hiszek - s valójában úgy érzem a kérdésedből, hogy együtt akarjátok megoldani ezt a problémát - hogy ebben is mint szerintem sok minden másban az egyik legnagyobb segítség a SZERETET! Ha az őszinte, igaz szeretet sugárzik belőled felé s ő ezt érzi, tudja, hogy te vagy neki, rád számíthat minden körülmények között, ezt őszintén ki is mutatod fel s valóban így viselkedsz, sikerülni fog nektek! Hisz szerintem a vikágon nincs nagyobb gyógyító erő ennél! A másik, hogy az ember úgy hozza meg életében a döntéseit - valamennyit - hogy mi a fontosabb neki! A családja-e, az egészsége-e, vagy a pillantnyi bódulat! Ezt kellene benne tudatosítani!

Még egy dolog, hogy én azt olvastam hasonló szenvedélybetegségekkel kapcsolatban, hogy egyrészt az önbecsülés hiánya, a bizonytalanság és üresség érzése, az ami ilyen "pótcselekvésekbe" hajtja az embert!

Fel kell, hogy ismerje, ő is, mint mindenki más, egy nagyszerű, fantasztikus és értékes ember! Valószínűnek tartom, nincs tisztában az értékeivel. A lelki támogatás nagyon sokat számít!

2008. nov. 2. 08:01

Mindenképpen szakemberhez kell forduljatok! Te egyedül nem fogsz tudni segíteni rajta ha tényleg alkoholfüggő volt...

Sok sikert!

11. kenzol
2008. nov. 2. 07:07

A férjem családjában volt már nagyon súlyos alkoholista, és többszöri nekifutásra, de sikerült leszoknia róla. Segítség nélkül sose sikerült neki, aztán egyszer elment a körzetidokihoz,az adott neki gyógyszert, amire TILOS inni alkoholt, mert most nem akarom azt írni, hogy halálos /ilyeneket is hallottam,de szerintem nem igaz/, de rosszul lesz, mert az a gyógyszer és az alkohol üti egymást. Emlékszem még a salátát is külön csinálta neki a felesége az ecet miatt. Furcsállottuk mi is, hogy nem kellett kórházba mennie, de a dokinak volt igaza, 5 éve teljesen tiszta. DE, mint tudjuk az alkoholista az alkoholista marad egész életében, csak úgy tudja tartani magát, ha nem iszik többet alkoholt. Sajnos a férjem családjában nagyon sok alkoholista van, többen leszoktak róla már ezzel a gyógyszerrel, de miután néhány év után azt hitték,nekik már lehet inni,1-2 sör aztán a többi után néhány hét-hónap után teljesen visszaestek.Szóval teljes absztinencia.

Lehet most sokan vitatkoznak azon velem, hogy lehet késöbb inni és biztos tudnak, majd ellenpéldát is, de 5 alkoholista él-élt a családomban, és láttam a küzdelmüket és, hogy ki az aki tudja tartani magát és ki az aki teljesen visszaesett, pedig már 10 éve nem ivott.

10. madul
2008. nov. 2. 01:37

Szia Piroska!


Egy nagyon jó barátom orvos segítségével tette le az alkoholt. 3 napos kórházi kezelést és gyógyszer beültetés után majdnem 1 éve tiszta.

Ahogy írtad, a férjed is akarja, ez az első lépés a gyógyulás felé. De! Külső segítség nélkül sokkal nehezebb! Én Debrecenben lakom, ha bármilyen kérdésed, kérésed lenne, szívesen segítek. Priviben is!

Üdv.: Madul

2008. nov. 2. 00:38
Igen persze az is fontos,hogy mennyit iszik,mert ha nem tul sokat,akkor valószinüleg könnyebben megy,de ha rengeteget,akkor már nehezebb.
8. Mion
2008. nov. 2. 00:11
Nehéz, de nem lehetetlen! Az már haladás, ha ő is akarja, úgy sokkal könnyebb...
2008. nov. 2. 00:03
szerintem csak orvos segithet!!Nagyon nehéz feladat ez mind kettötöknek!
2008. nov. 1. 23:48
Véleményem szerint szakember segitségét is igénybe kéne venni,mert lehet hogy te nem tudod,de lehet hogy a szakember sem tud segiteni.
2008. nov. 1. 23:43
aki volt hasonló helyzetben,tudja hogy 100 ból egynek sikerül
4. Mion (válaszként erre: 2. - Leelees)
2008. nov. 1. 23:33

Sajnos nem ilyen egyszerű....


Szerintem, ha teheted, menjetek sétálni, vagy foglald le akármivel, mikor látod rajta, hogy hiányzik neki az alkohol... Beszélgessetek sokat a problémáról, dumálja ki magából... keressen egy új hobbit pl. Ez lehet puzzle, akármi :o)

3. Mion
2008. nov. 1. 23:31

Jajj, ez... fú, ez a téma most odavágott. Nagybátyáméknál is ez volt a helyzet, csak ő nem akarta, hogy segítsenek rajta :o( Meg islett az eredménye...


Tehát, ha gondolod, én elmondhatom, hogy csinálnám... mert a fennt említett esetbe nem engedtek beleszólni.

2008. nov. 1. 23:31
Nem vesztek több piát, és elajándékozzátok a meglévőket/vagy kiöntöd a WC-be,és megvonod a zsebpénzét egy időre... ;o)
2008. nov. 1. 23:28
Hogyan tudok segiteni férjemnek az alkoholról leszokni, ha ő is akarja, ,?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook