Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan lehet megelőzni a tetűfertőzést? fórum

Hogyan lehet megelőzni a tetűfertőzést? (tudásbázis kérdés)


2013. márc. 3. 08:08
Mi is használtunk Pedexet. Ezt Ugye rajta lehet, vagy kell hagyni a hsjon megelőzésképpen, és azt írja, ha nem mossuk le, akkor akár két hétig is véd. Ezzel szemben az egyik lányomnál a sokadik lemosatlan kezelés után két nappal megint találtam élő tetűt. Már több hete szinte naponként néztem. Ekkor vettem egy elektromos tetűírtó fésűt. Az megtalálta, és legyilkolta a túlélőket. Ebből következtetek arra, hogy van olyan tetű, amelyikre nem hat a PEDEX.
2013. márc. 2. 18:42

Vettem végül Pedexet, tegnap be is vetettük. Egyenlőre szerencsére se élő, se döglött.


Nittyfor nincs, azt mondták beszüntették a gyártását

15. jooeva
2013. márc. 2. 13:49
Mi pedex-et használunk heti 1x. Vasárnap hajátnézés, majd hajmosás. Nedves hajat bespriccelem pedex-szel, jól eloszlatom és megszárítom. Eddig bevált (5 éve így csinálom). És a pedex viszonylag olcsó (igaz, nem mostanában vettem, de akkor 1800Ft volt az 1 literes. Szárítás után nincs szaga sem.
14. Jucás (válaszként erre: 13. - Dus)
2013. márc. 1. 13:51
Nálunk is ez vált be, igaz nem olcsó! De jobb megelőzni, mint kiírtani.
13. dus
2013. márc. 1. 13:28

Fűzfakéreg samponnak hetente 1x megmosni a hajat. Nálunk bevált. :)

( [link]

12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 10. - 9b10f3d7ff)
2013. márc. 1. 13:23
Elektromos tetűfésű JC239 - Joycare
2013. márc. 1. 13:19

Engem nittyforral kezentek. Jól megjegyeztem a nevét, mert anyukám nitrifonnak ejtette.

Megelőzésre is jó, de fertőzésre is.

Nekem ez utóbbi volt.

Ehez a szerhez adnak fésűt ami eltávolítja az elpusztult serkéket.

Anyukám leírása alapján kész horror volt a fejem. Életbe lépett a "totális háború" terv. XD

2013. márc. 1. 13:10

Teafaolajos sampon, illetve sprai vagy az említett ecetes hajöblítés, utálják az illatát, vagy szagát kinek, hogy tetszik jobban. :)

Vagy lehet olyan fésűt kapni gyógyszertárban, amit száraz hajon kell átfésülni, a tetű jelenlétére hangot ad ki.

2013. márc. 1. 13:07
Gyógyszertárban lehet kapni tetű irtó folyadékot azzal kell lekezelni!
8. koxy
2013. márc. 1. 13:01
Hajmosáskor ecetes vízzel öblítsd le a haját.
2013. márc. 1. 13:01

Paranit fejtetű megelőző aeroszol



Reggel,a szokásos hajápolást követően hajunkat a készítményel permetezze be,majd azt hagyjuk a hajra száradni.

Hajszárítót ne használjunk.

A szükséges fújások száma a haj hosszától függöen 5 és 25 között változhat.

Fejtetvesség esetén először végezzük el a tetüirtást,és a készítményt csak azt követően használjuk.

Felnőtteknek és 2 évnél idősebb gyermekek számára.

Az egyszerüen kezelhető aeroszol hosszan tartó,hatékony védelmet biztosít az egész család számára a fejtetű fertőzés és az írtás utáni visszafertőzés ellen.

6. gabi0630 (válaszként erre: 5. - Cippora)
2013. márc. 1. 12:58
Köszönöm szépen! Máris megkeresem!
2013. márc. 1. 12:56
Van kifejezetten tetümegelőző sampon.Keress rá.
2013. márc. 1. 12:54
Esküszöm még ezt se hallottam:)) Van jelentősége hány százalékos az az ecet?
2013. márc. 1. 12:52
Az ecet segít. Fésüljétek át ecetes fésűvel a gyermek haját. :)
2013. márc. 1. 12:50

Most szóltak oviban, hogy figyeljük a gyereket, mert tetves már sok gyerek.

MIvel kell lekezelni a haját, hogy ne is menjen bele? Hányszor? Va erre valami mód?

2013. márc. 1. 12:49
Tetűk megelőzése hogyan? MIvel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook