Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet lecserélni egyetlen járólapot? fórum

Hogyan lehet lecserélni egyetlen járólapot? (tudásbázis kérdés)


1 2
31. Delete
2008. febr. 5. 21:37
Akkor dologra fel! reggelre megleszünk.
30. 0a6ce1d48d (válaszként erre: 27. - Smudlaagi54)
2008. jan. 28. 11:20
Így van. És ezt akárki meg tudja tenni.
29. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 26. - 8a897208fc)
2008. jan. 28. 10:00
és a négyzetméternyi csempe szomszédja??merthogy a legszélsőt is ki kell cserélni ugyebár....aki ért hozzá meg tudja oldani....
28. 533bb4d1fe (válaszként erre: 26. - 8a897208fc)
2008. jan. 28. 09:23
Az nem mester,hanem kontár.
2007. okt. 31. 06:47
Én a múltkor láttam,hogy cserélik.Kis flexel körbe vágják a fuga mellett,kiveszik a lapot,berakják az újat,és kifugázzák.
2007. okt. 30. 21:57
Igyen eset sohasem fordul elő, ugyanis amikor egy "mester" hozzányúl, úgyis eltörik körülötte minimum 8 másik. Tehár mindig érdemes minimum egy négyzetméternyit cserélni.
25. Delete
2007. szept. 12. 07:01
lapcsere hogy halad?
24. Delete (válaszként erre: 23. - Bernuska)
2007. szept. 6. 18:55
Szia! Kötni? én sem! és most sem. csak, gyakran tapasztalom mostanában a konyhában és … helyeken, az élet nem egyszerű. ripsz-ropsz és kész?
23. Bernuska (válaszként erre: 22. - Delete)
2007. szept. 6. 09:51

Na jó, bevallom nőiesen, én még ezt nem próbáltam... de nem is fogom... szerintem... de már számtalanszor láttam, ahogy férjem így sip-sup kicseréli... és amikor Hoxa feltette a kérdést, férjecskémet kérdeztem, és ezt mondta....

nem akartam kötekedni :)

szióka

22. Delete (válaszként erre: 21. - Bernuska)
2007. szept. 4. 16:19
Jól van, csomót én sem szeretnék kötni /én sem szeretnék belegabalyodni/. Valós és saját tapasztalat okán nem írtam röviden: üss a közepére.. Cseréltem már, és biz’ sikerült rájönnöm mindig van eggyel nagyobb kalapács! Hogy megértsed, kezdem az elején. Kezembe vettem egy kis kalapácsot, és közel kerültem a leendő áldozathoz/járólaphoz. Finoman, mert nem a házat csak egy selejtes… cserélnék. Képzeld a kiszemeltnek rendesen aládolgoztak. Mert jó ha tudjátok a - felszedni könnyű vagy nehéz - az ettől is függ, no és a lapvastagságtól, és az, hogy miként törik szintén ezek függvénye. Az én kedves kis kalapácsom úgy visszapattant mind a labda a kapufáról Ütöttem nagyobbat, de be kell látni, a fél kilós megoldás vált be, és nem egy ütés kellet a töréshez! No, de ezt már csak a Riska miatt merem mondani.
21. Bernuska (válaszként erre: 12. - Delete)
2007. szept. 1. 17:13
gyerekkoromban volt tehenük a nagyiméknak, én szerettem őket (mármint a teheneket is szerettem... ebbe inkább nem gabalyodok bele :) )
2007. szept. 1. 17:11

gyönyörűen ki tudod szedni, ha csa a közepére csapsz :)

Nekünk nem volt még ilyen gondunk, mert jó a burkolóm :), de bizony sok helyre hívják az el..szott munkát helyrehozni :(

19. Delete (válaszként erre: 10. - Bernuska)
2007. aug. 31. 06:23
És ha : a négyzet alakú lap közepéből egy négyzetet kivágunk. A két négyzet sarkait összekötjük kapunk négy trapézt……hol van a pénz? :DDD :DDD azt hiszem sok az időm... kicsit olvasgatok
18. Delete
2007. aug. 31. 06:12
Gondoltam, bár jó tudni! Rozika kedves, akkor mi az a sok D nem emóciós... mert ugye így nem érthető félre! + Én nem szándékozom haragatya alsót venni e gyönyörű pénteken! DDD Eljönnél segíteni lapot cserélni?
17. Rozália (válaszként erre: 15. - Delete)
2007. aug. 31. 06:04
Persze.... azért kértem elnézést.... ne hari.
16. Delete (válaszként erre: 11. - Ccd9bb7d17)
2007. aug. 31. 06:04
bizony! Köszi kedves vagy! Azért, valóban - üss a közepibe és kész- az egy kicsit rövid! Én pedig nagyon hosszúkás voltam talán és még nem is teljes! Úgy értem, a lapocska még mindig nincs kicserélve! Igaz HOXA? megye3k és kicserélem!
15. Delete (válaszként erre: 12. - Delete)
2007. aug. 31. 06:01
azért félre ne érts! köszönöm az észrevételed. a leírást vissza olvasva nem igazán tetszik, sőt egyes pontokon nem is értem, vagyis hiányos a leírás….és pontatlan…. meg …érted?
14. Delete (válaszként erre: 13. - Rozália)
2007. aug. 31. 06:00
és mi segítünk! igazzzzzzzz?
2007. aug. 31. 05:57
Szedd fel mindet és csak azt az egyet cseréld ki:DDDD (Bocs)
12. Delete (válaszként erre: 10. - Bernuska)
2007. aug. 31. 05:44
miért? A riska nevű tehenét /tudod a szomszédét/ azt hinnéd egyszerűbb a mezőre parancsolni? Milyen stílusban/komolysággal/fogalmazzam válaszom, hogy tetsző legyen kegyednek?
11. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 9. - Delete)
2007. aug. 30. 18:24
:-)tetszik ez a megközelítés...sokkal érdekesebb mint az hogy a közepére ütni,stb....-)
10. Bernuska (válaszként erre: 9. - Delete)
2007. aug. 30. 17:07

:D így túlkombinálni! :DDDDDDDDDD

Nem vagy te városi? :DDDDDDDDD

2007. aug. 30. 07:07

Én így végezném e feladatot:

- I verz. kicsi átmérőjű fúrószárral /a gép legyen ütve fúró / a felszedendő lap közepén több ponton, egy képzeletbeli négyzet oldalait meghatározó vonal mentén megfúrnám.

- I verz. vésőt a kézbe, és kivésni az elképzelt objektumot. Ha sikerült, akkor bízhatunk ben nem törik a lap csak a fuga széléig. Ehhez a 4 sarok irányába folytassuk a vésést és ha a 2 átló megvan, akkor a lap közepét határozottan lehet ütni/törni.

- I verz. legveszélyesebb behatás az ha a lap alá szeretne valaki lesni. erről ne is álmodozz, ha csak egy lapot szeretnél kivenni a „társulatból”

- II verzió ha lehet kölcsön kérni sarok csiszolót a környezetedben, és a gépre szerzel vagy vásárolsz egy gyémánt vágókorongot, /3-5száz ft. kb. / a lapból szépen ki vágható a közepe, mind az imént, egy négyzetet. A vágásnál nyugodtan metszhetik az oldalak egymást. A kalapáccsal addig ütöd /felülről lefelé, nem oldalra!/, míg a ragasztó nem engedi. Ez után felvésed a maradék ragasztót is. Majd az átlók irányába vágunk /természetesen itt nem vágunk a végekig, csak a csempe széléig. Csak ha biztos kézzel, stabil szerszámtartással tudsz vágni a géppel, akkor vágd végig a fugát ./ Most élvezhetjük a széles fuga előnyeit/ vágandó csempe széléhez igazodva. Nem az alapig vágunk, /ha lehet/ a vágás mélysége a lerakott csempe függvényében változik, de a lényeg hogy a szélek mentén gyengüljön a kapcsolat. Így a kopácsoláskor nagy valószínűséggel itt fogy repedni. Ha kész a vágás, a kialakult trapézokat egymás után , - mind a közepét - előbb finoman körbekopogtatva felszedheted. Még pár jó tanács: soha ne feszegesd az alját a csempének, hacsak ne kívánod mindet felszedni. ha oldalirányba ütsz, a szerszám /véső vagy kalapács/ iránya a vésendő csempe közepe felé „mutasson”

- Ha kihagytam valamit, törik a jó is, ha rosszul csinálod reped tovább, ha ügyetlen a dolgozó „elszalad a flex… a lényeg csak az szúrhatja el ki neki mer állni! még egy fontos: a géphez védőszemüveget használj, mert a legrosszabb esetben nem dominózunk többet, és én azt nem tudnám elviselni!! Jó és sikeres játékot kívánok!

2007. aug. 30. 06:55
A dobos ajánlata a megfelelő, mert valószinü, hogy azon a részen a járólap alapján is javítani kell.
2007. aug. 30. 06:50
Mi cseréltünk már,közepére ütve összetöni és ki lehet szedni.
2007. aug. 30. 06:33
A fugát kell kiszedni.
5. Hoxa
2007. aug. 29. 23:48
Hát házilag csinálnánk, de ugye ilyenkor nem törik a többi lap, ha a fugát kiszedegetem?
2007. aug. 29. 23:13
csatlakozom az előzphöz,DE a fugát ki kell kaparni,mondjuk egy fűrészlappal//persze ha házilag csinálják//
2007. aug. 29. 23:13

igen :)

A kőműves-burkoló párocskám is ezt mondta :)

2. edek
2007. aug. 29. 23:00

Kalapáccsal a közepére ütve össze kell törni.

Ezután darabokban kiszedhető a helyéről.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook