Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet kihozni a rozsdafoltot a fehér felsőmből? fórum

Hogyan lehet kihozni a rozsdafoltot a fehér felsőmből? (tudásbázis kérdés)


2009. febr. 14. 20:00
megelőztek az ecetes ollóval
2009. febr. 14. 19:54
jaja, ecetes olló
2008. aug. 1. 08:43
ollóval :-)
2008. aug. 1. 08:29
vizezd meg a rozsdafoltot, tegyél rá vizezett citromsót és tedd ki a tüző napra
18. kira76
2008. jún. 7. 13:37
A férjemnek a fekete vászon nadrágját ha kézzel ha géppel mosom is ki fehér csíkok vannak a nadrágon és sehogy nem jönn ki belöle , mitöl lehet ez ? Aki tud segetsen már mert nem egy olcso nadrág ami ezért is idegesit .
17. MelisUK (válaszként erre: 16. - Bernuska)
2008. jún. 7. 09:45
Próbálj akkor te is dezodort váltani, olyan dezodorra, ami gyökeresen más, mint amiket eddgi használtál. Nagyon tudom ajánlani a kristálydezodorokat, szerintem próbáljátok ki a hugoddal együtt. Olcsóbb a dezodorváltás, mint a gyakori ruhavásárlás és a kellemetlen érzésektől is mentesek lesztek.
2008. jún. 5. 21:39

:)

Nekem is van néhány csúnyácska pólóm....sajnos már csak itthonra tudom hordani. :(

15. MelisUK (válaszként erre: 14. - Bernuska)
2008. jún. 4. 14:03

Azzal próbáltam, ami épp otthon volt. Akkor még az általános végén és a középsuli elején jártam.

Próbáltam anya mosóporaival töményen, ultra dermmel, meg mindenféle tisztítószerrel amit találtam, már nem igazán emlékszem. De tudom, h áztattam, dörzsöltem, semmi nem jött be. Persze anyum is próbálta, nameg a mosógépbe is mindig bevágtuk. Kifejezetten emlékszem egy ilyen fehér felsőmre, nagyon szerettem, de végül ki kellett dobni.

Anya mindig azt mondta akkoriban, h nem kell egy kiló dezodort magamra kenni, attól van, de rájöttem végül, h a rossz minőségű dezodor volt a hibás.

Egyébként egy felsőt csak egyszer veszek fel, egyből megy ki a szennyesbe. A párom macerál is érte, mert ő képes egy hétig is ugyanabba a pólóba dolgozni, én meg nem is dolgozom, itthon vagyok és így is minden nap új póló... De ő még dezodor nélkül sem izzad, se nedvesség, se szag.

Viszont belém annyira belém ívódott ez a sok kellemetlenség az izzadással kapcsolatban, h egyszerűen nem tudok vmit kétszer is fölvenni...

14. Bernuska (válaszként erre: 13. - MelisUK)
2008. jún. 4. 13:45

:( úgy tudom, hogy tesóm a vanish szappanon kívül (uhh, hogy kell ezt leírni?) nem próbálkozott semmivel, az csak halványította csak a foltot. Állítólag a szódabikarbónás vízben áztatás is jó, csak ő lusta arra, hogy kipróbálja...:S

Te mikkel próbáltad?

13. MelisUK (válaszként erre: 12. - Bernuska)
2008. jún. 4. 11:54
Én próbáltam mindenfélével, sose jönnek ki, ki kell dobni sajnos azokat a ruhákat.
12. Bernuska (válaszként erre: 11. - MelisUK)
2008. jún. 4. 09:40

köszönöm...már eltelt egy kis idő, de még mindig külzd ezzel a problémával :(


A besárgult foltok kijönnek valamivel a ruhából?

11. MelisUK (válaszként erre: 7. - Bernuska)
2008. jún. 3. 16:35
A hugodnak inkább dezodort kéne váltania. Volt idő, amikor nekem is olyan volt a felsőm, bekeményedett és sárga lett a hóna alatt. Pusztán dezodort kell váltani és a ruhákat lecserélni. Ajánlani tudom a kristálydeokat, azok se foltot, se szagot nem hagynak :) Irtózatos foltot tudnak hagyni a fehér színű dezodorok, legyen akár folyadék, akár stift. Egyébként ha nagyon erősen izzad a hugod, akkor kipróbálhatjátok az Odaban-t vagy az Exodort vagy az SA-t, ezekről a szerekről bővebben olvashatsz, ha rákeresel a fórumok között az izzadásra.
10. vviki2
2008. márc. 27. 07:43
Szerintem a karikák továbbra is nyomják magukból a rozsdát minden mosásnál, így kár a gőzért...! Nem akarlak elkeseríteni, de én kidobnám azt a felsőt :-(
2008. márc. 26. 19:44
Só citromlé, napsütés...
2008. márc. 26. 19:04
nem sikerült a citromsavval. valami más ötlet? vagy dörzsölni is kell, mert én csak állni hagytam rajt.
2008. febr. 19. 18:59
az nem jó esetleg az izzadtságfoltokra is? hugomnak olyan csúnya az összes fehér felsője, és tanácstalan, mert nem tudja kivenni belőle a foltot...
2008. febr. 19. 18:58
Lehet venni a drogériákban kimondottan ilyen foltra való tisztítót. Nálam már többször sikeres volt!
5. lily3 (válaszként erre: 4. - Annika21)
2008. febr. 19. 18:34
közvetlenül a foltra öntsed.nekem vastagon állt rajta.
2008. febr. 19. 18:32
jó ötlet. ki fogom próbálni. köszönöm :)
2008. febr. 19. 18:32
citromsav.Az én férjem méreg drága fehér nadrágjából több órás áztatással kiszedte.
2008. febr. 19. 18:30
van egy fehér felsőm amiben fém karikák vannak és elő mosás után rozsdafoltos lett,miután a karikák a víz miatt kiengedték a rozsdás levet magukból.hypo nem volt hatásos,a többszöri mosás sem :(
2008. febr. 19. 18:29
Hogyan lehet kihozni a rozsdafoltot a fehér felsőmből?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook