Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan lehet kezelni a féltékenységet? Egyáltalán miért féltékeny a barátom? fórum

Hogyan lehet kezelni a féltékenységet? Egyáltalán miért féltékeny a barátom? (beszélgetős fórum)


2021. júl. 8. 11:46
Hidd el, igaza van mindenkinek, aki arra biztat, hogy menekülj. Volt ilyen kapcsolatom egy évig, bár csak hétvégén találkoztunk, mert 100 km-re élt, de mindenbe bele akart szólni. Még abba is, hogy mikor fekszem le aludni hét közben. Mit vehetek fel, pl szoknyát ne, mert más is meglátja a lábam, ujatlant ne, mert látszik a vállam nyáron. Épp csak csak csadort nem rendelt. Mindenkitől el akart szigetelni. Még a fiam születnapját is kifogásolta, hogy nekem miért kell ott lennem. Dührohamot kapott, ha nem tudott elérni telefonon. Egyre durvább lett. Aztán ő akarta, hogy ne találkozzunk, mert állitólag munkanélküli lett és nem volt pénze az utazásra. Én ezt szakitásnak tekintettem, meg is beszéltük. Még is hivogatott minden nap, elmondta, hogy szeret, ez ment másfél évig. Nekem lett barátom. Ő meggondolta magát, megjelent és folytatni akarta a kapcsolatot, én nem és ezt el is mondtam.Nem tudta elfogadni a visszautasitást. Ekkor kezdődött egy öt éves pokol. Mindenkit zaklatott telefonon, engem, a hugomat,anyukámat a fiamat, az akkori barátomat, az ő anyukáját, a kollegáimat, végül a főnökeimet is. Ki akart rugatni, mert nem akartam találkozni és már beszélni sem. Hamis facebook profilokon zaklatta az ismerőseimet mindenféle becsületsértő dolgot állitva rólam és testvéremről. Aztán nyilvános bocsánatkérés és megint ujabb trágár szöveg nyilvánosan, aztán megint nyilvánosan bocsánatot kért. Üzenetben is zaklatta, fenyegette az ismerőseimet. Közben napi iszonyat sok hivás, volt hogy 200 nem fogadott hivásom volt egy nap, sms-ek. Számot cseréltem, akkor a munkahelyi vonalason hivogatott. Később valakitől megtudta az uj számom. Újra éjjel, szó szerint pl.hajnalban hivogatott. Ha nem vettem fel akkor a fiamat hiovogatta,ahol pici gyerek volt. Igy akart rákényszeriteni, hogy felvegyem, ha hiv. Hol szidott, hol könyörgött, hogy szeret és azért teszi ezt.Életveszélyesen is sokszor megfenyegetett, smsekben is. Végül feljelentettem az akkori illetve azóta is párom támogatásával, rendőrségi ügy lett.Mindent elismert, az életveszélyes fenyegetéseket is, lefoglalták a telefonjaimat, kihallgatták a családomat, a főnökeimet, volt szakértői vizsgálat, pártfogót rendeltek ki számára, de az ügyész nem emelt vádat a büntetlen előéletére hivatkozva, csak két évre eltiltotta a zaklatástól.Bár ő mindig bünüző multjával és név szerint ismert bünözökkel közeli barátságával hencegett és fenyegetőzött, hogy megtalálnak, követnek stb. Aki még nem élt át ilyet az elképzelni sem tudja, majdnem ráment a munkahelyem ahol 25 éve dolgoztam. Rengeteget rettegtem, nem tudtam mi valós a fenyegetései hátteréből. Utóbb kiderült, hogy minden hazugság volt. Veszélyesnek akart tünni és kitalált mindent. Még egy gyereket is hazudott, aztán azt hogy kullancsferőzésben meghalt a kisfiú. Elmesélte a temetést is, hihetetlen, ahogy az is, hogy mennyi pénzt áldozott a telefonálgatásra.Mai napig nem értem mi volt a ragaszkodás oka, mert kiderült, hogy több nőt is széditett a fb-n is.Gondolom máshol és személyesen is. Ott is volt aki kidobta, azt is fenyegette. Volt aki utóbb irt nekem.Ezek az emberek betegek és teljesen tönkretesznek ha nem tudnak irányitani.Elnézést, hogy hosszú lett.
21. Mézes-Krémes (válaszként erre: 20. - Loretta16)
2021. júl. 8. 10:29
Igen, engem is hónapokig zaklatott a szakítás után, és nem kisiskolás szinten...
2021. júl. 8. 09:19
Én is átéltem régen hasonlókat, a végén a pasi már azt is meg akarta mondani, mit vehetek fel, és mit nem. Vagy minek sminkelek? Hamarosan ki is dobtam, idegőrlő volt. Utána hónapokig zaklatott. Vigyázz, ha nem lépsz időben, megkeseríti az életedet a szakítás után is!
2021. júl. 8. 00:11
Menekülj amíg nem késő...
2021. júl. 7. 09:35

Hány éves vagy?

Nekem volt ilyen kapcsolatom, fél évig tartott összesen.


Ez egy típus, ő ilyen. Labilis, kisebbségi komplexussal tele. Ez nem fog változni, és nem lesz jobb, maximum rosszabb! Ha vele maradsz, idővel megpróbál majd elszigetelni a rokonoktól, családodtól is. Rájuk is féltékeny lesz, bennük is problémát fog látni. Az enyémnél idővel az is gond volt, ha az ő családjában nem őrá néztem, mondjuk egy társaságban. Hanem mondjuk arra, aki éppen beszél. Azt is meg akarta szabni, hogy kire nézhetek rá, és mikor. Teljesen elmebeteg az ilyen, hidd el nekem. Ez csak rosszabb lesz. Menekülj, de mielőbb, mert mellette csak szenvedés vár.

17. fidel
2021. júl. 7. 00:47
Igazságosabb lenne a sorstól ha a "bonyolultak" mindíg csak maguk között kapírgálhatnának és nem mindíg mindenbe-mindenkibe bele..
16. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 6. 22:14
Tiplizz le gyorsan.
15. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 6. 22:09
Fuss!
14. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 6. 20:37
Te is az a csaj vagy, aki azt hiszi, majd ő megváltoztatja? Ez az a tulajdonság, ami csak romlani fog, javulni nem...
2021. júl. 6. 20:24
Az egészséges, kis mértékű féltékenység még beleférne, de ez, amit a barátod csinál, ez túl sok. Főleg 5 hét után. Nagyon vigyázz, mert a végén azon kapod majd magad, h le kell adnod neki a fizetésed, h véletlenül se mozoghass önállóan és elszeparál mindenkitől.
2021. júl. 6. 19:56
Menekülj. Ne várd meg, míg fèl óránkènt hívogat hogy ellenőrizzen.
11. Scherlock (válaszként erre: 9. - 2db865c142)
2021. júl. 6. 19:22
Valóban, az is.
10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 6. 19:20

Lehet, hogy az 5 hét után még imponáló is lehet számodra, hogy mennyire sokat jelentesz neki, de az ilyen kapcsolatból csak kilépni érdemes, mert csak rosszabb lesz általában.

Vigyázz magadra, mert akár komolyabb gondod is adódhat belőle.

9. 2db865c142 (válaszként erre: 8. - Scherlock)
2021. júl. 6. 18:52
Én meg azt mondom a féltékenység bizalomhiány. Sem magamban nem bízok sem pedig ő benne...
2021. júl. 6. 18:50

Egy bölcs ember azt mondta, a féltékenységnek két mozgató rugója van:


1. Birtoklási vágy.

2. Ne legyen más örömed rajtam kívül.


Na most az ilyenek totál agybetegek.


Azt csinálsz, amit akarsz, ő nem fog megváltozni. Az a gyanakvó diló" marad, aki most.


Döntsd el, mit akarsz.

7. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 6. 18:32
Nem kell kezelni! Kezelje magát aki ilyen! Én biztosan nem akarnám ezt így! Megbolondulnék! 😔
2021. júl. 6. 18:27

A féltékenységből nem fog kigyógyulni. Lassan megmérgezi az egész kapcsolatot, soha nem lesz az az érzésed, hogy hisz neked, bízik benned.

Sajnálom, de a helyedben leépíteném.

5. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 6. 18:17
Vigyázz, mert ha lépsz le időben, még erényövet is rak rád! :))
4. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 6. 18:12
Nyúlcipő!!
3. unom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 6. 18:09
Egyetértek, menekülj. Ez csak rosszabb lesz.
2021. júl. 6. 18:08
Menekülj, 5 hét még semmi
2021. júl. 6. 18:06

Nagyon friss kapcsolat még, 5 hete vagyunk együtt, de soha nem gondoltam volna, hogy ennyire féltékeny. Ha csak ír egy férfi ismerősöm amikor vele vagyok, rögtön ki ez, mit akar, megcsalom őt. Olyat hogy like Facebookon egy ismerős férfinek nem adhatok. Ha munka után csak egyszerűen lepihenek, elalszom és nem veszem fel a telefont, rögtön azzal jön, hogy más férfivel voltam, ha bevásárolok és nem tudja merre vagyok, megint hisztizik. Hiába mondtam neki, hogy ha más kellene nem vele lennék, és nem vagyok az a típus, aki megcsal másokat, fejezze ezt be. De ugyanaz a lemez mindig.

Én ezt nem értem, mikor megismertem annyira magabiztosnak tűnt, határozottnak…

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook