Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet, hogy ugyanannyi "fogyasztó" mellett az áramfogyasztásunk a februári 163 kwh-ról júniusra 256 kwh-ra emelkedett? fórum

Hogyan lehet, hogy ugyanannyi "fogyasztó" mellett az áramfogyasztásunk a februári 163 kwh-ról júniusra 256 kwh-ra emelkedett? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. júl. 5. 08:34

Én most "gáz" témázok.Most jöttem Anyuék házától,a bedobott gázszámla 6600 ft,és ezért egyszer sem volt bekapcsolva a főkapcsoló.

Rablóbanda!!Ez is,meg az áramszolgáltató is,mert tudják,hogy rájuk vagyunk szorulva,bármit megtehetnek.

24. bobe2 (válaszként erre: 1. - Rozália)
2011. júl. 5. 08:03
Szia.Nekünk is kb ennyi a fogyasztásunk és most mi is többet fizettünk ,de viszont a múlt havi számlán csak a fele kwh volt elszámolva (havi diktálós)mert valami éves összesítés volt az ELMŰ-nél.Nálatok nem lehet hogy ugyanez van?
23. ujlany (válaszként erre: 20. - Rozália)
2011. júl. 5. 07:57

szerintem ket dolgot lenne erdemes kiprobalni (nem egyszerre)

Az egyik, hogy a meroora melle kiragasztasz egy papirt, es 24 orankent felirod, hogy mennyi kw fogyott el. Ezt csinalod mondjuk20 napig, akkor abbol megtudod, hogy egyenletesen fogy-e az aram, vagy biznyos napokon nagyon megugrik. (persze a csalad napirendje, hetvege, sok minden befolyasolhatja)

A masik, hogy (gondolom dolgoztok, nem mindig vagytok otthon) ki kellene huzni mindent a konnektorbol, kiveve amit nem lehet, (huto, fagyaszto), felirni az oraallast, majd megnezni mondjuk 8 oraval kesobb es kiszamolni, hogy mennyi aram fogyott. A hutonek, fagyasztonak van egy bizonyos, egeszseges fogyasztasa. Ha a fogyasztas ez felett van, akkor mar csak azt kell kitalalni, hogy a huto vagy a fagyaszto.

(en olyanrol mar hallottam kornyezetben, hogy bizony a fagyaszto volt az, de mar cak csillagaszati villanyszamlak utan jottek ra)

22. pinkylily (válaszként erre: 20. - Rozália)
2011. júl. 5. 07:52
"Kéthetente porszívózok"... :O :O :O
21. Rozália (válaszként erre: 19. - Vörösrózsa29)
2011. júl. 5. 07:49

Köszi:)

Persze, valamit csak lépnünk kell. Mert így is elfizetgetjük a pénzt, aztán lehet, hogy nem is kellene... az óra 15 éves. Ámbár, nem törvényszerű, hogy azért megy tönkre.

20. Rozália (válaszként erre: 16. - K_nm)
2011. júl. 5. 07:47

Azt én is meg fogom csinálni.

De pl. még a csak időnként használt tv. is ki van húzva a dugaljból, amíg újra nem kell.

Van 2 hűtőnk, egy fagyasztónk, 1 tv., 1 rádió, 1 laptop, 1 asztali sz. gép, 1 mikró, 1 szagelszívó, kéthetenként 1-1,5 órát fűszegélynyírózik a párom, nagyon ritkán vasalok, kéthetente porszívózok, most más nem jut eszembe. De ez mindig így volt/van. És pl. márciusban még nem fűszegélynyíróztunk...

19. vörösrózsa29 (válaszként erre: 14. - Rozália)
2011. júl. 5. 07:45

pedig érdemes! Hidd el, sokan vannak így, és ha a mérőóra a hibás, kicserélik ingyen, mert az a szolgáltató tulajdona, de előtte ha ti magatok nem jöttök rá a hibára, célszerű esetleg vill.szerelőt hívni aki megmondja mi a gond. :o)

Sok sikert, szorítok!

18. k_nm (válaszként erre: 12. - Szecsilla)
2011. júl. 5. 07:43
pedig de! a villanytüzhely kib...tt sokat zabál :-(
17. Rozália (válaszként erre: 12. - Szecsilla)
2011. júl. 5. 07:42
Huhh!:( Nem kevés...
16. k_nm
2011. júl. 5. 07:42
ok, csak egy tipp volt, akkor én megcsinálnám a lekapcsolós dolgot, amit vörösrózsa29 mondott...
15. Gyöngybagoly (válaszként erre: 5. - Rozália)
2011. júl. 5. 07:41
Nálunk az ELMŰ a szolgáltató, a kiszállási díjuk 4500 forintot.
14. Rozália (válaszként erre: 10. - Vörösrózsa29)
2011. júl. 5. 07:41
Ezt még nem csináltuk meg. (Csak sopánkodok:)
13. Rozália (válaszként erre: 8. - K_nm)
2011. júl. 5. 07:40
Ilyen dolgokat már figyeltem:( Gázbojlerünk van...
12. szecsilla (válaszként erre: 5. - Rozália)
2011. júl. 5. 07:39

Szia. Elviszik bevizsgálni. Ha hibás az óra, akkor kicserélik, ha nem hibás fizetni kell a bevizsgálásért, nálunk 15ezer forint. Még én sem szántam rá magam, hogy beküldessem.

Albérletben laktunk, sosem fogyasztottam el még 100kw-ot sem, miután ide költöztünk minden hónapban több mint 300kw fogy el és plusz az éjszakai áram, ami melegíti a vizet. És bár az albérlethez képest itt villanytűzhely van és mosógatógép, erősen kétlem, hogy az dobná meg annyira.

11. vörösrózsa29 (válaszként erre: 8. - K_nm)
2011. júl. 5. 07:39
egyetértek....
2011. júl. 5. 07:38

Biztos hogy nincs olyan műszaki cikk, vagy bármi más ami többet megy? pl...régi hűtő....az szokott ilyen problémákat okozni.

Javaslom: áramtalanítsátok a lakást, az óránál kapcs. le a kismegszakítókat, s úgy 5 perc után nézzétek meg pörög-e az óra, ha igen, akkor mérőóra kivizsgálást lehet kérni a szolgáltatótól. De ha kiderül hogy belső hiba, bizony kiszámláznak.

Ott dolgoztam, onnan tudom... :o)

Vagy vill.szerelő, aki beméri, megnézi a belső hálózatot.

9. Rozália (válaszként erre: 6. - Cukornádkisasszony)
2011. júl. 5. 07:38

Mi szerencsére havi leolvasásban vagyunk, de így is egyre emelkedik a számla. Viszont "meglepetés" nem ér bennünket.

Ti miért nem havonta olvastok le?

8. k_nm
2011. júl. 5. 07:37

nyitva marad a hütö, vagy csak szimplán elszállt a szigetelése, ha villanybojleretek van, szutykos és akkor többet eszik...ezernyi apró baj lehet, ami jól el van bújva és nem is gondolná az ember ;-)

Nézd meg a hütöt, nem meleg-e az oldala

7. Rozália (válaszként erre: 4. - Gyöngybagoly)
2011. júl. 5. 07:37
Hát ez az! Semmilyen szokásunk nem változott. Sőt. A jobb idő beálltával talán még kevesebbet is ég a villany pl.
2011. júl. 5. 07:36
Ne is mondd nekünk háromszorosára nőtt,nem is mondom mennyit kellett ráfizetnünk........és veszettül érdekelne engem is.
5. Rozália (válaszként erre: 3. - Access)
2011. júl. 5. 07:36
Szerinted, ha szólok nekik, kell fizetnem azért, hogy megnézzék, esetleg kicseréljék?
2011. júl. 5. 07:35

Na ez egy jó kérdés! Mi sem értjük, hogy mi az oka az ingadozásnak, főképp, ha kiugró az eltérés.

Többlakásos épületnél még van elképzelésem, valaki ráköt a másikéra, na de családi háznál??

2011. júl. 5. 07:35
vagy a mérő óra vagy szolgáltató hiba
2011. júl. 5. 07:33
Nincs több, se kevesebb "fogyasztónk". Mégis havonta kb. 40 kwh-val emelkedik az áramfogyasztásunk:(
2011. júl. 5. 07:32
Hogyan lehet, hogy ugyanannyi "fogyasztó" mellett az áramfogyasztásunk a februári 163 kwh-ról júniusra 256 kwh-ra emelkedett?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook