Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan kezelnéd ha a 17 éves fiad egy bulin inna? fórum

Hogyan kezelnéd ha a 17 éves fiad egy bulin inna? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2009. máj. 26. 20:51
Szerintem 17 éves fúnál akkor kéne aggódni, ha nem ezt csinálná.
32. 96126be7d9 (válaszként erre: 22. - 3388f1d995)
2009. máj. 26. 20:43

Nagyon jó úton haladtok afelé, hogy a gyerekből egy személyiség nélküli, örömtelen zombit neveljetek. Ha az ilyen apróságokat, amik tökéletesen normálisak a korában tiltjátok, akkor egész életében gyűlölni fog titeket - persze nem fogja kimutatni, de jó nagy adag frusztráltsággal és tapasztalatlansággal engeditek ki az életbe.

Mert tulajdonképpen ha ezt az egy sört megtagadjátok, akkor elvágjátok a gyereket a baráti körétől (mert bizony mindenki iszik egy buliban, persze nem mindegy mennyit), nem fog tudni megtanulni közösségben szórakozni, és a későbbi életében is gátlásos lesz, ha este megy szórakozni olyan helyre ahol inni kell (pl üzleti vacsora vagy táncmulatság).

Gátlásosságot nevelni valakibe meg igen könnyű. És ezzel a NO ALKOHOL hozzáállással bizony mindenhol falakba fog ütközni, hiszen a sör és borfogyasztás a mentalitásunkkal jár.

Nézd csak meg, egyetlen hozzászóló sem mondta hogy "sört ivott a gyerek?! törd le a kezét!"

Amúgy mi lesz a következő tiltott dolog? A szex?

31. 769918d4ef (válaszként erre: 29. - Df2a740c00)
2009. máj. 26. 20:00
En a bortol nagyon konnyen berugok,ezert azt nem iszok csak nagyon keveset ,de sort ihatok amennyit elombe tesznek mert annyit pisilek tole hogy nincs idom berugni:)
30. 73cdbfbb2c (válaszként erre: 22. - 3388f1d995)
2009. máj. 26. 19:59
Akkor mutasd meg neki a fórum-hozzászólásokat.:) Biztosan jobb belátásra tér és nem akad ki ezen annyira, hogy büntetésen gondolkodjon.
29. df2a740c00 (válaszként erre: 28. - 769918d4ef)
2009. máj. 26. 19:39
Hát bezony-bezony..:)) én annakidején még fogadást is nyertem, mert senki nem hitte volna, hogy simán asztal alá iszom a srácot..öhhmmm persze ez már rég volt...
28. 769918d4ef (válaszként erre: 25. - Df2a740c00)
2009. máj. 26. 19:32
Szerintem is az 1 sor tul keves 17 evesen:)(en asszem tobbet ittam abban a korban :P)
27. kattyus (válaszként erre: 20. - 3388f1d995)
2009. máj. 26. 19:29
Szerintem apának kellene elgondolkodni egy kicsit. Vagy talán nem is kicsit. Mit akar elérni a fiával? ha a gyerek nem akar antialkoholista lenni, akkor nem is lesz. Vagy így, vagy úgy. Mindenki jobban járna ha meglelnétek az egészséges középutat.
2009. máj. 26. 19:22
eltitkolja
2009. máj. 26. 19:21

Ezért büntetni? Szerintem inkább szentté kellene avatni, ha csak egy sört ivott:)

A büntetéssel a kíváncsiságot, kalandvágyat úgyse tudjátok kiölni belőle, legfeljebb eltitkja előletek, ha olyat csinál, amiről úgy gondolja, nem díjaznátok..

2009. máj. 26. 19:16

nincs ezzel semmi gond.

17 évesen már mi is házibulikban "próbálgattuk a szárnyainkat"

majd megtanulja, mennyit bír.

ilyenkor még ki akarja próbálni magát, vagánykodás is van benne.

23. 769918d4ef (válaszként erre: 22. - 3388f1d995)
2009. máj. 26. 19:09

Probald megbeszelni a paroddal hogy ne bintesse meg.Elvegre mirol is beszelunk?1 SORT IVOTT 17 EVESEN!Ez nem baj egyaltalan,meg az se ha 3at inna....attol ugysem rugna be(a sortol csak pisilni lehet....:)De en azt nem ertem egyesek mert jatsszak a "joakaro"szerepet es besugokent arulkodnak a szuloknek hogy kinek a fia-lanya mit es mennyit ivott....ezt soha nem ertettem.17 evesen mar nagy fiu,es ne haragudj ha ezt mondom de ertesd meg a paroddal hogy ha ilyensmiert buntetni fogja meg rosszul is elsulhet a dolog...Pl 18 ev betoltese utan szembe szallhat veletek es akkor mar rosszabb a helyzet....El is mehet ilyensmiert otthonrol,mert esetleg ugy erzi mindenbe beleszoltok....Ezt csak azert mondom hogy ne hozzatok elhamarkodott dontest,adjatok szabad teret neki mert magahoz valo esze biztos kell legyen.Ha pedig nincs az se baj ,mert igy tanul...

Gondolom hogy aggodtok erte(nekem is 2 eves kisfiam van)es biztos mi is atmegyunk majd ezen,de nem kell tulreagalni a dolgot.1 sor az csak 1 sor...

22. 3388f1d995 (válaszként erre: 21. - 769918d4ef)
2009. máj. 26. 18:57
Én nem szeretném de a párom az más tészta.Nagyon jó a kapcsolatom a gyerekkel mindent meg beszélünk nincs tabu .Attól félek ez ezzel most veszélyben van.Szigorú vagyok én is ha kel de Ő már majdnem felnőtt.Én elmondtam neki hogy mit gondolók erről és mihez tartja magát.
21. 769918d4ef (válaszként erre: 20. - 3388f1d995)
2009. máj. 26. 18:19
A leheto legrosszabb amit csinalhattok az az ha megbuntetitek emiatt....En 17 evesen amiatt fogtam neki cigizni mert a szuleim megbuntettek mert megtudtak hogy kiprobaltam a cigit....erre en mergembe nekifogtam cigizni es csak akkor hagytam el mikor 20 evesen ferjhez mentem es kismama lettem...
20. 3388f1d995 (válaszként erre: 9. - Drnéni)
2009. máj. 26. 18:11
Egy sör volt {a jó akarok el mondták}Csak az a baj ,hogy nem nekem hanem a férjemnek.mi előtt a gyerek haza jött volna.Ritkán megy diszkóba ha megy mindig idő előtt haza jön.velem megoszt mindent.Apát nehéz meg győzni kemény bünti kel szerinte.
2009. máj. 26. 18:06
Én nem szólnék semmit, csak ha rendszert csinálna a dologból. De ha egy bulin lecsúszott egy kis pia....hát Istenem. Mindenki kipróbálta egyszer legalább.:)Majd ha egyszer olyan hulla részegre issza magát, amitől aztán nagyon rosszul lesz még másnap is, akkor majd vége lesz a " kipróbálom a piát " időszaknak.
18. 769918d4ef (válaszként erre: 17. - Zsuzsa88)
2009. máj. 26. 15:15
Kemeny keveres....:)En mar nem emlekszem miket kevertem de annyit tudok hogy van 1-2 jo sztorim ...:)...de azert nem ismetelnem meg....
17. Zsuzsa88 (válaszként erre: 16. - 769918d4ef)
2009. máj. 26. 15:11
Na ja, a keverés... Mit szólsz az én mixemhez? BK, csokilikőr, újévköszöntéskor pezsgő, utána meg Vermouth... Jó, mi? Nem csoda, ha a fiúk nyálcsorgatva nézték a fenekemet a tangámmal, és úgy kellett átvinni a másik helyiségbe... Kellemetlen volt... XD
2009. máj. 26. 15:04

Az normalis dolog ha iszik egy ket sort vagy vmit a bulin,azert az nem azt jelenti hogy alkoholista lesz vagy ilyensmi...Meg akkor sem kell elkeseredni ha kicsit mondjuk tobbet iszik egy bulin a kelletenel,mert abbol is csak tapasztalatot nyer es el tudja donteni hogy jo e az ugy neki vagy nem...Es igy jon ra hogy hol van a hatar.Szerintem minden fiatal kiprobalja az eletben 1x a cigit es az alkoholt,de azert nem mindenki fog neki cigizni vagy inni rendszeresen...


Amugy azert emlitsd meg neki hogy ne keverjen ossze kulombozo italokat mert az naaaaagyon kiuti az embert...es a masnap nem vmi kellemes....

2009. máj. 26. 15:01
Én sem iszok meg akármit. A sörnek pl. a szagát sem bírom. A Vermouth az, amit szerintem többet az életben soha nem fogok inni (ebből rúgtam be anno), a nagyon erőseket sem bírom tisztán. Vagy pezsgőzök, esetleg csoki- vagy kókuszlikőrt iszok, vagy vodkát valamilyen üdítővel. És ismételem, tartom a mértéket. :) Tehát ezek azok az italok, amiket szívesen iszom, de nem egyszerre az összeset, még mielőtt vlki félreértené... :D
2009. máj. 26. 14:53

Én a fiamnak már jóval előbb elmondtam és nem győzöm ismételni magam: nem baj ha iszik csak ésszel! Annyit igyon, ami jól esik és mindig tudjon magáról.

Sosem jött haza részegen, amikor úgy alakul kóstolgatja az italokat, de úgy veszem észre nem ízlik neki igazán egyik sem.

2009. máj. 26. 14:53
Egyetértek Dajával és Rangikuval. Mikor élje ki magát, ha nem most? Mások 12-14 évesen kezdenek inni, és nem 1 sörrel kezdik... Azoknak mit gondolnak a szülei? Ők még gyerekek. Ha egy srác 17 évesen kezd el inni (és nem úgy, hogy seggrészegre issza magát), szerintem nincs vele semmi baj. Mint mondod, segít otthon, jó gyerek. Akkor engedd meg, hogy egy picit néha kikapcsolódjon. Nyugodj meg, jó példát mutattok neki, szerintem nem lesz vele gond, nem lesz alkoholista. Én is jó "kislány" vagyok, bár én először 15-16 évesen ittam (be is rúgtam rendesen, hülyeségeket csináltam, aztán hónapokig szekáltek az újévi sztorikkal... hát, kösz, nem kérek belőle többet). Jól tanulok, segítek itthon, boldog párkapcsolatban élek. Mégis néha, pl. újévkor, vagy egy nagyon nehéz vizsga után kicsit elengedem magam. Mértékkel iszok, tehát jól érzem magam, mégsem fetrengek a földön. Az az első alkalom jó lecke volt arra, hogy tartani kell a mértéket. Azóta is tartom. Ritkán iszom, Anyuméknak mindig be is számolok róla (bár most már nem is kérdezik, megbíznak bennem, hogy nem fogok a rendőrségen vagy a detoxon kikötni). ÉS nincs is ezzel semmi baj. Akkor lenne probléma, ha minden áldott 7végén módszeresen felöntenék a garatra. Szerintem nem lesz gond a fiaddal. Hagyd tapasztalatokat gyűjteni. Ha először rúg be, akkor se torkolld le, ezen előbb-utóbb így is, úgy is át fog esni. Vagy egy lány miatt, vagy a tanárok készítik ki a suliban. Ha először berúg, olyan szarul érzi majd magát, mint én akkor reggel, hidd el, nem fogja megint megcsinálni, jó lecke lesz neki. Utána tartani fogja a mértéket, és talán meg is áll az 1 sörnél.
2009. máj. 26. 14:49
Egy sör még nálam is beleférne pedig én is útálom az alkoholt és sosem iszok.
2009. máj. 26. 14:48

Szia!


Szerintem ha tiltod annál rosszabb,le kell vele ülni megbeszélni ezeket a dolgokat.Cigi ital drog stb...Cigizhetsz fiam,de mi pénzzel ezt a hobortott nem támogatjuk stb...Meg nem azt mondom ,hogy ne igyon,de tudja hol a határ!!Meg fel kell vázolni hogy miket okoz ez egészségügyileg milyen ártalmas a szervezetre....Amugy mi sem cigizünk és nem is iszünk,de én igy tennék.Sok Sikert

2009. máj. 26. 14:48
Teljesen természetesnek tartanám, hogy buliban ivott egy kicsit.
2009. máj. 26. 14:48
Nagyon meg lennék lepve, ha tényleg csak egy sört ivott volna. Ez ennek az időszaka. Nem kell "kezelni" sehogy, remélhetőleg úgy neveltétek, hogy azért próbáljon vigyázni magára, ne üljön be részeg sofőr mellé, illegálist ne sokat próbálgasson, stb. Az én lányom 2 éves, ha ennyit elérnék nála, már boldog lennék.
8. kaaskopje (válaszként erre: 1. - 3388f1d995)
2009. máj. 26. 14:47
Ha az én 17 éves fiam meginna egy sört, nem tennék az égvilágon semmit. Ha rendszeresen a sárga földig leinná magát, az persze más, de egy sör még nem a világ vége. Ne izgulj :)
7. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - 3388f1d995)
2009. máj. 26. 14:47

Nekem is kb ebben a korban kezdett a fiam iszogatni egy -egy sört, de csak buliban.

Ettől nem óvhatod meg, gondolj vissza, mikor Ti jártatok, akkor is volt egy kis itóka, ha kihúzza magát még rosszabb, cukkolják.

Inkább mondja meg, nem bántsátok érte, mert akkor nem fog titokban iszogatni, hanem nyíltan, előttetek.

Bár a fiam itthon, családi körben, nem iszik, csak üdítőt. Barátok közt viszont néha egy kis sör, mást nem is szeret.

Nem fog rászokni, csak ne szólongassátok örökké, hogy ne igyon.

MIndig a tiltott gyümölcs az édesebb :D

2009. máj. 26. 14:47
Össze fogom tenni a két kezem, ha a gyerekeim 17 évesen csak egy sört fognak meginni.
2009. máj. 26. 14:47
Tényleg addig örülj amíg csak iszik. Itt kint ahol én lakom már a 12éveseket látod a földön fetrengeni részegen, meg füvet kínálni. Otthon nagyon jók a gyerekek:) Az biztos, hogy addig én sem vállalok gyereket amíg kint élek. Amúgy egy sör nem a világ vége, és bevallotta...
2009. máj. 26. 14:45
Szerintem ha megivott 1 sört, még nem dőlt össze a világ. Főleg meg ha még őszinte is volt hozzátok.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook