Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan készítsem el a karfiolt 14 hónapos gyermekemnek? fórum

Hogyan készítsem el a karfiolt 14 hónapos gyermekemnek? (tudásbázis kérdés)


2010. márc. 17. 14:22
Szia!ha nem hasfájós akkor nyugodtan adhatod neki bármilyen formában, hisz már elég nagy, ha nincs különösebb étkezési problémátok nyugodtan eheti azt amit ti!A köményes dolog pedig tényleg jó!
2010. márc. 17. 08:53

szia

Azokat az ételeket, amiknek van egy kicsi kockázata is, hogy fájhat tőle a pocakja, annak a főzővizébe szoktam rakni egy kis őrölt köményt.

Különben meg a 14 hónapos gyerek már bárhogyan elkészítve is megeheti a karfiolt (akár sima leves, vagy rakott, rántott) és sok minden mást is. Az én kislányom is ennyi idős és simán megeszi. Nem is főzök már neki külön vagy két-három hónapja.

2010. márc. 17. 08:38

Hát leginkább sehogy, de ha mégis, akkor az első főzővizet le kell önteni róla, ezzel viszont köntesz mindent.


Esetleg próbáld ki párolva (párolóedénybe, ha nincs, akkor fogj egy kisebb fazekat, tedd félig vizzel, rakj rá egy tésztaszűrőt (de ugy hogy lezárja a fazék száját) tedd bele a karfiolt, takard le alufóliával légmentesen, majd tűvel böködj egypár lyukat az alufóliába)és párold puhára. Rakhatsz bele nagyon vékony karikára vágott sérgarépát is, az is megpárolódik vele.

2010. márc. 17. 08:34
főzd meg csak simán, talán egy kis krumplival, ici-pici sóval. Ha jól tudom, a szerecsendiótól nem lesz olyan felfújós..
2010. márc. 17. 08:32
Hogyan készítsem el a karfilot 14 hónapos gyermekemnek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook