Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan készíted otthon a gyrost? fórum

Hogyan készíted otthon a gyrost? (tudásbázis kérdés)


1 2
2007. jan. 4. 13:30
Én egyszer kipróbáltam a gyros fűszerkeveréket de elég vacak volt.
2006. dec. 20. 11:02

Hát mi csak gyros tálat szoktunk csinálni. Sertéscombból csinálom, hasábkrumplival és fokhagymás szósszal, amit az alábbi módon csinlok:

1 tejföl, kevés pirospaprika, fokhagymakrém, bors, ezt összekeverem és legalább 1 órát állni hagyom a hűtőben.

2006. dec. 18. 21:57
Pita helyett tortillába töltöm a fűszeres csirkemellet.Kétféle szósz készítek 1/3 majonézből és 2/3 tejfölből.Az egyiket fokhagymával és borssal, a másikat chilivel és pirospaprikával fűszerezem.
2006. dec. 18. 14:06
Csirkemellből szoktam csinálni,gyros fűszerrel,vokban sütve.Jó szokott lenni.
2006. nov. 24. 19:47
nem csinálok otthon gyrost,de kedvet kaptam
10. eva1229 (válaszként erre: 5. - 12667dcac6)
2006. nov. 16. 00:41
Köszi, végül is élesztőset csináltam, de legközelebb ezt is kipróbálom.
2006. nov. 16. 00:39

A gyrost én így készítem:



Sütök én is csirkemellet csíkokra vágva gyros fűszerrel.

Ha van a boltban kész pita tészta azt veszek, ha nem magam csinálok, de ugye nem találtam meg a régi jól bevált receptemet.

Elkészítem a tzatzikit az alábbiakban leírtam, hogy hogyan.

Szeletelek hagymát, azt lesózom addig amíg a többit készítem, így nem lesz olyan csípős.

Pirítok backon szalonnát kis kockákra vágva.

Kockázok fel paradicsomot, maj sütök hasábburgonyát.


És így rakom össze:

Ráteszem egy lapos tányérra a pitát, ezt tálalás előtt grillsütőben vagy serpenyőben egy kicsit megpirítom, teszek rá husit, bacont, paradicsomot, hagymát, hasábburgonyát ízlés szerint és leöntöm a tetejét a tzatzikival.


Próbáljátok ki aztán írtjátok meg hogy sikerült!

2006. nov. 16. 00:31
Én a szósz úgy szoktam, hogy lereszelek 2 db ubit megsózom reszelek hozzá 2-3 gerezd fokhagymát és tejföllel összekeverem. Vagy lehet kapni kimundottan Tzatziki fűszerkeveréket is és akkor a fokhagyma helyett azt teszek bele. Joghurttal is lehet készíteni, de mi jobban szeretjük a tejfölt.
7. 'szti (válaszként erre: 6. - D3edebbda4)
2006. nov. 13. 12:35
Igazán jó szószra én is kíváncsi vagyok, mert még nem sikerült eltalálnom teljesen azt az ízt, amit rálöttyölnek eredetiben.
2006. nov. 13. 11:13
Sziasztok!Milyen szószt használtok hozzá? Van valakinek egy jó receptje, vagy készen veszitek?
5. 12667dcac6 (válaszként erre: 2. - Eva1229)
2006. nov. 12. 22:48
Én az előbb találtam neked egy receptet amibe nem kell élesztő:3 csésze liszt,3/4csésze olaj,1ek.vaj,3tk.sütőpor,1doboz joghurt,kicsi tej.Remélem segítettem.
2006. nov. 12. 21:24
Én nagyon leegyszerüsítve.A kívánt húst(nálam a csirkemell váltbe,mert gyorsan kész.)vékony csíkokra vágom, készen kapható gyros füszerkeverékkel összekeverem,pihentetem,majd serpenyőben megpirítom.Mellé sült burgonyát,vagy (vásárolt) gyrostésztát adok különböző zöldségekből készült salival,amit szósszal nyakonöntök.Nekem ez azért vált így be, mert gyorsan készen van.Biztosan van finomabb is,én is szívesen olvasnám.:)
2006. nov. 12. 14:25

Hát én sajnos nem szoktam, sőt hozzá sem fogtam ennek az elkészitéséhez, mindig csak gyors kajáldákban szoktam ilyet enni.

Ha azért tényleg meg van valakinek ennek a receptje, írja le, kíváncsi vagyok rá.

Eva1229, sajnos ebben nem tudok segíteni...

2006. nov. 12. 13:39
Én magam szoktam készíteni még a pitát is, de most elkevertem a receptjét és sehol sem találom, a keresők meg csak az élesztővel készítendőket dobták ki. Amit eddig csináltam nem kellett bele élesztő. Ha valakinek van ilyen receptje írja meg nekem. Köszönöm.
2006. nov. 12. 13:36
Hogyan készíted otthon a gyrost?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook