Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan keressek rá a 20. heti vetélés okára? Nem találok semmit róla... fórum

Hogyan keressek rá a 20. heti vetélés okára? Nem találok semmit róla... (tudásbázis kérdés)


2013. márc. 24. 18:23

Szia!

Voltatok immunológiai kivizsgáláson? Mert velünk is megtörtént egy 20 hetes vetélés és kiderült hogy nálam van probléma egy immunológiai vizsgálat után. (Persze a nőgyógyász nem mondott semmit.)

2013. márc. 20. 13:46

Sziasztok!


Sajnos erre kevesen gondolnak,pedig kellene!


A coeliakiában szenvedő felnőttek felénél nem jelentkeznek a klasszikus emésztőrendszeri tünetek, a puffadás és a hasmenés. Kell-e szűrni azokat a nőket, akiknek meddősége más okkal nem magyarázható? A coeliakia egyéb szülészeti-nőgyógyászati szövődményei közé tartozik a vetélés, a vashiányos vérszegénység és a méhen belüli magzati retardáció.


Csökkent fogamzóképesség, vetélés, kis születési súlyú újszülöttek. Csak három ok, amiért érdemes arra gondolni, hogy az asszony coeliakiában szenvedhet, különösen akkor, ha gyomor-bélrendszeri tünetek is mutatkoznak. Ez az alattomos autoimmun betegség könnyen becsaphatja az orvost. Tudni kell, hogy az érintettek nem ehetnek búzából, árpából vagy rozsból készült ételeket. A kórkép jellegzetessége a vékonybél-nyálkahártya felszívódási zavarokhoz és tápanyaghiányhoz vezető gyulladásos károsodása, amelyet a táplálékban található glutének okoznak. Meglepő, de ebben a genetikailag fogékony személyeknél kialakuló, gyógyíthatatlan betegségben szenvedő felnőttek felénél nincsenek klasszikus emésztőrendszeri tünetek. Esetükben a kórkép osteoporosis vagy meddőség képében nyilvánulhat meg. Ráadásul a betegség sokkal gyakoribb, mint azt korábban gondolták.



Seungdamrong és McGovern közleménye a coeliakia szülészeti és nőgyógyászati vonatkozásainak jelentőségére hívja fel a figyelmet. A tanulmány témája több szempontból is aktuális.

A coeliakia népbetegség. Az utóbbi évtizedekben vált ismertté, hogy nemcsak gyermekkorban jelentkezhet, hanem bármely életkorban manifesztálódhat. Elsősorban a szerológiai teszteknek köszönhető, hogy nagy populációk szűrése is kivitelezhető. A szűrővizsgálatok azt igazolják, hogy a kórkép lényegesen gyakoribb, mint korábban gondoltuk. Hazai vizsgálat 1:85 arányú előfordulást állapított meg.

A kórkép további jelentőségére utal, hogy folyamatosan bővül a coeliakiához bizonyítottan társuló betegségek köre, melyek esetén a coeliakiát szűrni kell.2 A klinikai tünetek és a vékonybél morfológiai elváltozásai az esetek 90%-ában gluténmentes diétával kezelhetők, az esetek 10%-ában azonban refrakter forma áll fenn, amikor szteroid, azathioprin vagy cyclosporin adása válik szükségessé.


Dr. Rigó János Jr.

20. husi76 (válaszként erre: 16. - Rea70)
2013. márc. 18. 11:35

A 2.terhességnél én is be voltam varrva a 16.héttől de sajnos ugyanúgy elindult a szülés :(

Gondolom Neked is rendesen bevarrtak tűvel cérnával vagy más valami volt?


Úgy gondolom,hogy nálam nem áll fent az a veszély,hogy valamelyik nemet nem tudom kihordani,mert 2 kislány és egy kisfiú volt.

19. husi76
2013. márc. 18. 11:32

Nagyon aranyosak vagytok,hogy segíteni próbáltok !

Igen volt nézve véralvadás,volt méhtükrözés a 2.terhesség után és volt a méhembe egy kicsi sövény ki is metszették és így is sikertelen let a dolog :(

Itt van az amit ansh írt, hogy lehet az is baj ha nagyon kutakodik az ember (aki ismeri az érzést nem tudja ki verni a fejéből) mert mondta az orvos, hogy valaki csak 3 gyermek szülése után tudta meg, hogy sövény van a méhbe.

18. d71ef05a8e (válaszként erre: 17. - Fe3d58d788)
2013. márc. 18. 10:30
Ilyen sajnos valóban van.
2013. márc. 18. 10:11
Igazad van. (MÁr régen voltam gimis). Lehet, hogy az első fiú gyermek után kezdte a teste az ellenanyagot termelni, és a fiúkat vetélte, vesztette el. Minden esetre a születendő gyermek nemével van összefüggésben.
16. rea70
2013. márc. 18. 10:07

Szia!

Nagyon sajnálom ami veled történt,és átérzem a fájdalmadat.Nekem is volt 3 vetélésem,és nálam sem volt előtte semmi gond.Nekem a 24. 20. 23. héten indult be spontán a "szülés".Mind a három babám egészséges volt.Minden lehetséges vizsgálatot megcsináltattunk,(genetikai szűrések)és semmi eltérőt nem találtak.Nálam a méhszáj nem tartott tovább.Egyszerűen amikor elérte azt súlyt a baba nem bírta tovább és egyik napról a másikra kinyílt és beindult a szülés.A következő terhesség előtt csináltak egy méhszájzáró műtétet és azt a terhességet simán kihordtam.Most van egy 17 éves fiam és egy 13 éves lányom.

Sok sikert,és ne add fel!

Utólag jutott eszembe ,hogy ezt a műtétet csak Debrecenben csinálták.Azóta már lehet ,hogy máshol is alkalmazzák.

15. angica0901 (válaszként erre: 13. - Fe3d58d788)
2013. márc. 18. 09:50
Fúúúú..., nekem meg épp azt mondta a nőgyógyászom, hogy feltételezhetőleg a fiú gyermekeket nem tudom megtartani. Okot nem mondott, de állítólag van ilyen.
14. angica0901 (válaszként erre: 9. - Husi76)
2013. márc. 18. 09:45

Szia!


Hová valósi vagy? Van egy nagyon jó nőgyógyász ismerősöm otthon. Olyan laza, dumás fajta, de nagyon ott van a toppon.

Vérsűrűséget néztetek? 6. hónapban indult volna meg a szülés egy itteni lánynak, elkezdték Neki lőni a Clexan-t, így még húzta egy ideig, és most van egy bár koraszülött, de egészséges kislánya.

2013. márc. 18. 09:18

Nagyon sajnálom ami veled/veletek történt.

Volt egy tanárom a gimiben. Három gyereket vetélt el és kettőt szült halva. Úgy, hogy előtte született egy egészséges fiú gyermeke. Addig jártak vizsgálatról vizsgálatra, míg kiderült, hogy csak a lányokat nem képes élve megszülni. Ennek oka pedig egy védőoltás volt. Földkörüli nászutat kapott a hajós férj munkahelyétől. Olyan sok védőoltást kapott, hogy ez okozta a bajt. Nem lehet nálad is valami védőoltás vagy a nélkül a gyermek nemére történő probléma?

12. Z.Györgyi (válaszként erre: 7. - Husi76)
2013. márc. 18. 09:03
Nagyon sajnálom! Így persze egész más a helyzet... Nem is tudom, egyáltalán hogy éltwd túl.
11. d71ef05a8e (válaszként erre: 9. - Husi76)
2013. márc. 18. 09:00

Hát igen:(


Ugyanakkor sajnos olvastam több olyan történetet, ahol mindent bevetettek, olyan vizsgálatokat is, amelyek egyáltalán nem tartoznak bele az ilyenkor szokásos protokollba, tényleg mindent, de mindent.


az az igazság, hogy ha ilyenkor minden negatív, az se jó valahol, mert nincs válasz, nincs valami, amire rá lehet mutatni, és azt a dolgot kezelni vagy kerülni vagy bármi más módon kizárni a következő terhességnél.


De ami ugyanilyen valószínű sajnos, hogy minél több vizgsálatot végeznek el, annál több mindent találnak. Olyan kisebb-nagyobb, főleg kisebb dolgokat, amelyekkel nők milliói hordanak ki egészséges babákat világszerte, de van rá valahol valamilyen adat, hogy x %-nyi valószínűséggel az is okozhat vetélést.


No hát azt hiszem, ez még a nem létező válasznál is rosszabb. Mert minden gyanúsított kisebb-nagyobbb eltérést, egészsgéügyi problémát ilyenkor az ember természetesen kezeltetni akar, ennek a kifutása még optimális esetben is lehet, hoyg több év, diéták, gyógyszerek, állandó orvoshoz járás, ami megérné, de még így sem biztos, hogy sikerül végül megoldani a problémát, vagy hogy egyáltalán ezek között volte valóban a probléma. Merthogy mások nem is tudnak haosnló bajukról és vígan kihordják a babákat.

2013. márc. 18. 08:47
Néztek Leiden-mutációt?
9. husi76 (válaszként erre: 8. - D71ef05a8e)
2013. márc. 18. 08:43

Bocsi épp beleolvastam a naplódba!

Neked épp nem kellett volna olvasnod!!!!!!!

Igen a kulcsszó a pénz, eddig sem fizettünk keveset és eredménye nem lett a baj,hogy a tartalék kimerülőben és ki legyen a következő Dr Úr/Nő aki kisérletezhet rajtam?!

A dolog azért bosszant mert nem hiszem, hogy én vagyok az első ilyen eset!

8. d71ef05a8e (válaszként erre: 6. - Husi76)
2013. márc. 18. 08:35

Jaj, ez egészen más helyzet!


ha háromszor firdult elő, akkor azért józan ésszel be lehet látni, hogy nem valószínű, hogy szerencsétlen véletlenekről van szó.


Akkor viszont sajnos időt, energiát és rengeteg pénzt nem sajnálva addig kell keresned egy orvost, amíg olyat nem találsz, aki folytatja a kivizgsálásokat abban az irányban, amelyben eddig nem történtek:(


Rettenetesen sjanálom, hogy ezen keresztül kellett mennetek:(

7. husi76 (válaszként erre: 5. - Z.Györgyi)
2013. márc. 18. 08:35
Köszönöm nagyon aranyosak vagytok.A baj csak az, hogy én 3 alkalmon vagyok túl és tudod az a furcsa, hogy mind a 20.hét+1-3 napra történt és ennek valami oka csak van ha egyidőben történik.Nálunk is minden rendben volt és még azt sem mondhatom, hogy halott volt a babám,mert élt és rendes szívhangja volt,egyszerűen megindult a szülés mintha ott lenne az idő :(
6. husi76 (válaszként erre: 3. - D71ef05a8e)
2013. márc. 18. 08:32

Igazad van jobb ha nem találok, csak az a baj épp 3x történt velem ez a dolog és mind a 3x másik orvosom volt és még ezek után sem tudtak semmit mondani, holott a kivizsgálások már a 2.után megtörténtek :(

Muszáj valamerre elindulnom mert a 4-nek nem merek így elindulni.

5. Z.Györgyi (válaszként erre: 1. - Husi76)
2013. márc. 18. 08:32
Szia! Én a 21. hétem vesztettem el az első babámat. Semmit nem találtak, az összes vizsgálat és szövettan azt mutatta mindketten egészségesek voltunk. A dokim azt mondta, így jó esélyem van, hogy nem fog még egyszer előfordulni, úgy kezdjünk próbálkozni, hogy arra gondoljak, minden rendben lesz. És azóta van két gyönyörű gyermekem. Szerintem se keresgélj, minden eset más. A dokiddal beszéld meg. Kitartást Neked!
4. husi76 (válaszként erre: 2. - 18e79e1970)
2013. márc. 18. 08:30
Köszönöm megnézem.
2013. márc. 18. 08:20

Szerintem nem is baj, hoyg nem találsz. Az orvost kell kérdezni és persze a szövettan eredményét megvárni.


Ha az orvos nem tud biztosat mondnai, akkor az azért van, mert nem tudni a pontos okát. Ha viszont elkezdesz keresgélni, annyi mindent fogsz találni előbb-utóbb, hogy ép ésszel nem lehet kibírni, feldolgozni, mennyi minden lehetett az oka...


Én rettenetesen sajnálom, ha ez történt, nem is próbálok vigasztaló szavakat írni, úgysem segít semmi, csak az idő talán. És maximálisan megértem, hogy tudni akarod az okát, nehogy még egyszer előforduljon. De akkor is az orvos véleményét kérd ki legelőször, ne vaktában kezdj gyanakodni mindenre, mait a neten írnak, mert úgy nem lesz könnyebb, sajnos:(

2013. márc. 18. 08:18

[link]


Ezen az oldalon rajta van, lent a "váratlan bajok" bekezdés vége felé. Nem tudtam kivágni

2013. márc. 18. 08:13
Hogyan keressek rá a 20.heti vetélés okára? Nem találok semmit róla :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook