Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan keres manapság egy virágkötő? fórum

Hogyan keres manapság egy virágkötő? (beszélgetős fórum)


2010. nov. 30. 21:31

És látványosabb az eredménye.

Attól frászt kapok, pedig nagyon szép az esküvős autókon a csokrok. Szegények ott halálra vannak ítélve.

7. Havran (válaszként erre: 1. - Csajszika25)
2010. nov. 30. 20:38

Szia!

Én virágkötö vagyok immáron 17 éve,14 évig csináltam üzletet,most nyáron hagytam abba.Elég volt kicsit belefáradtam.Üzletet nagyon nehéz most csinálni én látom milyen volt 10 éve és milyen most.A multik nagyon betesznek mindenkinek,természetesen a virágüzleteknek is,ezáltal kevesebb a munkahely is és kevesebb a bér is.Átlagban 500-600 ft-ot fizetnek,de van olyan is ahol 450-et,de ismerek olyat is aki 700ft fölött keres.Az biztos,hogy mindenhova gyakorlattal rendelkezöt szivesebben látnak.Az biztos,hogy nagyon szép szakma én is imádtam és imádom most is,de egyenlőre csak max addig amig magamnak készítek dolgokat.Hátrányai mint már mások is irták,hétvége meló,karácsony meló....te mindig akkor dolgozol amikor mások ünnepelnek.És hát azért nem a legtisztább szakma,nem egy kézkimélő dolog.Bármi kérdésed van irj nyugodtan.Remélem nem vettem el a kedved az egésztől,nem az volt a célom.Azért az ott van,hogy lehet alkotni gyönyörü csokrokat,és kompoziciókat és nagyon változatos.Ez nem olyan szakma,hogy beülsz egy irodába és egésznap vered a géped.Annál több.

2010. nov. 30. 17:39

Akit én ismerek, nem lett milliomos ebből. És nem látom azt se hogy egymás kezéből vennék a kilincset.

Épp megél, szerintem. Max annyi hogy nem cseszegeti a főnöke, mert nincs tudtommal.

Jó 10 éve ismerem. Eleinte a barátnőjénél segített temetés és ilyen alkalomkor. Aztán pár éve saját maga ura.

5. mágnes74 (válaszként erre: 1. - Csajszika25)
2010. nov. 30. 17:37

Ha alkalmazott vagy, akkor 500/ óra.

Sok helyen keresnek, de csak gyakorlattal.

Nehéz most már elkezdeni, mert hol szerzed meg a gyakorlatot. Emellett, amiért én otthagytam a szakmát, nincs hétvége, az anyák napja, karácsony egészen másról fog szólni, mint most. Akkor van a legtöbb munka.

Persze, attól még nagyon szép szakma.

2010. nov. 30. 17:35

de próba szerencse

[link]

2010. nov. 30. 17:33

gondolom ez inkább azoknak lenne való, akik maguk szeretnének önállóan vállalkozni

(ami elég rizikós lehet)

2010. nov. 30. 17:32
én fél év alatt 2 virágkötőt kereső hirdetéssel találkoztam
2010. nov. 30. 17:30

Sziasztok!


Nagyon érdekel a virágkötő szakma, de mielőtt belevágnék szeretnék tájékozódni, hogy manapság milyen lehetőségek vannak elhelyezkedni, és mennyit lehet keresni virágkötőként.


Előre is köszönöm a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook