Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Manapság a legtöbb gyerek már azelőtt eladósodik, mielőtt egy fillért is keresett volna. fórum

Manapság a legtöbb gyerek már azelőtt eladósodik, mielőtt egy fillért is keresett volna. (beszélgetős fórum)


11. martin3 (válaszként erre: 10. - Martin3)
2012. máj. 26. 22:17
a 2. mondatomra annyit, hogy azt tartottam hülyeségnek, hogy nem kaptam zsebpénzt!
10. martin3 (válaszként erre: 9. - Remoni)
2012. máj. 26. 22:16

na ez már tényleg egy jó kérdés! szerintem mindkettőből.

Én soha nem kaptam zsebpénzt, hülyeségnek is tartottam.

Viszont akárki akármit is mond, én már adok a gyerekeknek "zsebpénzt", pedig csak (a 2 nagy) 7 illetve 5évesek. mindezt úgy, hogy ha rendet tesznek, vagy valami nagyon pozitív dolgot csinálnak kapnak egy 20-ast vagy 10-est(ők úgysem értik még a pénz nagyságát, és nem is azon van a hangsúly), és baromira örülnek, hogy gyűjthetik a fényes kis pénzeket:). Ha valami nagyon nagy dolog történik akár 100-ast vagy 200-ast is kapnak, de ez nagyon ritka. Viszont ez az ő pénzük, és arra költhetik, amire csak akarják(persze ez többnyire játék, kis apróság), viszont már most megtanulták, hogy egy ideig gyűjtögetni kell és tudnak várni, hogy nem azonnal, hanem majd, ha összegyűlt rá. ÉS azt is megtapasztalták már, hogy ha szerettek volna egy nagyobb értékű játékot, de elköltötték másra, akkor nem tudták megvenni(és én sem vettem meg), így újból lehetett rá spórolni.

Nekünk ez bejött, és tőlünk is azt látják, hogy nem veszünk meg minden felesleges dolgot, csak azért mert tetszik, csak olyat, amit érdemes, nem veszünk fel hitelt, ha nem muszáj, csak azért, hogy előbb legyen valami meg. Nem, majd ha megvan rá a pénz akkor lehet nyújtozkódni...

9. Remoni (válaszként erre: 1. - CS.CS)
2012. máj. 26. 21:32

Ez valami agymosott MLM duma. Innen van: [link]


Legalább írtad volna le a saját szavaiddal...


Van egyébként e butaság mélyén egy jó kérdés: miből tanul hatékonyabban a gyerek? Szülői mintából vagy tapasztalatból?

2012. máj. 26. 19:46
Háát igazából sztem ez leginkább rajtad múlik, hogy mit tanítasz a gyermekednek....ezt véleményem szerint nem foghatod a szüleidre, hogy azért mert neked esetleg nem tanították meg, akkor te sem fogod a gyermekednek....Én nem kaptam zsebpénzt soha....mikor 18 lettem elmentem diákmunkára, eleinte nagyon hamar elment a pénz, aztán egyszer csak rájöttem hogy ebből félre is lehet tenni....utána jött az ösztöndíj is....egyetemre három bérletet kell vennem hogy eljussak oda, ezeket mind saját pénzemből veszem, kajámat én fizetem, ha elmegyek bulizni azt is én fizetem....ezekre nem szoktam kérni...nagyon sokáig elkértem anyától a telefonszámlámat is, hogy én feladom, viszont egy idő után mondta hogy azt majd ő feladja. Sőőt tőlem még kérni is szoktak anyáék kölcsön...nah mindegy ezt most nem azért írtam, mert fényezni akarom magam, ezzel csak azt akarom mondani, hogy mindenkinek saját magának kell eldöntenie, hogy mennyit akar félretenni, vagy félre akar-e tenni...ehhez szerintem kell egy bizonyos fajta felnőtt...vagyis inkább felelősségteljes gondolkodás is. Szeptembertől valószínűleg nekem is fel kell vennem diákhitelt, de úgy gondolom, hogy eddig is valahogy megoldottam egyedül ezeket a problémáimat, úgyhogy ezután is meg fogom...
2012. máj. 26. 19:36

Most nem mindegy, hogy adsz a gyereknek zsebpénzt, vagy kifizeted a mozizását/bulizását??

Egyébként nálunk annak idején volt egy összeg/hó, és volt a megkívánt dolgoknak egy bizonyos köre, amit anyuék nem finanszíroztak. Ilyen volt pl.a tinimagazin, a mozi, stb. Aztán mikor 18(!) évesen sikerült kinyígnom a mobilom, akkor 3havonta kaptam 3000forintot feltölteni. Aztán ha elfogyott, szívtam... Kispóroltam a zsebpénzből/kajapénzből, vagy egyszerűen nem volt, és ennyi....

6. a14deb9047 (válaszként erre: 5. - 25d4b44717)
2012. máj. 26. 16:49
Már kifizettem! Ezért alszom nyugodtan.
5. 25d4b44717 (válaszként erre: 3. - A14deb9047)
2012. máj. 26. 16:18

Addig dőzsölhetsz míg nincs.

Utánna csak a bank teheti. Neked zsírosdeszkára se futná:-)

4. andi6020 (válaszként erre: 1. - CS.CS)
2012. máj. 26. 16:16
Mi a kérdés?
2012. máj. 26. 16:14

Már aki... Igaz, se hitelem, se bankkártyám.

Inkább zsíros kenyeret eszem és főtt krumplit.

2012. máj. 26. 16:10
Mikor megszületik már van 2 milla adóssága.Mi ehhez képest a havi 3-4e mobilszámla??
2012. máj. 26. 16:09

Gondolj csak a mobiltelefon-számlára, a diákhitelre, bankkártyákra, amelyek jelentős kiadást jelentenek, holott a gyermekednek bevétele még nincs.



A Te gyermekednek ki fizeti a mobilszámláját?



Eladósodott nemzedéket nevelünk, mert legtöbbünket is csak arra tanítottak, hogy hogyan kell elkölteni a pénzt, azonban arról, hogy hogyan kell pénzt keresni és megtakarítani is, csak maximum a bankszámla szintjén esett szó. Ezért aztán mi is leginkább csupán erre tanítjuk gyermekeinket.


Alapvető hibának tartom, hogy az egyik leggyakoribb oka a zsebpénz kiszabásának az, hogy: „kellene már zsebpénzt adni a gyereknek, hadd legyen egy kis pénze, amit elkölt". A másik leggyakoribb ok, hogy már minden ismerős ad a környezetben és ezért, mint egy szokás, a szülők bevezetik a zsebpénzt. Pedig a zsebpénz alapvető célja a gyermekek pénzzel való bánásmódjának megtanítása kellene, hogy legyen.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook