Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan kell készíteni az igazi görög joghurtot? fórum

Hogyan kell készíteni az igazi görög joghurtot? (tudásbázis kérdés)


2010. jún. 15. 05:15

Rákerestem. A házi joghurtot le kell csepegtetni. Nagy tea szűrőt kibélelni gézzel vagy hasonló ruhával.

Viszont vettem 1 kicsit kibontottam megkostóltam. Nekem " keksz íze " volt. Rá is van írva : keksz ízű készítmény..

Hát én ezzel olytottam be a felforralt házi tejet. Reggelre megaludt, ennek is keksz ize van, csak nem olyan édes mint az előző, a bolti.

Nem lehet hogy háztartási keksszel tulingolták fel?

2008. jún. 22. 22:59

Nem tudom milyen a görög, csak azt tudom, nekem van joghurt gombám.Házi tejből készítem és nagyon finom, sűrű.3-4 naponta cserélem a tejet rajta.ma is ebből készült joghurt torta, málnával. Az epreset megnézheted itt.

[link]

2007. júl. 30. 18:08

Görög joghurtot szerintem nem lehet készíteni, csak max. a hazaiból olyan sűrűségüt nyerni.

A tzatzikihez én az itthoni joghurtot pelenkába kötve, felakasztva, páróra alatt kicsöpögtetem, (rengeteg savó csöpög ki).Így sokkal sűrűbb, krémesebb lesz a joghurt.

2006. dec. 28. 22:05
szerintem az juhtejből készűl, de nem akarok hülyeséget mondani
2006. dec. 28. 22:01
Tudja valaki, hogyan kell készíteni az igazi görög joghurtot?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook