Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan kell a törölközőt puhítani? fórum

Hogyan kell a törölközőt puhítani? (tudásbázis kérdés)


2009. márc. 15. 13:23
Azt tudtátok,hogy a pamut törölközőt nem ajánlatos nagyon öblíteni?Ugyanis az öblítő víztaszító hatású,ami így kevesebb nedvességet itat fel a bőrről. (csak egy gondolat):))
21. Garmy (válaszként erre: 20. - Safirah)
2009. márc. 15. 10:14
Nekem is bevált ez a módszer!!! :)
20. Safirah (válaszként erre: 16. - Gummy)
2009. márc. 15. 08:13
Vettem Dreft colort, úgyhogy ma kipróbálom a módszeredet olyan új törölközőkön, amiket még sose mostam, szóval újak! Remélem beválik!
19. Gummy (válaszként erre: 17. - Pintyőke72)
2009. jan. 13. 11:42

Pintyőke!

Köszi a tippet!


Mostanában már jó puhák a törölközőim, pedig előtte sokat vacakoltam velük.

18. Erika25 (válaszként erre: 16. - Gummy)
2009. jan. 6. 14:54

Hurrá! :)

Én is így mosom kb., de én 60 fokon. De úgy is puha.

17. pintyőke72 (válaszként erre: 16. - Gummy)
2009. jan. 5. 21:16
előrelátó jótanácsként: ne vegyél szárítós mosógépet, külön jobb a szárító. Nekem Mí... van, a legdrágább ugyan, de szuper.Valóban puha minden(a farmerok is) és a ruhákról úgy lekapja a szöszt,hogy csak na! Nem is vasalok sem pólót, sem farmert,sem törcsit,amióta van szárítóm. :)
16. Gummy
2009. jan. 5. 18:35

Végre sikerült megalkotnom a puha törölköző titkát!


Minden féle tippet egybe gyúrva:

- 40 fokon mostam

- Dreft folyékony mosószerrel

- Coccolino öblítővel

- 2x több öblítőt használtam mint egyébként

- Mosógépen öblítőstop

- Így a törölköző még kb. fél órát állt az öblítős vízben

- Majd sima centrifugázás


Még a szárítógépet kipróbálnám, de azzal várni kell. (bár ha a mostani mosógép kipurcan, biztos hogy egy szárítógépes mosógépre fogok gyűjteni)


Szóval így puha lett a törcsi. Eddig annyira kemények voltak, hogy a közepes kéztörlők simán, maguktól megálltak!!

15. Gummy
2009. jan. 3. 22:57

Köszönöm az eddigi ötleteket!

Holnap nagymosás lesz.... :)

14. Csiga78 (válaszként erre: 13. - Garmy)
2009. jan. 3. 19:39

Kipróbáltam a színesekhez a Splendidet,ezt csak a sparban és a plusz üzletekben lehet kapni.

Fehérekhez meg a lidl-t használom,de ahhoz szoktam önteni flóraszeptet,hogy kicsit fehéredjenek a ruhák.


Öblítönél meg nekem most nagyon bevállt a Welldone öblítője.Ezt az auchanba vettem,de azért szeretem ,mert sokáig megmarad az illata.Az elejére nincs kiírva a neve csak a hátulján.Auz elején egy csajszi van általában mindegyiken,de ebből is nekem a zöld,kék és a rózsaszín,ami illatra bejön.


De ahogy említettem az ecet csodákra képes.A ruhák egyre puhábbak és finom tapintásuak,de tény,hogy kell a törcsiknek idő:)))

13. Garmy
2009. jan. 3. 12:37

Csiga78!


Melyik fajta folyékony mosószert használod?

2009. jan. 2. 19:51

Én is a másik topicon olvastam az ecetről.Kipróbáltam 3-4 hónapja azzal mosok és nekem is kezd puhulni a törcsi.

Én is folyékony mosószert használok,azt a dobba teszem,a mosógép mosószeres adagolójába öntök 2-3 dl ecetet,az öblítőt a saját dobozába és azt kell,hogy mondjam azóta a ruhák is sokkal puhábbak és a színük is kezd visszatérni.És az sem lényegtelen dolog,hogy ezzel vízkövezed a gépet és olcsóbb meg hatásosabb,mint a calgonit.

Tény és való,hogy egy mosás után nem lesznek egyből puhák,kell neki idő.

2009. jan. 2. 10:53
szárítógép...előtte nálam is minden kőkemény volt, a szárítógép pihepuhává teszi. csak pénz - és helyígényes megoldás...
10. supin
2009. jan. 2. 10:44
Átvasalással is puhul..
9. Erika25 (válaszként erre: 7. - Gummy)
2009. jan. 2. 10:18
Most azt hiszem épp Ariel van, de a Persil is jó. Azért is szeretem őket, mert nem maradnak fehér foltok a nadrágokon tőlük...
8. 'szti (válaszként erre: 4. - Garmy)
2009. jan. 2. 10:16

a mosódió egy fa termése, ami szaponint tartalmaz, ez oldódik ki a mosás során

szerintem nagyon jó, csak kicsit drága

mosódiós TB kérdés is van, keress rá :-))

7. Gummy (válaszként erre: 3. - Erika25)
2009. jan. 2. 10:14
Melyik folyékonyat használod? Akkor lehet hogy veszek is ma egyet.
6. Gummy (válaszként erre: 4. - Garmy)
2009. jan. 2. 10:13

Én is olvastam az tudástárban ugyanazt a fórumot. Ki is próbáltam szinte mindegyik öblítőt.


Lehet hogy kipróbálom a folyékony mosószert én is. Hátha működik :)

2009. jan. 2. 10:10
Vagy több öbítő. Nálunk kemény a víz, de sok öblítőt használunk és úgy nem lesznek kemények a törcsik :)
2009. jan. 2. 10:10

Olvastam én is azt a másik fórumot, de három oldalon keresztül semmi olyat nem találtam, amit használni tudnék. Szinte csak öblítő nevek vannak felsorolva.


'szti!


Mi az a mosódió???

3. Erika25 (válaszként erre: 1. - Gummy)
2009. jan. 2. 10:03
Én a törölközőket folyékony mosószerrel mosom, így puhábbak lesznek, mint a poralakúval. De én is a másik topikot javaslom... :)
2009. jan. 2. 09:58

A Tudásbázis kérdések közet van egy ilyen:


Ti milyen öblítőt használtok? Én már mindent kipróbáltam, de a törölközők sokszor olyan durvák!


itt olvashatsz tanácsokat


amúgy én max egy deci ecetet öntök az öblítőhöz, szerintem puhít és a szagán tuti nem érezni

legpuhább nekem akkor lettek, amikor mosódiót használtam mosópor helyett

2009. jan. 2. 09:54

Sziasztok!


Nagyon jó lenne, ha valaki tudna segíteni.

A törölközőim kb. 2-3-4 évesek, és mosás után teljesen bekeményednek.

40 fokon mosom Ariellel, Coccolino öblítővel.

Volt amikor kipróbáltam az ecetet, és mosásnál beleöntöttem 1 üveggel, de nem használt (vagyis minimálisan puhább lett, de ez szinte semmi, és állati büdi volt). Calgonnal is próbálkoztam, de semmi. Próbáltam magasabb hőfokon, akkor sem lett jobb.



HA VALAKINEK VAN VALAMI BEVÁLT, JÓ ÖTLETE, VAGY MOSÓSZERE AMI PUHÍT, AKKOR ÍRJON!!! KÖSZÖNÖM

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook