Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan kell a 2010-es Excel-ben összeadni az óraszámokat? fórum

Hogyan kell a 2010-es Excel-ben összeadni az óraszámokat? (tudásbázis kérdés)

11. kristo_f (válaszként erre: 10. - Sylvia81)
2014. máj. 2. 12:04

És ha letöltenéd a magyar változatot, aztán azon tapasztalnád ki?

[link]


de van itt egy Excel kifejezés forditó, hátha...

[link]

2014. máj. 2. 08:30

Hahó, jár még erre valaki? :(

Szükségem lenne a képletre, mert össze kéne számolni az áprilist...

2014. ápr. 5. 20:56

Itt is vagyok. :) Remélem, még közületek is jár valaki erre. ;)


A táblázatom úgy néz ki (oszloponként), hogy van egy érkezési időpont, egy távozási időpont, egy "hivatalos" munkaóraszám és a napi túlóraszám. Ezek mind "Uhrzeit"-re, tehát időre vannak állítva a 'Cella formázás > Számok' menüpontban.

A napi túlórasszámot értelemszerűen úgy számolom, hogy a távozási időpontból kivonom az érkezésit és a "hivatalost". (Excelt sosem tanultam igazán, inkább csak úgy rámragadt innen-onnan, meg amíg volt magyarom, sokat szórakoztam vele "csak úgy". Szóval simán lehet, hogy van ennél elegánsabb megoldás is.)

Ez így tökéletesen is működik. :)

A gond azzal kezdődik, mikor a napi túlórákból akarom kiszámolni a havi összest. A fenti formázást, tehát az időt használom, mert jobbra nem akadtam, és valszeg ezzel van a hiba...

2014. ápr. 5. 19:30
Nemsoká írom, most az ágyba kéne imádkozni a csajokat. :)
2014. ápr. 5. 19:30

Hűű, köszönöm, hogy reagáltatok! :)

Én viszont eltűntem kicsit a délutáni kavalkádban...

6. kisj
2014. ápr. 5. 16:45

Az összeadás biztos úgy van beállítva, hogy csak 23 sorig adja össze.

Állj be az összeadás kockájába és nézd meg, hogy mi van oda beírva. Ott tuti rossz valami.

Adj meg egy új képletet.

2014. ápr. 5. 16:29
Segit az, ha en atküldök Neked emailben egy tablazatot, ahogy mi szamoljuk???
2014. ápr. 5. 16:10

A cella adatának mi van megadva?

És mi történik a 24-nél nagyobb számokkal??

Mondanám, hogy küldd át, de nekem magyarul kéne, németül nem tudom kitalálni, mi lehet a gond...:(

2014. ápr. 5. 15:51

Készítettem egy táblázatot Excel 2010-ben, amiben ledolgozott óraszámokat kell nyilvántartanom.

Addig el is jutottam, hogy gyönyörűen kiszámolja napi szintre, de amikor össze akarom adni, hogy a havi összest lássam, akkor "nem számol tovább" 23-nál, hanem pl. a 25 óra 1 óra lesz neki (tehát az egy egész napot egyszerűen elfelejti).

Mindenképpen szükségem lenne rá, hogy ki tudja írni a száznál is nagyobb óraszámokat.

Jó sok keresgéléssel és próbálkozással egy idő után valszeg megoldanám, de a helyzetemet nagyban nehezíti, hogy német nyelvű az Excel-em, és elég sok mindent nem értek (főleg ezeket a szakszavakat nem, mert a program régi verzióit magyarul "tanultam" és használtam).

Tudnátok segíteni? :)

2014. ápr. 5. 15:46

Sziasztok!

Azonnal írom, mi a problémám! :)

2014. ápr. 5. 15:46
Excel 2010 - óraszámok összeadása

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook