Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan fogalmazzak meg főiskolai fellebbezést? fórum

Hogyan fogalmazzak meg főiskolai fellebbezést? (tudásbázis kérdés)

13. 91d4989ab9 (válaszként erre: 12. - Árnyékmanó)
2011. júl. 24. 14:40
szivesen
2011. júl. 24. 13:26
köszi:)
11. 91d4989ab9 (válaszként erre: 10. - 91d4989ab9)
2011. júl. 24. 12:21
látszik hogy sok ilyet irtam már:D jobb ha a tesod is megtanulja hasznos :DDDDDDD
10. 91d4989ab9 (válaszként erre: 5. - Árnyékmanó)
2011. júl. 24. 12:20

akkor az nem fellebbezés, nanem inkább KÉRELEM, és olyasmi legyen kb hogy


Tisztelt (ide azt akinek cimzed Rektor Úrvagy tanulmányi főigazgató)


Alulirott Gipsz Jakab (ide születési hely idő anyja neve), azzal a kéréssel fordulok Önhöz, hogy ...(leirod mit akarsz)



indokaim:(felsorolod)



Köszönettel:

név

levelezési cim

2011. júl. 24. 12:14
ha költségesre akar menni, akkor nem biztos, hogy értelmetlen. pénzért itt mindent lehet... és írta is a fórumnyitó, hogy ezt tanácsolta nekik az egyetem. szóval ez esetben meg kell próbálni
2011. júl. 24. 12:09
Értelmetlen fellebbezni!
7. 5070cf4016 (válaszként erre: 5. - Árnyékmanó)
2011. júl. 24. 12:06
akkor szerintem olyasmit kell írni, hogy felvételét szeretné kérni x szak költségtérítéses képzésre. megszólítás, plusz elköszönés és a stílus tiszteletadó és hivatalos legyen. amúgy semmi extra, csak leírod a szitut.
2011. júl. 24. 12:01
Ha ponthatár el nem érése miatt nem vették fel akkor nincs értelme. Esetleg akkor lenne ha elérte volna ott ,de nem vették fel.De akkor se biztos,hogy felvették volna. Bele kell törődni és megprobálni amit a 4.hozzászóló írt. Én az áhított első helyről 2 ponttal maradtam le.
2011. júl. 24. 11:59
van nyelvvizsgája... és azt mondták a főiskolán h irjunk mert költségtérítésre felveszik... mert amugy magára a főiskolára felvették csak nem arra a szakára amit legelsőnek jelölt meg és át is jelentkezhet.. én csak arra vagyok kíváncsi h hogyan fogalmazzak meg egy ilyet.,..Vanessza ebben te tudnál segíteni... ?
2011. júl. 24. 11:56
még annyit, hogy tulajdonképpen 5 pont az rengeteg felvételi szempontjából. ha lejjebb vinnék 5 ponttal a ponthatárt, akkor kb még 100 (vagy többszáz??) embert kéne felvenni ugyanarra a szakra. a ponthúzás pontosan azért van, mert valahol meg kell húzni azt a határt. és még egy tipp a tesódnak: csinálhat pl. egy nyelvvizsgát is, és azzal is több pontja lesz. így nem kell újraérettségiznie valamelyik tárgyból. a nyelvvizsga meg úgyis kell majd a diplomához, szóval csak jól jár vele! ne keseredjetek el, hanem fel a fejjel, irány előre, tervezzétek meg, hogy mit szeretnétek és hajrá! :) sok sikert! ;)
2011. júl. 24. 11:43
Így van, teljesen felesleges fellebbezést írni. Én az orvosiról először egyetlen egy darab ponttal maradtam le. de az egy pont ugyan úgy kevesebb, mint a ponthatárnál, mintha 25tel maradtam volna le róla. néhány helyen van lehetőség pótfelvételire, esetleg próbálja meg azt (bár ezek kivétel nélkül fizetősek), vagy megpróbálhatja jövőre megint, addig meg tanul, és leérettségizik még egyszer pl. magyarból, vagy ami kell neki. így már magasabb pontszámmal várhatja az újabb ponthúzást. vagy nem érettségizik megint, hanem az eredeti pontjaival jelentkezik költségesre. ott mindig alacsonyabb a ponthatár.
2011. júl. 24. 11:38

Szerintem hiába írtok fellebbezést ha nincs meg a ponthatára.

Ezzel több ember is van így. Hogy hol húzzák meg annak több oka is van pl: mennyi embert vesznek fel és ha megvan a létszám az alatta lévő pont a határ.

2011. júl. 24. 11:27
a hugomat nem vették fel tanítóképzőre mert 5 ponttal lemaradt... fellebbezést akarunk írni de nem tudom hogyan fogalmazzuk meg.... valaki aki jártas a témában írjon ötleteket.... köszii

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook