Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan éljek élhetően a férjemmel, aki megrekedt gyerekszinten? fórum

Hogyan éljek élhetően a férjemmel, aki megrekedt gyerekszinten? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
57. Mézes-Krémes (válaszként erre: 55. - 4244093cd0)
2012. nov. 30. 10:53
Igen igen, igazad van. Először neki kell változtatni, és változni a dolgokon. Azokon, ami miatt a férje esetleg boldogtalan. És persze az elkeseredett agresszión. És ha a férje még nyitott, és akarja a kapcsolatot, akkor ezt észre fogja venni, és jó esetben értékelni is fogja azzal, hogy ő is nyit, és változtat. És megbeszélik a dolgot. Ha nem így történik, az is egy válasz.
56. 4244093cd0 (válaszként erre: 54. - Andi6020)
2012. nov. 30. 10:47
Persze hogy nem.De mit vársz két "gyerektől"?
55. 4244093cd0 (válaszként erre: 51. - Mézes-Krémes)
2012. nov. 30. 10:46

.."ráadásul a gyerek előtt apa így beszél anyával,az anya meg az apával üvöltözik mindenért, azt szerintem nagyon megérzik."...:))))


Mindketten gyerek szintjén vannak ,nem kommunikálnak ,hanem üvöltöznek egymással ,szép családi idill.:)))


Ágnesnek talán annyit tudnék tanácsolni,ha valóban változást akar,akkor kezdje önmagán,a saját viselkedésén,a hozzáállásán stb.

54. andi6020 (válaszként erre: 49. - 4244093cd0)
2012. nov. 30. 10:39
Oké, de ezt a gyerekekkel kell megbeszélni (belebeszélni), nem az anyukával?
2012. nov. 30. 10:37

És még valami. Az eddig leírtak alapján, lehet, hogy nem így van, de nekem úgy tűnik, hogy az apa imádja a gyerekeket, és csak azért van benne még ebben a házasságban, mer tudja jól, hogy ha kenyértörésre kerülne a sor, akkor belőle hétvégi vagy félidős apuka válnék. Ezt pedig nem akarja. Mert velük akar lenni.

A problémákat nem akarja megoldani, a feleségét a gyerekek előtt sem tiszteli, gyakorlatilag leszarja, és csak a gyerekek léteznek számára. Az eddigi információk alapján én csak erre tudok gondolni. Talán van is valakije. De a viselkedésének nem feltétlenül a harmadik személy a következménye, inkább már csak a folyománya.

52. Mézes-Krémes (válaszként erre: 49. - 4244093cd0)
2012. nov. 30. 10:34

Itt nem erről van most szó szerintem.

Akárhogy is, két felnőtt párnak a konfliktusait szerintem úgy kell rendezni, hogy egyikük tekintélye, és tisztelete se csorbuljon.

Bár nincsen gyerekem, de ezt én így gondolom. Ha a szülők nem tisztelik egymást, akkor a gyerek szerinted fogja őket?! Szerintem nem. Évről évre rosszabb lesz.

2012. nov. 30. 10:32

Bármennyit is játszik apa a gyerekekkel, szerintem a légkör otthon akkor is szörnyű lehet. Ha apa és anya nem szeretik egymást, ráadásul a gyerek előtt apa így beszél anyával, azt szerintem nagyon megérzik. Ennek a következménye az lehet, hogy később nem fogják a nőket tisztelni, ahogyan a saját anyjukat sem.

Azért beszélnek vele így a gyerekei, mert ezt látták, ezt tanulták az apjuktól. Nem azért, mert rosszak vagy gonoszak lennének.


Így nem élet az élet, sem a fórumindítónak, sem pedig a két gyereknek. Én biztosan kilépnék ebből a kapcsolatból. Mert mindenki értékes annyira, hogy megérdemelje a szeretet, tiszteletet!

50. Mézes-Krémes (válaszként erre: 36. - Vigyorex6)
2012. nov. 30. 10:28
Bolond cápa a korallzátonyt! :DDD Hát ezen felröhögtem... :D
49. 4244093cd0 (válaszként erre: 47. - Andi6020)
2012. nov. 30. 10:27

"Én sem vagyok könnyű eset. Túlérzékeny és hamar felcsattanok nagyon és sokáig tart, amíg pörgök valamin."


Ennek a tükrében már nem annyira ......a nők ki bírják hozni a pasikból a disznót,a vadállatot,utána meg csodálkoznak ....ehh

48. kristo_f (válaszként erre: 3. - Agines)
2012. nov. 30. 10:20
Leírnád hogy áll a házaséletetek? Mert szó sem esett róla.
47. andi6020 (válaszként erre: 42. - 4244093cd0)
2012. nov. 30. 10:19
Nyilván, de azért a 38-as hozzászólás nagyon gáz.
46. ágica... (válaszként erre: 1. - Agines)
2012. nov. 30. 10:15
Mi történne, ha határozottan elkezdenéd a sérelmeidet az arcába lökni ?
45. Hedi13 (válaszként erre: 43. - Agines)
2012. nov. 30. 09:37
Attól, hogy nem vagy könnyű eset (én sem vagyok az), nem jogosít fel senkit arra, hogy így bánjon és beszéljen veled! Ha velem beszélne így a gyerekem előtt a párom, tuti nagyon kiosztanám és azt volt az első és utolsó alkalom, hogy ezt csinálta. Állj ki magadért, mert más nem fog. Számomra érthetetlen, hogy a párod ezt miért csinálja. Beszéltél vele erről? Miért csinálja ezt? Nem szeret? Vagy okoskodó típus? Mi a baja? Miért nem tisztel?
44. Agines
2012. nov. 30. 09:34
köszönöm a jeleket! :)
43. Agines
2012. nov. 30. 09:27

Igen, kettőn áll a vásár. Én sem vagyok könnyű eset. Túlérzékeny és hamar felcsattanok nagyon és sokáig tart, amíg pörgök valamin.


A gyerekeim tisztelete?..anya, te ostoba vagy, apa mindent jobban tud mint te


gyesen vagyok, nemigen van pénzem....de ez nem tudom, hogy valós ok-e, csak zavar

42. 4244093cd0 (válaszként erre: 41. - Andi6020)
2012. nov. 30. 09:18
Azért én óvakodnék bárki felett ítélkezni ,az egyik fél elmondása alapján,mert mindenhez két ember kell,a kapcsolathoz is ,és a tönkretételéhez is.
41. andi6020 (válaszként erre: 27. - Agines)
2012. nov. 30. 09:10

Bocs, de a férjed nem normális.

És kizárt dolognak tartom, hogy a gyerekek előtt tökéletes lett volna.

Vagy az elő gyerek után nem láttad, hogy elszabadul a pokol?

40. Hedi13 (válaszként erre: 38. - Agines)
2012. nov. 30. 09:09
Ezt most nem mondod komolyan? Ilyen szinten megaláz nap mint nap??? Ráadásul a gyerekek előtt? Milyen példát mutat? Hogy fognak tisztelni téged a saját gyerekeid? Miért nem lépsz ki ebből a kapcsolatból? Gondolkoztál ezen már?
2012. nov. 30. 09:08
Bocs ,de akkor nem értem miért evvel a piti hülyeséggel indítottál fórumot,amikor a házasságotok áll a csőd szélén ,és nem amiatt ,mert szeret "játszani"...
38. Agines
2012. nov. 30. 09:01

Különbet is mond:

pld

Fiam, anyád nem normális, orvosi eset. Kórházba való, ahol meghalhat, hogy ne tegyen más is idegbeteggé az ordibálásával. De, ha nem megy kórházba, akkor is kitakarítjuk innen hamarosan.

37. Hedi13 (válaszként erre: 32. - Agines)
2012. nov. 30. 08:59
Szia! A férjed azt mondja rád a gyerekek előtt, hogy "bénabarom" és "idióta" vagy??? Ezen kicsit kiakadtam. Egyébként teljesen meg tudom érteni, hogy min mész keresztül. Tehát akkor nem tisztel, nem foglalkozik veled, lehurrog, nem segít otthon,..stb. Nem csodálom, ha így nem érzed jól magad. Viszont ahogy írtad, esély sincs arra, hogy ez megváltozzon.
36. Vigyorex6 (válaszként erre: 32. - Agines)
2012. nov. 30. 08:55

Mondjuk az ilyen viselkedésért megfejelném, mint bolond cápa a korallzátonyt.

Nem kell egyet érteni mindenben, de ettől még nem kell ledegradálni a másikat ilyen módon. :S

35. Mézes-Krémes (válaszként erre: 31. - Ágica...)
2012. nov. 30. 08:51
No igen... Nem kell a szar dolgokba beletörődni csak azért, mert hallottad, hogy másnak még szarabb! Az az ő bajuk! Egy életed van, ne hallgassál senkire, csak saját magadra, és arra, ami jó neked. Szerintem nagyon nehéz helyzetben vagy, és nem gondolnám, hogy ezt így évekig lehetne bírni, amíg felnőne a gyerekek. És kérdés, hogy akkor mi fog változni?!
34. Agines (válaszként erre: 33. - 74f8c12b8e)
2012. nov. 30. 08:49
igen? akkor nagybajban vagyok?
2012. nov. 30. 08:47
fura história:S
32. Agines
2012. nov. 30. 08:46

ma pld ő viszi a nagyot az óviba

reggel a kezemben a kicsi és ölel a nagy búcsúzásként, erre elkezd velem pattogni, hogy még ezt se tudom jól megcsinálni, mer a nagy leöklözte közben a kicsit...se a kicsi, se a nagy se én nem vettünk belőle észre semmit,de én egy bénabarom vagyok


vagy..nemrég családi kézműveskedés volt az óviba...elvittük a kicsit is...eredendően azt akarta, hogy csak ő menjen, szerinte nekem meg a kicsinek semmi keresnivalónk nincs ott...balhé volt belőle, hogy neki ez mekkora stressze, mert én képtelen vagyok a kicsire figyelni szerinte...és egy idióta vagyok, hogy odavittem egyáltalán...amúgy az összes kisebb testvér ott volt, mindenki elhozta ahol van kistesó a kicsiket is

2012. nov. 30. 08:18

Egy cinikus hsz azoknak, akik elégedettek lennének a te életeddel....

Backi! örülj, hogy nem iszik, nem nőzik, nem szórja a pénzt és főleg, hogy nem ver.. gondolj bele.., milyen jó életed van !

Bocs az offért carul aludtam ! :)))

30. ágica... (válaszként erre: 26. - Teletabby)
2012. nov. 30. 08:14

Csak ha elég figyelmesen olvastad , akkor kiderül, hogy szélsőséges esetről van szó !!

Apuka nem csinál mást, még anyucival sem játszik papás mamást és leszarja, hogy anyuci csinál mindent, anyuciban nem látja a nőt ! Én is kiakadnék, hogy nem tudnám megbeszélni a dolgainkat, mert apuci ne csak játékpajti legyen, hanem férj és férfi...

29. 74f8c12b8e (válaszként erre: 25. - Agines)
2012. nov. 30. 08:14

no problem:)

Akkor lehet,hogy a felnőtt élet tényleg annyira nehéz neki,hogy nem bírja,és téged is maga mellé akar húzni,h ne érezze rosszul magát emiatt.

28. Agines
2012. nov. 30. 08:11

ezt én is tudom, hogy ez fontos...a játszás..de én

felnőtt vagyok, nekem nem elég, hogy ha évekig csak játszom és az égvilágon semmi más...nincs alap...ha van érzelmi alap és kielégültség ebben, akkor könnyebb...de ha nincs, akkor csak a játék, csak az a szint, amin 5 évesen voltam, nem elég ahhoz, hogy a gyerekeket neveljem is és tanítsam, ne csak és kizárólag játsszak

ezt érzem :(


most itt veletek többet beszélgettem ennyi idő alatt, mint vele 1/2 év alatt

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook