Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan alakíttassam át a ruhát? fórum

Hogyan alakíttassam át a ruhát? (tudásbázis kérdés)


10. Sylvia81 (válaszként erre: 8. - Bb439e0ca9)
2013. júl. 10. 11:29

Ha jól sejtem, ujjatlan, kb. trikó szabásvonalú. :)

A nyakkivágás alatt elvágatnám és mellrészen begumíroztatnám. Ha nem kell, hogy bokáig érjen, a nyakkivágás alatti részböl vágathatsz le még kicsit, kb. 2*4 centit, és varrathatsz belöle kötöös pántot.

(Bocs, nincs hosszú ö-m.)

9. Sylvia81 (válaszként erre: 8. - Bb439e0ca9)
2013. júl. 10. 11:04

huhh, abba nehéz lesz "berakást" tenni. :)

Nemigen lesz hozzá megfelelö szín...

8. bb439e0ca9 (válaszként erre: 7. - Sylvia81)
2013. júl. 10. 10:59
Mellben bő! Egyébként nagyon jó ötlet az A-vonal, tetszik az a megoldás, köszönöm! 38 éves vagyok, szeretek fiatalosan, de korhoz illően öltözködni :)A színről: felülről sötétedik a kék árnyalata. Fent egész világos, alul már mélykék.
7. Sylvia81 (válaszként erre: 4. - Bb439e0ca9)
2013. júl. 10. 10:51
Vállban-mellben kell változtatni rajta?
2013. júl. 10. 10:49

Az attól is függ, milyen hosszú és milyen fazon... :) Nem feltétlenül kell nagyon átszabatni. ;)

Ha nagyon bö, varrathatsz a derékrész alá egy gumit, hogy deréknál "megbuggyanjon", és rálógjon az alsó részre pár centit. Innentöl hordhatod a lentebb említett övekkel vagy sálakkal, jellegétöl függöen akár fa gyönyökkel díszített "kötél" övvel is. Azt akár te is megcsinálhatod, és akkor tutira egyedi lesz.

Ha a derekadat szeretnéd kevésbé hangsúlyozni, és mondjuk a mellrészre helyeznéd a hangsúlyt, valamint a ruha mintája is megengedi (merthogy erröl nem írtál), mell alatt megszabathatod, és színben hozzá illö anyagból (bocs, most kibújik belölem a matematikus) egyenlö szárú háromszögekkel A-vonalúvá alakíttathatod.

Na, ezt elmagyarázom, mert én "látom", amit gondolok, de ettöl még nem biztos, hogy egyértelmü. :)

Szóval mell alatt elvágja a varrónö, majd a megmaradó hengerformát a ruha hosszában téglalapokra vágja. Ennek darabszáma attól függ, milyet szeretnél. Én 6 "berakást" tennék bele, 2-2-t az oldalvarrásba, az elejébe és a hátuljába. A berakások lennének a fentebb említett háromszögek, két hosszú oldallal a téglalapokhoz varrva, a rövid oldaluk meg adná az alján a bövítést.

Amit még ki kell találnod, hogy milyen hosszú legyen. Ha el akarod takarni a lábaidat, akkor hagyd hosszan, ha viszont szívesen mutatod a vádlidat, akkor kb. térd felett 5 centivel vágasd el. Ez a hossz azért jó, mert nem fogja az elsö szellö megmutatni a hátsódat, ráadásul akárhová felveheted, még suliba/munkába is (bocs, nem tudom, hány éves vagy).

2013. júl. 10. 10:34

Nem tudom mennyire vagy jártas a varrásban, de most divatosak a fent gumis ruhák, amik a mellrésznél több sorban gumis vagy akár derékig.

Ilyenre gondolok, mint ami ebbe a fórumban van: Fórum - Tetszik ez a ruha?

Vagy csak egyszerűen karcsúsítás?

2013. júl. 10. 10:32
Köszi! Mindenképpen kell valamit rajta alakíttatnom, mert fogytam 10 kilót, és eléggé lóg rajtam mindenhol.
3. fa96ed4cf8 (válaszként erre: 1. - Bb439e0ca9)
2013. júl. 10. 10:14

Egyszinu sima anyagbol hosszabb sal derekra kotve;

de ha ovet veszel hozza, a salat vallra is dobhatod; a cipo-sal-taska harmonizaljon egymashoz;

2013. júl. 10. 10:09
Elég magas vagy egy hosszú ruhához, szóval akár az is elég lehet, ha felraksz hozzá egy övet, ami kiemeli a derekadat.
2013. júl. 10. 09:54
Sziasztok! Találtam a szekrényben egy nyári ruhát, elég régi. Hosszú, olyan "zsák" fazonú. Szeretném nőiesebbé alakíttatni, csak nem tudom, milyen fazonúra, milyen legyen a hossza. Az anyaga az ú.n. "gyűrt anyag", nagyon kellemes. 175 cm vagyok és 62 kg. Milyen fazon állna jól?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook