Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kölcsön adott ruhát hogyan utasítsam vissza úgy, hogy ne bántsam meg azt, aki adná? fórum

Kölcsön adott ruhát hogyan utasítsam vissza úgy, hogy ne bántsam meg azt, aki adná? (beszélgetős fórum)

1 2
51. fincsi5 (válaszként erre: 27. - Napsugár8)
2021. szept. 20. 11:04

Ja, nálam kimaradt, gy gyerekruháról van szó. azt bizony nem szerencsés kölcsönbe adni-elfogadni.


A fiam megkapott egy kisautót, az a régi orosz Moszkvics, úgy volt, rokongyerek használja 1-2 év múlva. Csakhogy addig a gyerek carrá hajtotta, hát így jártak.:(

50. delbuk
2021. szept. 20. 09:47

En ertettem a kerdest, vleg, mert pont ebben az idoszakban vagyunk. 😉

A baratnommel egyidosek a gyerekek, csak az enyem 2 merettel nagyobb. Amit kino, es unisex, azt siman odaadom. O pedig, van, hogy meglat valamit a kisfiamnak, es megveszi.

Es olyan is volt, hogy a kislanya nem nott meg bele valamive, es odaadta, hogy hordja addig a kisfiam. Mondtam, hogy inkabb ne, mert nem szeretnem, ha baja esne, de mondta, hogy nem gond, ugyis o is jatszosnak vette.

Sertodes ilyenbol nincs nalunk, eleve en is ugy adok oda valamit, hogy nezze meg, kell-e neki, ha nem tetszik, nem kenyszer elvinni.

Szerintem mondd meg, hogy koszi, nem szeretned, mert nem mernef nyugodtan raadni a gyerekre.

49. andi6020 (válaszként erre: 47. - Loch ness)
2021. szept. 20. 08:28
Annyiszor kötsz belém, ahányszor csak akarsz. Engem nem érdekel, neked meg kell valami öröm.
48. loch ness (válaszként erre: 43. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 20. 00:15
Legjobb lenne megmondani, hogy köszi, de van elég, és különben is, félek, hogy nem tudom ilyen állapotban visszaadni. Ha meg valamiért olyan a helyzet (látatlanban nem tudom megtippelni), akkor fogadd el, tedd el jó mélyre a szekrénybe vagy egy dobozba, és mikor kinőtte a gyereked, add vissza.
47. loch ness (válaszként erre: 35. - Andi6020)
2021. szept. 20. 00:13

Nem unod még a kérdésfeltevők folyamatos ekézését?


Nem tette fel világosan a kérdést, ez igaz. Az is igaz, hogy szinte semmi információk alapján a hozzászólók jó része elkezdte támadni és elítélni. Mint rendesen.


Mi lenne, ha rendes válaszok születnének a fórumokon, és nem azzal kezdődnének a hozzászólások, hogy "hogy lehet ilyen kérdést feltenni", "buta vagy", "hülye vagy", "miért csodálkozol, ha hülyének néznek". Többször szóvá tettem már, és még fogom is. Nem tudom, miért kell ilyen színvonalúvá süllyeszteni a hoxát, ami régebben barátságos és segítőkész emberek fóruma volt.


És mielőtt kikérnéd magadnak: a szövegből látszik, hogy nem csak neked szólt a hozzászólásom.

2021. szept. 19. 22:06
Érdekes ismerőseid vannak.
45. dfc04c70e4 (válaszként erre: 43. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 19. 20:47

Oké. Így már teljesen világos. Akkor egyszerűen mondd meg neki, hogy köszönöd, de félsz attól, hogy nem tudnád ugyanolyan állapotban visszaadni, mint ahogy kaptad.

Egyébként tökéletesen egyetértek veled. Ha adom, akkor örökbe adom. Nem kérném soha vissza.

A kölcsönkért ruha esete más.

44. andi6020 (válaszként erre: 43. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 19. 20:46
Mi a kérdés? Illetve azt olvasom, hogy mi, de miért kérdés ez? Nem értem.
2021. szept. 19. 20:44
Igen, gyerekruháról van szó, amit visszakérnek, mert akarnak még babát. Semmi bajom ezzel, de én, ruhát örökbe szoktam adni, amit elraknék, azt nem adom másnak.
42. dfc04c70e4 (válaszként erre: 40. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 19. 20:40

Részemről elnézve. :)


De akkor most áruld el, hogy számomra teljesen világos legyen: gyerekruháról van szó, amit felajánlottak a gyerekednek, de visszakérik majd?

2021. szept. 19. 20:38

Nekem még most sem világos, ami - úgy tűnik - többetek számára már egyértelmű, hogy gyerekruháról van szó.


Úgy értelmeztem, hogy valaki a fórumindítónak ajánlott fel ruhát, nem a gyerekének.

Azért írtam a 33. hsz-emben, hogy kérésre szoktak ruhát felajánlani, kölcsönadni. És bizony, most is azt mondom, nem igazán jól lett feltéve a kérdés.


Volt már példa arra, hogy én is kölcsönadtam a ruhámat, mert egyezett a méretünk, a kölcsönkérőnek nagyon tetszett.

Többnyire viszont örökbe adok teljesen jó állapotú ruhákat, amiket már ilyen-olyan okból nem hordok. Soha senkit nem sértettem még meg vele. Mindenki szívesen fogadta. :)

2021. szept. 19. 20:38
Elnézést kérek, tényleg kicsit rosszul fogalmaztam meg a kérdést, de azt hiszem nem én vagyok az egyetlen, akivel ez előfordult már itt. Egyébként, ha valami nem világos, nem kéne egyből támadni, hanem rákérdezni pár információra, ahogy ezt páran meg is tették. Köszi a válaszokat.
39. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 37. - Globus)
2021. szept. 19. 20:06

Tudod, van az a mondás. Add vissza a babaruhát!

:)

38. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 19. 20:02

Nem szeretnélek megbántani, gondolom gyorsan tetted fel a kérdést és a fejedben összeállt de, mint olvasók nem érthettük.


Én így tettem volna fel.


Felajánlott (rokonom, szomszédom, barátom,kollégám) ruhákat a gyerekemnek. De én nem szívesen fogadom el,mert félek, hogy nem olyan állapotban tudom visszaadni, ahogy kaptam. Nem szeretném megbántani x.y.-t, mit mondhatnék neki, hogy ne bántsam meg?


Én is félreértettem a kérdést, azt gondoltam valaki a te számodra akar kölcsön adni valamilyen alkalomra egy ruhát, de te csak örökbe fogadnád el. :)

37. globus
2021. szept. 19. 20:00
Lehet, én vagyok furcsa, de ha valakinek odaadom, azt odaadtam. Milyen már a ruhákat visszakérni?
36. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 30. - Napsugár8)
2021. szept. 19. 19:54

Nincs ezen semmi furcsa. Én amikor szültem, a környezetemben többünknekvolt babája, pici gyereke. Akik jobban kedvelték egymást, tovább adták a szebb rucikat, babakocsit. Volt akiről tudtuk, még szeretne babát, így ő visszakéri majd.

Volt aki élt a lehetőséggel és volt, aki nem. Én nem, mert nem szeretek szívességet elfogadni.Szívesen adok, de nem szeretek kapni. Így neveltek.

Semmi köze nem volt ahhoz, hogy most valaki rászorult vagy sem. A kérdés az volt él-e valaki ezzel a lehetőséggel, vagy sem?

35. andi6020 (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 19. 19:48
Hát pedig ne haragudj, ha felteszel egy ilyen szintű kérdést, akkor igenis buta vagy.
34. 8d00a82c06 (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 19. 19:44
Nem tudsz fogalmazni, neked áll feljebb, nem vagy buta de megkérdezed hogy kell nemet mondani!?
33. dfc04c70e4 (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 19. 19:34

Ne is haragudj, de nem volt egyértelmű az egész történet.

Hiányos infók alapján nem kell csodálkoznod, ha félreértjük vagy egyáltalán nem is értjük, mit akarsz mondani, mire várod a választ.


Senki nem butázott le, ne háborogj!


Számomra egyébként több mint furcsa, hogy az ismerősöd csak úgy ajánlgatja a ruháit. Kérésre szoktak ajánlgatni, helyesebben felajánlani.

2021. szept. 19. 19:20
Egyszerűen mondd meg neki, hogy nagyon kedves gesztus tőle, de te nem szereted a kölcsön ruhákat, mert te veszel magatoknak ha kell. Ennyi. :)
2021. szept. 19. 19:17

A gyerekemnek van ruhája, csak ismerősöm ajánlgatja az övét! Mit nem lehet ezen érteni? Nem vagyok buta, tudom

honnan kérjek ruhát, ha nagyon kéne.

2021. szept. 19. 18:56
Nekem az is furcsa, ha ennyire rászorult, hogy szíve szerint elfogadná, ha "nem kölcsön" kapná, milyen más módon próbálta már megoldani a gyerekek ruházkodását? Hivatalok helyett a szomszédok próbálják megoldani. Bár ez is furcsa, hogy kölcsönben. Nem tudom, ilyesmivel még nem találkoztam.
29. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 19. 18:53
Rokon, barátnő, vagy csak ismerős?
28. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 19. 18:52

Nekem ez elve furcsa, még csak nem is hallottam, hogy a gyerekruhákat valaki visszakéri. Ezt ő mondta, hogy majd vissza kell adnod?

Szerintem simán mondd meg, amit ide leírtál, hogy csak azt adja, amit nem sajnál, ha olyan baja lesz, amit később nem tud használni.

27. Napsugár8 (válaszként erre: 26. - Fincsi5)
2021. szept. 19. 18:48
Gyerekruhák! A gyerek bizony enni fog, és szinte biztos, hogy össze mázolja, mert ez így szokott lenni. Vagy civakodnak és elszakad, vagy beleül vele a fűbe, amit utána kérdés, ki lehet-e mosni... a kölcsön kapott ruhának szinte mindig baja esik!
26. fincsi5 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 19. 18:44
Nem tudom, hogy eszel, de hagyd ki a kajálást, ha mégis elfogadod.
25. aileron44 (válaszként erre: 22. - Andi6020)
2021. szept. 19. 18:39

Nem vagyunk egyformák ( szerencsére)! Neki biztos kellemetlen elmondani, hogy kölcsönbe nem kér gyerekruhát.


Sokkal nagyobb "butaságok" miatt nyitnak mások fórumot és azt nem "kiabálják" le! Tudom nem te írtad!

24. Napsugár8 (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 19. 18:37

De ilyen esetekben nem szoktak "kölcsönbe" adni. Vagy adnak örökbe, vagy sehogy!

Ha valóban kölcsön akarja adni, határozottan utasítsd vissza! Legyen már annyi önérzeted, hogy a gyerekedet nem "kölcsön"-ruhákba öltözteted. Kérj a vöröskereszttől, vagy a család segítőtől, de az ilyen módon kapott "kegyelem-kenyér" igen-igen megalázó. Nem szégyen a szegénység, csak kényelmetlen. De az önérzetedet, az emberi méltóságodat ne sértse már meg az ilyen "kölcsön-adok" cuccokkal.

2021. szept. 19. 18:36
Megmondom, csak nagyon lelkes, minden áron hozni akarja. Laurának köszi a választ.
22. andi6020 (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 19. 18:28
Mi lenne, ha megmondanád az igazat?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook