Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogy zajlik egy kórházi szájsebészeti műtét (bölcsességfog-műtét)? fórum

Hogy zajlik egy kórházi szájsebészeti műtét (bölcsességfog-műtét)? (tudásbázis kérdés)


2015. márc. 8. 22:44
Igen, mondjuk az altatás más tészta kicsit! Nekem az nem lesz, azért lennék kíváncsi, hogy zajlik a dolog, lehetek-e saját ruhában, meg ilyesmik :)
2015. márc. 8. 21:53
Nekem altatásos mütèt volt mind a nègyet kiszedtèk egyszerre. Mind a 4 vizszintesen volt az inyben. Azèrt nem kellett bent aludnom elötte èjjel mert Èdesapám orvos ès rá valo tekintettel megengedtèk. Reggel korán mütöttek, este engedtek haza.
2015. márc. 8. 14:31
Köszönöm a válaszokat és a tanácsot!!! Még esetleg ha volt olyan, akit bent fogtak, attól nagyon szívesen venném az infókat, hogy hogy zajlott a folyamat! Köszönöm! :)
7. simple (válaszként erre: 5. - KingKong)
2015. márc. 7. 19:46
Én bementem a saját utcai ruhámban, nem takarták le a fejemet, kaptam egy csomó érzéstelenítő injekciót, majd mikor már semmit nem éreztem akkor vágtak, matattak. A végén engem is fektetve tartottak még mert majdnem elájultam, de nem a fájdalomtól mert nem éreztem semmit, csak a tudattól voltam rosszul. Majd mikor éreztem hogy tudok már járni, elengedtek, fogtam magam és hazamentem.
6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - KingKong)
2015. márc. 7. 15:23

Nekem is feküdtek a fogaim. :) Úgy gondolom a saját ruhádban, egy fogorvosi székben fogják vágni az ínyed, ha kell, és nem a nagy műtőben a műtőasztalon és hanyatt fekve.

Egyet tanácsolok, amikor már túl vagy a sokkon, nyitogasd a szádat, nehogy szájzárat kapj. Az attól van, ha sokáig tátva van a szád, ha véletlenül mégis kapnál, akkor a kanaladdal nyúlj a fogsorod közé és enyhén feszítsd szét. A szájzár nem velejárója feltétlenül és nem is fáj, csak nem nyílik rendesen, és az evés nehézkes.

2015. márc. 7. 14:17

Köszönöm szépen! Be kell feküdnöm, mert itt állítólag ez a szokás mostanában. Én vidéken lakom, de Győrben fognak majd műteni (kb. 1 hónap múlva), ez a legközelebbi kórház.

Mind a két fogam fekszik, és így ajánlotta a doki, hogy jobb, ha utána maradok, mert nem lesz egyszerű (bár szerintem itt nincs egyszerű műtét.) Csak félek, hogy egy hálóingben kell ott ücsörögni.

4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2015. márc. 7. 14:11

Még valami, vigyél magaddal poharat,evőeszközt papírzsepit, törlőkendőt, törölközőt, fürdőpapucsot...ha 100% bent maradsz.

Szájfertőtlenítőt vehetsz gyógyszertárban, de amikor engem műtöttek, a kórház adott.

2015. márc. 7. 14:08

Hova mész?

Budapesten lehetsz melegítőben, éjszakára vigyél pizsamát. Nem tudom miért kell bent maradnod, nem szokványos.

Ha a nagy műtőben műtenek, ott steril kórházi hálóinget adnak rád, ha a kicsiben, akkor a saját ruhádban, amiben bemész, vagy amit átveszel a kórházban.

Nekem volt a Szájsebészeti Klinikán bölcsességfog miatt, közel 60 perces volt, fájni nem fájt, inkább féltem, de szerintem mindenki fél, és hiába is mondanám Neked, hogy ne félj, maximum nyugodtabb leszel, de félsz. :S Engem a "műtét" után kicsit pihentettek a székben, majd még a váróban ültettek kicsit, és hazamehettem.

Gyors sebgyógyulást!

2015. márc. 7. 13:51
Be kell feküdnöm, és nem altatásban lesz. Milyen ruhában lehet lenni, valóban le is takarják a fejed, csak a száj van kint? Minden bátorításért hálás lennék!!
2015. márc. 7. 13:51
Hogy zajlik egy kórházi szájsebészeti műtét (bölcsességfog-műtét)?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook