Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogy viselitek a munkanélküliséget? fórum

Hogy viselitek a munkanélküliséget? (beszélgetős fórum)


1 2 3
58. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 57. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 30. 15:29
Regisztrált munkanélküli vagy?
57. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 47. - Globus)
2021. jan. 30. 15:20

Érettségi és 4 szakma úgy látom manapság tényleg képzetettlenségnek számít és tanulatlan suttyo aki nem inforatikus,.mérnök és egyebek.


Inkább dolgoztam mint mentem orvoshoz mert kellett a pénz.

Család nem tud segíteni egyáltalán anyagilag nekik sincs a min. Bérből.


Munkanélküli kp -ban érdeklődtem semmilyen képzés nincs , állasok kivannak téve az asztalta de mind fizikai munka.

56. Lávli* (válaszként erre: 54. - Ariana)
2021. jan. 30. 15:16
Igen, szerencsés esetben az is előfordulhat.
2021. jan. 30. 15:14
h.o-t is rosszul viseltem, pedig akkor volt cca 50 % fizetés
54. ariana (válaszként erre: 52. - Lávli*)
2021. jan. 30. 15:13
A műtét kockázatos, nekem egy munkatársam kitornázta a gerincsérvet, pedig műteni akarták.
53. ariana (válaszként erre: 30. - Aszparagusz)
2021. jan. 30. 15:11

Szerintem az más, mert nyilván az orvos nem engedi dolgozni, és ő indítja el a leszázalékolást.Aki munkanélkülin van, az viszont nyilván kikíméli magát,és direkt nem végez olyan munkát, hogy rosszul legyen, pl. hogy ártson a sérvének.Akkor ha elmegy az orvoshoz mit mondhatna? Panaszkodhat, és akkor el kezdik kezelni,gyógyszerrel kenőccsel, aztán ha nem használ, küldik kezelésekre.De honnan tudhatná használ-e, ha egyszer most nincs leterhelve, és alapból nyugiban van a betegsége?

Vagy elmegy a pszihiátriára, és ott panaszkodik.Ebben az esetben pedig úgy tudom, kórházi bentfekvés is kell valamennyi a leszázalékoláshoz.És miután leszázalékolták is időnként be kell feküdni. De én nem tudom pontosan, csak hallomásból mondom.

52. Lávli* (válaszként erre: 51. - 9b10f3d7ff)
2021. jan. 30. 14:36

Ezt mondom, hogy ezek extrém helyzetek, nem általánosan vehető. Általában , az esetek legnagyobb százalékában gerincsérv műtét után IS teljes élet élhető.

FI - nek még nem is tudjuk a sérvét.

51. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 50. - Lávli*)
2021. jan. 30. 14:34
Attól függ, hol helyezkedik el a sérv. Nem mindegyiktől lesz széklet, vizelési probléma, nem is mindegyiktől fulladhatunk meg, mint pl. bizonyos nyaki grincsérvnél előfordulhat.
50. Lávli* (válaszként erre: 49. - 9b10f3d7ff)
2021. jan. 30. 14:30

Semmi gond.

Valóban gerincsérv esetén ritkán előfordulhat, hogy nem hozza a műtét a várt eredményt, de ez nem vehető általánosnak, minden más sérv maradéktalanul gyógyítható.

Azt meg nem lehet, hogy nem foglalkozunk a sérvvel, mert hátha véletlenül nem sikerül a műtét.

Mondjuk a gerinc sérv eleve problémásabb, van olyan eset is, mikor azt mondja az idegsebész, hogy jobb hagyni inkább, meg kell várni, míg érzéskiesés és/vagy széklet - vizelet ürítési zavar lesz. De ez is extrém helyzet.

49. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 48. - Lávli*)
2021. jan. 30. 14:24
Sokszor egyetértek veled, de erre most ne vegyél mérget, hogy mindenkire ez igaz is, hogy kezeléssel rendbe jön, mert sajnos vannak olyanok, akik nem ilyen szerencsések. A műtét után is simán lehet rosszabb állapotba is valaki, mint amilyenben addig volt. Nincs erre recept, hogy ha a röbbségnél műkösik, mindenkinél tuti eredményes lesz.
48. Lávli* (válaszként erre: 47. - Globus)
2021. jan. 30. 14:17

Igen, az orvosi kezeléssel karöltve. Szépen fel lehet épülni bármilyen sérvből, ha azzal foglalkozva van, nem pedig beletemetkezni, hogy innentől vége mindennek, mert sérvem van.

Azt nem tudom, léteznek-e még munkanélkülieknek indított képzések, talán lehetne tanulni testhezállót, esetleg még fizetnének is közben vmi támogatást. Érdemes lenne utána járni.

47. globus (válaszként erre: 46. - Lávli*)
2021. jan. 30. 14:08
Itt van a gond. Mi a szakmája, munkaköre? Az nem rokkantosítási esemény, ha pl. valaki képzetlen. Lehet, kapna egy olyan határozatot, hogy javasolt könnyebb munkakörben foglalkoztatása, de ilyen ritkán oldható meg. Jelen esetben nincs is kit felszólítani...Nem könnyű, a szociális ellátások kérelme gyorsabb támpontnak tűnik. Legideálisabb lenne a családi összefogás...ha van.
2021. jan. 30. 14:02
Szerintem egyik sérvvel se lehet fizikai munkát végezni.
45. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 30. 14:01
Ha nincs bevételed, biztosítási jogviszony fenntartását önkormányzat rendezi neked. Ezt okvetlenül intézd, mert dec.31-én lejárt a türelmi idő, idén tényleg keményen bírságolják. Menj be az illetékes Önkormányzathoz, ez ingyen lesz.
44. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 42. - Globus)
2021. jan. 30. 14:01
Nem, nem válaszolt rá. Én nyak, háti részre gondoltam, de lehet más is.
43. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 41. - Globus)
2021. jan. 30. 13:59
Amiről én tudok nincs.
42. globus (válaszként erre: 40. - Aszparagusz)
2021. jan. 30. 13:57
Nem tudom, kiderült-e, milyen sérve van. Lehet, átugrottam.
41. globus (válaszként erre: 37. - 9b10f3d7ff)
2021. jan. 30. 13:57
Máshová nem lehet menni? Mieink az egész megyét bebóklásszák, maguk szereznek időpontot. Utána sakk-matt, oda kell egy beutaló.
40. aszparagusz (válaszként erre: 38. - Globus)
2021. jan. 30. 13:55
Példaként írtam arra, hogy nem lehet ilyen rövid idő alatt elintézni a leszázalékolást. Ma még az esetek jelentős részében a leszázalékolás előtti egy év betegállomány az általános. (többen írták, hogy már kezdje intézni.)
39. globus (válaszként erre: 36. - Aszparagusz)
2021. jan. 30. 13:53
Egy hajóban evezünk, csak elbeszélünk egymás mellett 🙂
38. globus (válaszként erre: 35. - Aszparagusz)
2021. jan. 30. 13:52

Itt jövedelem a probléma, nem betegség. Nem fogják leszázalékolni, ha orvosnál 10 éve járt. Valamelyest próbálkozni kell kezeléssel, hogy elmondhassa, nem használt. Vizsgálatokra, szakrendelésre járni, friss leletet szerezni, kb. fél év alatt összegyűlik. Honnan veszel 1 hónapot?

Tök jó lenne, ha mindenki rokkantságba menekülne, ha szorult helyzetbe kerül. Miattuk írtak ki több, igazán szerencsétlen állapotú embert.

37. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 33. - Globus)
2021. jan. 30. 13:51

Nálunk a kerületben csak egyedül a lézeres kezelés üzemel, semmi más és az egyéni torna.


Az a szabály, hogy nincs szabály.

36. aszparagusz (válaszként erre: 34. - Globus)
2021. jan. 30. 13:49

Nincs táppénzen, munkanélküli.


El lehet kezdeni, de kell hozzá többek között orvosi igazolás is. Amit abban az eseten, ha a betegség gyógyítható, szinten tartható, nem adnak ki.

Más a helyzet, ha pl. valaki egy baleset miatt elveszti a kezét/lábát és nem tudja tovább folytatni a munkáját, és az állapota sem fog változni.

Egy sérv nem ez a kategória. Műthető, kezelhető.

35. aszparagusz (válaszként erre: 32. - Globus)
2021. jan. 30. 13:46

Lerokkanhat.

Ez azonban nem jelenti azt, hogy ma kiderül a gerincsérvem/lumbágóm, stb. és egy hónap múlva már rokkant nyugdíjas vagyok.

A f.i.-nál az a gond, hogy jelenleg munkanélküli, így táppénzre sem jogosult.

Orvoshoz természetesen elmehet (ha van érvényes biztosítása) a szükséges kezeléseket is megkapja, de nem kap anyagi ellentételezést.

34. globus (válaszként erre: 30. - Aszparagusz)
2021. jan. 30. 13:43
Ha tp-en van, már 6. hónapnál ajánlott elkezdeni. Különben kifut az időből, a leszázalékolás hosszas folyamat, így előfordulhat, hogy 1 év tp. után hónapokig nem kap pénzt.
33. globus (válaszként erre: 31. - 9b10f3d7ff)
2021. jan. 30. 13:41

Fizikoterápia van, ez ziher. Fürdő, vizes kezelések nincsenek.

Azt nem írta FI, hogy orvoshoz szeretne menni 🙂

32. globus (válaszként erre: 27. - Aszparagusz)
2021. jan. 30. 13:39
Dehogyis kell 1 évig tp-en lenni. Akkor aki nem táppénzes, soha nem rokkanhat le?
31. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 30. - Aszparagusz)
2021. jan. 30. 13:36

Így is lehet, ahogy írod. A jelenlegi szabályok szerint ennyi ideig tarthat az orvos táppénzen, de kezdeményezheti a beteg maga is.

Csak ahhoz kell, hogy járjon folyamatosan orvoshoz, kezelésekre. Most állnak a kezelések mozgásszervire gondolok, de orvost keressen fel és panaszkodjon, mert, ha nem jár, akkor azt hiszik nem is beteg. Igaz, ha otthon van érezheti úhy, hogy minek, ha nem terheli magát jól van, de akkor is kell orvoshoz járni.

30. aszparagusz (válaszként erre: 27. - Aszparagusz)
2021. jan. 30. 13:31
Kolléganőm apukájának volt egy súlyos betegsége, amivel nem tudott dolgozni. Egy évig volt táppénzen, utána kezdeményezték a leszázalékolását.
29. aszparagusz (válaszként erre: 3. - Vigyefene)
2021. jan. 30. 13:30

Ne hasonlítsd össze a kettőt!

Nyugdíjasként van jövedelmed, a f.i. viszont bevétel nélkül van.


Nagyon nem ugyanaz!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook