Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogy szerezzem vissza a libidómat? Kiégtem? fórum

Hogy szerezzem vissza a libidómat? Kiégtem? (beszélgetős fórum)


2022. ápr. 13. 13:08

Én is 33 vagyok egy 3,5 éves kislánnyal :)

És én is így voltam ezzel szülés után sokáig. Biztos vagyok benne, hogy a hormonok (a hajam is hullott), és a megváltozott női státusz okozta. Én úgy tértem vissza az "életbe", hogy elkezdtem nézni egy romantikus sorozatot, ami áttörte a gátat. Elkezdtem újra hordani a nőiesebb ruháimat. Kaptam egy-két elismerő reakciót, és lassan már nem csak anyának, hanem újra nőnek is kezdtem magam érezni. A férjem is sokat tett érte, hogy újra kedvet kapjak az együttléthez.

16. Ágio8405 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 9. 23:13
Igen, nekem is ez jutott rögtön eszembe. Ennyi idősen ez hormonális az tuti. Sajnos nagyon gyakori a Pcos és a pajzsmirigyalulműködés is. Ezek szokták ezt okozni.
15. M. Ajor Anna (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 9. 16:42
Endokrinologus.
14. Gaiha
2022. ápr. 9. 13:05

Nem feltétlen a "kiélés" hiánya a gond. Lehet hormonális attól függetlenül hogy nem szed semmi ilyesmit.

Én 30 leszek, küzdöttem /néha küzdök ilyen gondokkal bár én fogamzásgátlót szedek ez tény, én úgy szoktam segíteni ezen, hogy olvasok esetleg valami szaftos regényt, vagy nézek valami olyan filmet.

Táplálkozás, vitaminok , mozgás is sokat segíthet ilyenkor, vagy ha veszel magadnak valami szexi fehérneműt.

Az alapja az egésznek hogy érezd jól magad a bőrödben.

Továbbá tök jó társasjátékokat lehet kapni pároknak mint az "ÉRzékek Játéka" ami ad egy kis plusszt a kapcsolatnak vagy berúgja a motort :)

Sok sikert!

2022. ápr. 8. 23:25
A libidót a temperamentum is meghatározza, de az öregedés és a feldolgozatlan lelki problémák hatására valóban csökkenhet.
12. mallow (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 8. 22:03

Szerintem esetleg menj el egy lélekgyógyászhoz, hogy ő szerinte lehet-e ennek valami lelki háttere, ha meg ő is úgy látja, hogy inkább testi okai lehetnek, akkor majd beutal ő vizsgálatra.

Mert a háziorvos nem biztos, hogy ezzel az okkal beutal, viszont random vizsgálatokat kérni nincs értelme, persze, ha jó a viszonyod vele, akkor ez is út.

11. mallow (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 8. 21:54

Az jó, hogyha a párodhoz így ragaszkodsz. Talán ezt a problémát is vele kellene megbeszélned. Pl. azt is, hogy őt ez hogy érinti.


Nem tudom, hogy állhat-e valami fizikai ok emögött, hormonális változás, egyéb.


Ha csak 1 évig tartott ez a "nagy élet", akkor attól nem éghettél ki, az indító írásodból nekem úgy tűnt, hogy több évet is érintett ez a "kalandozás".


Lehet, hogy most egy ilyen időszakod van, gondold át, mi történt benned, és szerintem mindenképpen beszélj erről a pároddal.

10. vigyefene (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 8. 21:02

Több mint valószínű, hogy a "Sokminden történt velem az eddigi életem folyamán", a fő oka ennek. Ahogyan öregszünk, a libidónk úgy folyamatosan gyengűl. Ha még megrázkódtatásokkal is társul, akkor felgyorsul a folyamat. Ha ez a dolog bánt, attól is még rosszabb lehet.

Tulajdonképpen semmi különös, lesz majd jobb is, meg rosszabb is.

2022. ápr. 8. 20:56

Ingerlékenység, hajhullás megvan :/

Hová menjek ezeket kivizsgáltatni? Simán haziorvos?

2022. ápr. 8. 20:55
Igen, főleg szülés után borulhat fel. Mondjuk vannak más jelei is, pl ingerlékenység, rossz alvás, hajhullas, ilyesmi. Esetleg hizas, ha nagyon alulmukodik. De nem kell minden tüntetnek jelen lennie egyszerre.
2022. ápr. 8. 20:52

Nem tudom. Nem igazán járok orvoshoz...

Okozhatja ez is?

2022. ápr. 8. 20:50

Érzelmi alap mással? Talán volt. Akkor ugy éreztem, viszont mikor nem úgy működött a dolog ahogy szerettem volna szemrebbenés nélkül kidobtam mindenkit.

A párommal más. Rengeteg mindenen túl vagyunk, és mégis vissza találtunk egymáshoz. Nem megy mással max ideig óráig.

De nem is kell màs.

Másra se tudok úgy nézni, hogy fuu de jó pasi jajj de összegyűrném vele a lepedőt. Látom ha valaki helyes de ennyi.

Nem vágyom másra. Szeretem, és jó igy családban élni. Ez az egy dolog aggaszt nagyon.

Éltem nagyon kb 1 évet, de akkor utana kellett volna ennek kijönnie, nem 5 év múlva. Vagy de?

2022. ápr. 8. 20:49
Pajzsmirigyed rendben? Tsh-t3-t4?
4. mallow (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 8. 20:40

Hát ezt előbb-utóbb meg kell, hogy érezze a párod. Furcsa a kapcsolatotok is. Nagyon régóta, szinte gyerekkorod óta együtt vagytok, igaz, együtt voltál másokkal is közben, nem tudom, ezeknek mennyire volt érzelmi alapja.

33 évesen még nagyon fiatal vagy egy 17 éves kapcsolathoz.

Igen tényleg olyan, mintha nagyon éltél volna "fiatalon" és most jutottál volna el oda, mint más 40-50 éves korára. Talán valami nagy váltás kellene, talán többre, másra vágysz... de persze ott a gyermek.

Mennyire tartalmas a kapcsolatod a pároddal?

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - 0cd5baa6f4)
2022. ápr. 8. 20:13
Nem. :/
2. 0cd5baa6f4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 8. 20:05
Nem szedsz esetleg valami fogamzásgátlót?
2022. ápr. 8. 19:43

33 éves vagyok, van egy 3.5 éves kislányom.

Sokminden történt velem az eddigi életem folyamán, 17 éve vagyok eggyütt a gyermekem apkával "kisebb-nagyobb" megszakításokkal.

A külön töltött időkben voltam jópár férfival, élveztem az életet, és hogy bármit megtehetek (akkor még nem volt gyermekem).

Na de most. Egyáltalán nem kivánom a szexet, nem csak a párommal nem, más férfi sem mozgat meg úgy már jó ideje.

Ettől függetlenül természetesen vagyunk eggyütt, de nem olyan... Nem izgulok fel, sokszor az is rossz ha "úgy" hozzám ér... Nem vele van a baj, hanem velem. Kiégtem vagy nem tudom. De nagyon rossz. Föleg hogy nem tudja ezt, mert akkor tuti az lenne mar nem szeretem vagy másra vágyom. Pedig egyáltalán nem, a hátam közepére nem kívánok másik férfit.

Elromlott bennem valami... Hogy mi nem tudom, de valamit tennem kellene mert túl fiatal vagyok ehhez szerintem. Valaki esetleg volt ilyen helyzetben? Vagy valami csodaszer amitöl helyreáll bennem a dolog?

Azt sem tudom mikor mult el úgy teljesen a vágy.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook